To, co se jinam nevešlo

Kam tenhle svět spěje, když...

2. července 2018 v 20:46 | Wafer
Ahoj všichni!
Už jsem dlouho nenapsala žádný kecací článek,ale nedávno jsem si vzpomněla na něco, o čem bych chtěla napsat.
V prváku jsme měli na biologii supla. Konkrétně učitele, který nás z žádného předmětu neměl, tak byla celá třída zvědavá, co z toho bude. No... část hodiny s námi ani nebyl, protože si něco zařizoval, ale asi 15 minut před koncem hodiny došel a snažil se s náma bavit o věcěch,o kterých jsme v životě neslyšeli ani slovo.
V jednu chvíli jsme se dostali k celosvětovému dění a pan učitel prohlásil něco, co jsem opravdu nečekala. Řekl: ,,No nevím, kam ten svět spěje, když se lidi snaží mladým namluvit, že homosexualita je normální."
Zarazilo mě to proto, že většina lidí, se kterými jsem se setkala, měla přímo averzi vůči homosexuálům. Pan učitel si ale evidentně myslel, že když si člověk myslí, že homosexualita je normální, a takových lidí je spousta, automaticky je to znamení pro jistou zkázu lidstva nebo něco takového. Nevím, možná to tak přímo nemyslel, ale trochu to tak vyznělo. O tom se teď ale nechci bavit.
Chci se podívat na to, proč si někteří lidé myslí,že homosexualita je špatná, proti přírodě a ostatní by ji neměli respektovat a rozhodně by si neměli myslet, že je normální, nemám na mysli homofobní lidi, tak se označují ti, kteří mají fobii - nezvladatelný strach, i když v dnešní době je homofob každý, kdo má negativní názor na homosexuály. Jde opravdu jen o ty,kteří homofobii nemají a mají názory výše zmíněné.
Já osobně rozhodně nevidím důvod si myslet, že homosexualita není normální nebo je nepřirozená. Nepřirozená by byla tehdy, kdyby si ji lidé vymyslely. Kdyby si řekli: ,,Tak,teď vynalezneme novou orientaci, kdy budete přitahováni stejným pohlavím, aby si člověk mohl vybrat." Na takovémhle principu vznikla auta, mobily a spousta jiných lidských vynálezů. Ty jsou nepřirozené. Homosexualita je mezi tím vším to nejpřirozenější, co se v této době řeší. Když nemůže člověk sobě a svému okolí přiznat, že je homosexuál, tak si vlasně nemůže přiznat kým je. A to je pro člověka podle mého názoru to nejdůležitější v jeho životě. Přiznat si to, kým je a jaký je. Proč by se to mělo upírat homosexuálním lidem? Ve všem jiném jsou stejní jako ostatní.
Nedávno jsem četla článek o zrovnoprávnění homosexuálního manželství s heterosexuálním manželstvím a jeden nejmenovaný politik , který proti tomuto zrovnoprávnění dost protestoval, dokonce nazval homosexuály postiženými. Takže asi toliko k postoji českých občanů k této "nepřirozenosti", ale určitě ne jenom jich,

Prý budu šťastná...

12. března 2018 v 21:48 | Wafer
Před nějakou chvilkou u nás byla mamčina kamarádka a jen tak mezi řečí prohodila, že se naučila číst z ruky a už to dost obstojně ovládá. Mě, mamku, i mou kámošku (která u nás ten den spala) strašně lákalo to vyzkoušet.
Popravdě jsem byla trochu nervózní a nebyla jsem si jistá, jestli to chci vůbec slyšet. Protože, možná to některým bude připadat směšné, takovým věcem jako je čtení z ruky nebo vykládání karet (to jsme taky zkoušely) věřím.
Musím říct, že to, co jsem se dozvěděla, mě dost mile potěšilo. Především prý budu v životě šťastná. To je podle mě ta nejdůležitější věc. Být šťastný. Taky se dokážu prosadit, říct svůj názor (s čímž nejspíš souvisí i moje vlastnost, že když už nějaký ten názor mám, tak ho jen tak nezměním). Tuhle vlastnost jsem měla z naší trojice jako jediná, což mě překvapilo, protože mamka mi přišla jako průbojný člověk. No, asi jsem ji za těch 17 let nestihla ještě pořádně poznat.
Další věc, u které jsem si jistá, že se mi určitě splní, je ta, že budu hodně cestovat. Miluju cestování. Je to asi jeden z mých největších snů, procestovat všechny ty krásný města po světě a tak.
Taky bych měla potkat dvě velké lásky. A mít dvě, maximálně tři děti.
Zmiňovala jsem i vykládání karet, což jsme tedy taky dělaly, ale z toho už si bohužel nic nepamatuju, ale mám i takový pocit, že by to stejně už nebylo aktuální. Nejsem si jistá, na jaký časový úsek jsme si vykládaly.
Každopádně doufám, že vás článek zaujal. Do komentářů mi třeba napiště, jestli se čtením z ruky a vykládáním karet máte nějaké zkušenosti a jestli tomu věříte.

Výsledek obrázku pro happiness quotes

Happy B-Day!!

30. ledna 2018 v 7:00 | Wafer

Ahoj všichni!
Tak já už jsem na tomhle blogu dva roky, chápete to? Já jsem upřímně dost překvapená. Na začátku roku jsem si uvědomila, že na ten blog poslední dobou tak trochu víc kašlu a taky jsem si uvědomila, jak katastrofálně dopadl můj článek, který jsem psala, když jsem měla blog 1 rok. Jeho dohledávání na vlastní nebezpečí.
Asi v listopadu jsem objevila creepypastu Necrosleep, kterou jsem začala překládat, jenže jsednoho dne celý můj překlad záhadně zmizel, takže jsem musela začít úplně od začátku. Když už jse ji měla znovu celou přeloženou a vydanou, všimla jsem ji, že tam mám nějaé chyby, tak jsem ji smazala a ve smazaných článcích je jenom její stará verze, takže jestli se do jejího překladu pustím potřetí, to je ve hvězdách.
Ale přesuňme se k tomu, kvůli čemu tento článek vůbec píšu!

Má melodie

18. prosince 2017 v 16:18 | Wafer
Melodie srdce je u každého člověka jiná. Je sice pravda, že na první pohled jsme všihni stejní. Máme dvě ruce, dvě nohy, tělo, hlavu, dokonce i naše orgány jsou většinou stejné. V jednom se ale lišíme. V tom jací jsme, co máme rádi, co nesnášímě, co rádi jíme, co rádi děláme ve volném čase. To všechno tvoří melodii vašeho srdce a já si mysím, že je asi hodně těžké najít někoho s úpně stejnou melodií. Vezměte si třeba mě.
Nejradši jsem sama, málokdy se stává, že musím s někm být, ale společnosti se nebráním. Miluju hru na klavír. Miluju čtení knížek. Propadla jsem taky psaní povídek.
Co dál? Filmy jsou součástí mého života a seriály taky. Miluju, když můžu na pár hodin vypnout a sledovat dění na obrazovce, které není nutně součástí mého života a užívám si fakt, že nemusím řešit své vlastní problémy.
Ae asi největší část mé melodie srdce tvoří hudba. Hudba je pro mě všechno to, co pro mě rodiče neo kamarádi být nemohou. Tím samozřejmě nechci říct, než mám špatnou rodinu. Mám úžasnou rodimu, mám úžasné kamarády. Jen nemám potřebu se někomu svěřovat, když mi není nejlíp. Je mi přijemnější, když si pustím hudbu a uklidním se u jejího poslechu.
Poslechnu si prakticky cokoliv, ale nejvíc asi ocením Shinedown, mou nejobíbenější kapelu. Jinak mé nároky na hudu nejsou nijak vysoké. Ale strašně ráda poslouchám soundtracky z filmů nebo seriálů. Nejvíc jsem si zamilovala soundtrack Pirátů z Karibiku nebo Ricka a Mortyho.


Seriály

24. listopadu 2017 v 23:43 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak jsem se na ten blog zase vykvákla... achjo. Ale vážně jsem si myslela, že tu creepypastu dopřekládám dřív. Jelikož se to ale protáhlo, tak dneska budu psát o seriálech.
Ani nevím, jak se to stalo, ale asi před 3 lety jsem zjistia, že mě totálně pohltily seriály.
Někdy v tu dobu se totiž moje BFF začala dívat na Mentalistu, na kterého jsem se posléze začala koukat i já. Samozřejmě jsem ho doteď nedokoukala, ale o tom až později.
Jeden z prvních seriálů, na který jsem se podívala, byl Sherlock. Do něj jsem se neuvěřitelně zamilovala, protože už předtím jsem milovala příběhy o něm od A. C. Doyla. Jako správný Sherlockian jsem se na všechny 3 séria dívala pořád dokola do té doby, než vyšla 4. série, na kterou jsem se těšila jako malá holka. A ani nevíte, kolik jsem toho podnikla pro to, abych zjistila, jestli vyjde i 5. série. Ale bohužel jsem to nezjistila.

IT'S ALIVE!!!

9. září 2017 v 21:37 | Wafer
Ahoj všichni!
Ano...ještě jsem tady. Naživu. I když...jak bych to nazvala? V pokrčeém stavu. Ano. Ani nevíte, kolikrát už jsem začinala psát tenhle článek. Na konci srpna, na začátku září, uprostřed tohodle týdne. Ale pořád jsem si nebyla jistá, co sem vlastně napsat.
Ale potom, co jsem zjistila, před jakou pro mě strašně dlouhou dobou jsem naposledy napsala článek, začala jsem se stydět. Protože tohle byla upřímně moje nejdelší pauza na tomto blogu. A já si nedovolím být líná!
Každopádně začala škola. Co to pro mě znamená? Hodně kávy, učení a ironicky i častější vycházení článků, protože komu se chce o prázdninách něco dělat, když ještě k tomu musí vstávat ve 4 ráno, aby stihl být na 6 v práci? :D
Každopádně mám takový pocit, že letos budu pořádně bojovat s chemií a budu se muset seriózně začít učit němčinu, kterou ze srdce nenávidím, protože naše nová učitelka mě otravuje ještě víc než ten samotný jazyk. :D Žádná příprava na němčinu by se samozřejmě nekonala, kdybychom si nemuseli psát slovíčka, která nám bude učitelka následně kontrolovat. Vždyť já jsem ani minulý rok nevěděla, že v té učebnici nějaká slovíčka máme, sakra. :D Jaké máte vy pocity z nadcházejícího školního roku?
Každopádně, co se týče blogu, tak mám v plánu tunu recenzí (jak vždy), challenge, kterou jsem měla už dávno vydávat :D, taky jsem se zamiovala do jednoho spisovatele, kterému chci taky věnovat jeden článek, a do toho všechno mám v plánu začít s úplě novým (ne zas tak novým) typem článků. Popravdě to bude něco ve stylu článku, které vydávám do rubriky Zajímavosti, akorát to budu psát víc subjektivně.

Výsledek obrázku pro procrastination gif

Taky jsem tyhle prázdniny objevila úplně úžasnou hru Dream Daddy: The Dad dating simulator. Když jsem se o ní dozvěděla, mé yaoi srdce zaplesalo a okamžitě jsem si ji musela stáhnout a hrála jsem ji pořád dokola.

To by k tomuhle články bylo asi všechno. Ještě sem přidám svůj oblíbený gif a rozloučím se s vámi.

Výsledek obrázku pro nothing gif

Freedom...?

23. června 2017 v 9:54 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak už se blíží konec školního roku a já se chystám na brzké prázdninové vstávání na brigádu. Budu v Penny Marketu na kase, takže jsem zvědavá, jak to bude vypadat. :D Máte vy na prázdniny nějakou brigádu, nebo jste žádnou nesehnali?

Taky tento rok končím s klavírem, protože vůbec nestíhám cvičit, ale na druhou stranu už nikdy neuvidím svého učitele. :'( However, budu mít aspoň víc času na školu a třeba příští rok nebudu mít žádné trojky. Třeba z biologie. :D Jaké známky budete mít vy?


Taky netuším, jak to budu mít přes léto s články, protože to vedro je tak unavující, že se mi nechce skoro nic dělat. Původně jsem totiž chtěla dneska vydat nějakou creepypastu, ale Slenderman je moc komplikovaná postava a Rake ej prostě Rake. :D Taky bych chtěla přes víkend dodělat diplomky za spřátelení SBnkům, kterým jsem je ještě neudělala, takže většině. :D Takže příští týden očekávejte déšť diplomku, mezi kterými ale ukápne i nějaký tradiční článek. Takže tak. To je asi všechno, co jsem chtěla napsat.

Sparbossa

30. května 2017 v 8:00 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak v pátek jsem byla na Pirátech z Karibiku 5, na který nejspíš udělám v nejblížší době recenzi, ale o tom jsem tak mluvit nechtěla. S tímto mým výletem do ina totiž souvisí můj včerejší objev. Hledala jsem si nějaká fanvidea na Piráty z Karibiku, no a stalo se, že jsem do vyhledávání ze srandy zadala 'Jack x Barbossa' v domnění, že mi to nic extrémního nevyhledá. To jsem se ovšem spletla. Vyhledalo mi to ship mezi Jackem a Barobossou, kterej se nazývá Sparbossa, a vypadá to, že je dost populární. Samozřejmě bych to nebyla já, kdybych je hned nezačala shipovat. :D
Co si o tomhle shipu myslíte vy?Attack on Titan season 2!

14. dubna 2017 v 18:19 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak po dlouhé době píšu zase nějaký kecací článek. Stala se totiž neuvěřitelná věc! Moje oblíbený anime, který poprvé vyšlo před čtyřmi lety a jehož druhá série měla vyjít už v létě minulého roku, má konečně druhou sérii! Minulý týden se začala překládat a já jsem strašně happy. Umřou v ní sice moje dvě oblíbené postavy, ale to přežiju, protože po Game of Thrones, na který jsem se začala nedávno dívat, mě už nic nepřekvapí. :D Byly to dlouhé čtyři roky, co jsem musela číst mangu...no ve skutečnosti ji četla kámoška a tlumočila mi, co tam je, ale to je vedlejší. Animátoři nás nechali čekat čtyři roky. :D


O prázdninách chci stihnout strašnou spostu věcí. Chci napsat hodně článků, začít znovu obíhat SB, chci se dodívat na anime, který mám rozkoukaný už asi rok, taky se chci pohnout ve Hře o trůny, i ve svojí povídce, kterou jste tady určitě zaregistrovali. Taky jsem jela s kámoškou do Olomouce, což bylo dobrodružství s naším orientačím smyslem. :D


Tak to bude nejspíš všechno, dneska vydám ještě jeden čláek, sice nevím o čem, ale určitě ho vydám, takže ahoj u něho.

Jsem knihomol!

14. března 2017 v 8:00 | Wafer
Ahoj všichni!
Tento týden jsem se poctivě připravovala na víkend a přemýšlela jsem, jaký článek bych mohla vydat. No a při přípravě na test z biologie, který jsem ve finále nepsali ve středu, ale v pátek, mě napadlo, že bych mohla napsat článek o knihomolech, protože já osobně jsem strašný knihomol. Přečtu všechno a všude, i když mě to ani nezajímá. Pokud u sebe nemám knížku, čtu klidně i dva roky staré vydání Blesku, kterého bych se normálně nedotkla ani lopatou.
Většině lidí, který znám, moje čtení buď leze na nervy, nebo nechápou jak za tak krátkou dobu můžu přečíst tolik knížek. Já se jim to už ani nepokouším vysvětlovat, ani se nepokouším je přesvědčovat, že je naprosto normální přečíst za měsíc třeba i pět knížek.

A proč je podle mě tak cool být knihomol? No přece protože:

• si o vás všichni myslí, že jste divní, takže nebude nic divného, když se budete chovat divně, a to je super, protože chovat se divně je můj koníček.
• přečtete plno nejvíc nejúžasnjších příběhů, o kterých ostatní nebudou mít nikdy ani tušení.
• budete mít připraveno plných cool stěru pro případ, že se s někým budete hádat něbo někoho budete chtít setřít, popř. pořádně naštvat.
• a hlavně budete moct ve škole machrovat, když budete moct vysvětlit něco, o čem ostatní nic neví, protože jste to četli v nějaké knížce.

Ale být knihomolem má i svoje nevýhody, a to:

• že si o vás všichni myslí, jakou nemáte slovní zásobu, ale ve skutečnosti máte slovní zásobu na úrovni normálního člověka, který čte maximálně tak noviny. Teda aspoň já to tak mám. :D
• že když řeknete v partě vtip z knížky, kterou jste četli jenm vy, všichni se na vás divně koukají, protože jenom vy se tomu vtipu smějete jako idiot.
• že čtete tak moc, že pak nemáte čas na školu, což způsobuje špatné známky, a na kamarády, což způsobuje špatnou náladu kamarádu a následné považování vás za špatného studenta a špatného kamaráda. Ano, záměrně jsem v minulé větě použila 1 000x slovo "špatného", přišlo mi to cool. :D
• že pokud se do nějaké knihy začtete, jste schopní přijít pozdě na schůzku, pokud tedy vůbec přijdete.

Jak poznáte knihomola?

Knihomola je strašn lehké poznat. Často podle těchhle sedmi věcí, které ale nemusí platit vždycky:
1. Kruhy pod očima
Dost často se stává, že knihomolé nejsou schopní se od knihy odtrhnout.A přestože si v noci či nad ránem řeknou, že dočtou poslední kapitolu a půjdou spát, prostě se to nedaří.
Tuto situaci znám z vlastní zkušenosti. Jsem schopná si číst i do půlnoci. V šest ráno vstávám a kvůli nedostatku spánku jsem v tak trochu...pokrčeném stavu bych to nazvala.

2. Písmenka na obličeji
Někdy je únava zkrátka silnější než touha zjistit, co se s hlavním hrdinou knihy stalo. Knihomol usne v posteli s obličejem v knize. A známe to, někdo ve spaní slintá, sliny naruší tisk a ráno máte krásný tmavý make-up, takže á všichni doslova vyčtou z obličeje, co jste večer děali.

3. Velká a těžká kabela
Když uvidíte dívku s velkou a zjevně těžkou kabelkou nebo hocha prohýbajícího se pod tíhou tašky, je jasné, že nejdou zrovna z nákupu. Ovšem pozor! Vyjma knihkupectví, samozřejmě! Jejich vaky jsou totiž plné knih, buď po návštěvě knihovny, antikvariátu nebo domu knihy. V takových chvílích se ukáže knihomolova opravdu velká fyzická síla. Vždyť nic jiného mu ani nezbývá.
Přesně můj případ. Je úplně jedno, že už ve školní tašce nemám, tu knížku si prostě vzít musím! Potom se mamka diví, jaktože ji mám tak těžkou. Co se všichni divíte? Knížky prostě něco váží! :D

4. Čtení v dešti
Většina lidí preferuje pěkné počasí, protože může být venku. Ne tak knihomolové, ti mají při deštivém ránu úsměv na tváři, protože mohou cel ýden strávit čtení a nemusí se na nic vymlouvat. Co může být lepšího, než zalézt si pod peřinu s horkým čajem a pořádně tlustou knihou?
Tohle pochopí opravdu jen knihomolové. Miluju bouřky, protože při nich mě nikdo nežene ven, takže kidně přečtu celou jednu knihu od Kinga. :D

5. Film lepší než kniha?
Bavíte-li se s knihomolem a pronesete větu: ,,Filmové zpracování se mi líbilo daleko víc, než kniha.." jste synem, popř. dcerou, smrti. Pro knihomoly jsou automaticky lepší knihy, protože v nich je kupa nezbytných detailů, kterými pak mohou zahlcovat druhé.
Na jednu stranu chápu, že ten film nemůže mít 5 hodin, ale na druhou stranu mě to štve, protože je ochuzený o ty nejlepší části.

6. Koupit, či nekoupit?
Často můžete na knihomola narazit v blízkosti knihkupectví či antikvariátu. Většinou neodolá a jde dovnitř, ale když spěchá, hází po svých oblíbených obchodech jen toužebné pohledy. Dost často také můžete vidět následující obrázek: knihomol stojí nerozhodně před knihkupectvím a přepočítává drobné v nepěžence. Poslední peníze totiž utratil za nový román Jonase Jonassona Alfabetka, která uměla počítat. Takže řeší, co teď udělá.

7. Nervozita bez knihy
Pokud sledujete někoho, o kom si myslíte, že je knihomolem, ale ještě nemáte stoprocentní jistotu, vyčkejte. Jestliže nemá po ruce knihu delší dobu, začne být nervózní. Někdy se dokonce i uchýlí i ke čtení časopisů, a v případě nouze je dokonce ochotný číst i reklamní letáky! Čtení jako čtení, ne?

Už rok!

30. ledna 2017 v 8:00 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak dneska už je to rok, co mám tenhle blog. Abych se přiznala, nikdy jsem takhle dlouho blog nevydržela mít.

Tímto chci poděkovat všem svým SBnkům a všem, kteří navštěvují můj blog a komentují moje články, které občas nedávají žádný smysl, nebo jsou totálně randomní. :DV tomhle článku bych chtěla nějakým způsobem shrnout ten rok, který jsem tady na blog.cz strávila. Takže se zmíním o mých nejkomentovanějších článcích, o článcím, o kterých si myslím, že se mi povedly, o totálních propadácích, o rubrikách, které za ten rok vznikly a tak.

Nejkomentovanější články

1. Halloween, Filmový TAG - oba dva 6 komentářů - nejvíc na mém blogu :D

Moje nejlepší články?

Jaké moje články se vám líbily nejvíc? Já osobně si myslím, že nejvíc povedl článek o hře Five Nights at Freddy's, protože ta hra mě strašně baví a psaní článku o ní mě strašně bavilo. Dál mě bavilo psaní článku Sociopat vs psychopat: Jaký je rozdíl a myslím si, že je to jeden z mých nejlepších článků. Psychické nemoci a poruchy mě strašně zajímají apopravdě jsem se bála, jestli se bude lidem dobře číst, protože mi přišlo, že jsem tam toho napsala hodně, ale naštěstí se vám líbíl, za což jsem moc ráda, protože něčím takovým bych se chtěla v budoucnu zabývat.

Moje nejhorší články?

Podle mě se nedá říct, jaký můj článek je nejhorší. Každý má svým způsobem nějakou hodnotu. Článkyse dají pokazit mnohým: špatnou gramatikou, slovosledem, obsahem - nesmyslným. A tak. Myslíte si o některém mé článku, že je opravdu otřesný? Nebojte se to napsat. :D

Dál bych vám chtěla sdělit, že tímto ruším POVÍDKY NA PŘÁNÍ. Baví mě psát povídky a tak, ale když mi na to osoby, kterým to píšu, nic nenapíší a já nevím, jestli povídku četli nebo nečetli, jestli se jim líbila nebo ne, tak mi potom přijde zbytečné povídku pro danou osobu psát, když nevím její názor.


Moje povídky

Za tento rok jsem taky napsala dost povídek. Asi moje nejdelší a na Wattpadu nejčtenější je Avengers school. Tímto moc děkuju Steeevě, protože u každé kapitoly sem spolehlivě našla tvůj komentář. Miluju tě. :D

!Třídění SB!

Taky na mém blogu proběhne třídění SB. Napíšu článek, pod který se zapíšete, když budete chtít SB zůstat, popřápadě nahlásíte, že už SB být nechcete. Článek nechám k nakliknutí na viditelném místě v menu a bute tady cca do konce února. Když se někdo nenapíše, znamená to pro mě, že neobíhá a z SBnek ho tedy mažu, nejdřív mu ale samozřejmě napíšu na blog, protože nemůžu vvědět, jestli zrovna nemá mco práe se školou nebo tak. Takže tak.

Taky jsem se rozhodla, že buu každý měsíc dělat něco jako playlist měcíce.


To bude pro tento článek všechno, ještě jednou moc všem děkuju, snad tady vydržím i ten další rok.

Co s tím?

19. ledna 2017 v 8:00 | Wafer
Ahoj všichni!
Po dlouhé době tady mám takový kecací článek. Nevím přesně, o čem bude, takže uvidíme, co se z toho vyvrbí.
Když jsem tak přemýšlela o tom, co bych mohla napsat za článek, tak jsem si uvědomila, že jsem vlastně ani pořádně neokecala Vánoce, jako jsem byla zvyklá dělat to na minulém blogu. Takže co mi Ježíšek nadělil? Předně to, z čeho mám největší radost. Úžasná modrá huňatá deka. Moje nejlepší kamarádka. :D Pak samozřejmě knížky. Konkrétně Láska v Paříži od Nicolase Barreaua, Rozkazem od Dicka Francise, Temná krev od Laurell H. Hamiltonové, Nízký tlak od Sandry Brown a Harry Potter a Proketé dítě. Všechny mi udělaly hroznou radost, akorát teď nemám moc času na čtení kvůli škole. Dál jsem taky dostala nějaké ty holčičí serepetičky, znáte to. V neposlední řadě jsem dostala úžasný polštář s klaviaturou a notama. Pak ový batoh do školy, takovou ozdobu do pokoje a to je myslím všechno.


Další téma: škola. Nevím, jestli jsem to sem už psala, ale v září jsem nastoupila gympl. Popravdě ještě teď nevím, jestli to byl dobrý nápad nebo ne. Na jednu stranu jsou v mojí třídě neskutečně fajn lidi, miluju některý učitele, třeba našeho učitele biologie, ten je totálně úžasnej. Ale na druhou stranu je to tam děsně hard, měla jsem to čekat, čekala jsem to, všichni mi říkají, že je to jen o tom zvyku, já to vím, ale konkrétně u mě je jeden menší error: klavír. Učitel mě tenhle rok dost dusí. Tuhle mi zadal skladbu Montekové a Kapuleti od Prokofjeva, o té jsem se zmiňovala v článku cca měsíc zpátky, jako ta skladba se mi líbí, ale je zaprvé děsně těžká a zadruhé mám na cvičení čas jenom o víkendu, kdy ještě chci stihnout napsat aspoň dva články na další týden a oběhnout SB. Samozřejmě když jsem mu vysvětlovala, že mám hodně učení, tak mi řekl, že když domů přijedu ve čtyři, od pěti do sedmi se budu učit a od sedmi do devíti budu cvičit, tak bych to měla zvládnout. Jenže to by u mě v pokoji nemohl spát mladší brácha, kterej chodí spát okolo půl deváté. To už jsem mu ale neřekla. Jen jsem pokrčila rameny, protože nejsem ten typ, co si potrpí na hádky. Vadí mi i sebemenší výměny názorů. Dokážu na někoho pořádně zařvat jenom tehdy, když vidím, že se mě nebo někomu jinému děje nějaká nespravedlnost. Téma 'klavír' jsme ještě ten den probíraly s mamkou doma. Mamka byla toho názoru, že už bych příští rok ani na klavír nemusela chodit. Stejně se tam v podstatě nic nového nenaučím, měla bych víc času na školu a nestresovala bych se s tím, jestli na daný den tu skladbu umím, nebo na mě bude učitel zase hnusnej, protože jsem to necvičila. Já osobně si nejsem jistá, jestli se na to mám příští rok už vykašlat, ale asi to udělám. Jinak bych se z toho asi musela zbláznit.
To je asi tak všechno, lidičky. Tak zase asi až příští týden, bye!

My new piano challenge!

23. prosince 2016 v 8:00 | Wafer
Ahoj všichni!
Už nejspíš všichni víte, že hraju na klavír. No a protože schyzofrenní loutky, které určitě někdy nahraju a dám je sem, jsem už hrála na třídních předehrávkách a totálně jsem pomršila poslední tři akordy, protože jsem je zapomněla, tak mi byo dovoleno je odložit a naučit se nové skladby. První se jmenuje Vánoční preludium, které mi učitel dal na začátku roku, ale já se k tomu pořád nemohla dokopat a taky jsem nikde nemohla najít nahrávku, a druhá jsou Montekové a Kapuleti od Prokofjeva. Takhle skladba se mi strašně líbí, je úžasně dramatická a nemůžu se dočkat, až se ji naučím. Pusťte si ji, určitě ji znáte.


Další se chci naučit Game of Thrones Theme. Do tohohle seriálu jsem se před nedávnem úplně zažrala a ten Theme se prostě musím naučit.

Dál se chci naučit od Bohusala Martinů z alba Loutky Ostýchavou panenku. Vlasně se hci naučit celé album, ale začala jsem Ostýchavou panenkou, hned po té katastrofální schyzofrenní skladbě.

Do ničeho se mi nechce...

23. listopadu 2016 v 8:00 | Wafer
Ahoj všichni,
určitě jste si všimli, že jsem teď docela neaktivní, a to se týče jak článků, tak obíhání SB. Ve škole mám fakt záhul, však to znáte. Ale nechci se na nic vymlouvat, pravdou je, že čím víc toho mám, tím víc se mi nechce moje povinosti plnit. Strašně lenivím a chci tomu předejít, ale nevím jak. Pokaždé, když jdu ze školy si slíbím, že se budu učit, protože druhý den píšeme test a nakonec to dopadne tak, že do šesti sedím počítače a až potom se jdu učit. A ještě se mi do toho nechce. Taky jsem dost otrávená z toho, že nemůžu každý den svičit na klavír, protože většinou nemám kdy a když už mám čas, tak už je večer a všichni spí, proto nechci rámusit.
Proto jsem se rozhodla, že články si asi budu přednastavovat o víkendu, kdy asi budu i obíhat. A chci se vás zeptat, jestli by vám nevadilo, kdybych obíhala jen jednou za týden a to v ty víkendy. Vím, že někteří z vás možná obíhají i víckrát, ale já to opravdu nestíhám, tak doufám, že vám to moc vadit nebude.
Taky bych se vás chtěla zeptat, jak to třeba vy děláte se školou? Plánujete si nějak přesně, jak a kdy se budete učit, nebo se učíte hned jak přijdete ze školy?

Nový hrnek

15. října 2016 v 11:57 | Wafer
Ahoj všichni! Omlouvám sem že jsem celý týden nic nepřidala a ani jsem neobíhala, ale psali jsme asi 5 písemek, takže super. Smějící se Jinak jsem měla svátek a dostala jsem od mamky úplně boží hrnek. Je na něm napsané Báječná dcera, pod tím je ještě 100% spoleh, nalevo ozdoba rodiny a napravo celá po mamince, takže jsem z něj úplně nadšená.
Taky máme do školy mít čtenářský deník, což asi musí mít všichni, žejo, ale my jsme ho v devítce mít nemuseli kvůli přijímačkám, takže jsem si odvykla do něj psát. Teď ho samozřejmě musím obnovit. Ale kdybyste věděli, co v něm musíme mít! Vyprávěcí způsoby, typy promluv, veršová výstavba (což nechápu, když knížka není veršovaná), jazykové prostředky, tropy a figury, kontext autrovy tvorby... A to ještě není všechno. Prostě...ten náš učitel je blázen. Ale tak šplhla jsem si u něj, když jsme psali z vět vedlejších a hlavních, protože to mi šlo. To se mi totiž stala takov věc. On mi po té písemce říká: ,,Pojď k tabuli." Tak já jdu a ptám se ho: ,,Proč já?" A on na to: ,,Protože jsi byla nejlepší." Takže super. Smějící se Teď ode mě ude asi čekat bůhvíjaké výkony.... :D A přitom mě literatura moc nejde. :D
A co vy? Taky máte tak děsný podmínky pro psaní čtenářských deníků?

Život ve tmě

4. října 2016 v 21:35 | Wafer
Pod těmito třemi slovy se toho skrývá víc, než se na první pohled může zdát.
Co si představím jako první? Jak stojím u okna svého pokoje a dívám se na noční podobu naší vesničky v horách, která je stejně poklidná a dalo by se říci až nudná jako ta denní. Ale předsi jen je na ní něco poutavějšího. Miluju ten pocit strachu, když si se mnou moje fantazie hraje a přetvoří obyčejnou větev břízy u naší brány na příšeru z jiného světa.Jsem, asi jako většina z vás, takový noční pták. Vydržím klidně celou noc vzhůru, když vím, že druhý den nemusím vstávat.
A co dál? Neexistuje jen tmavá noc, život ve tmě, ale i tma v duši. Co to vůbec je, taková tma v duši? Já osobně si takovou tmu v duši představuju jako nechápání sebe sama. Na otázku Kdo jsem? si člověk povětšinou odpovídá Já nevím. a přemýšlí nad tím, kým by vlastně chtěl být nebo koho by z něj chtělo mít okolí. Někdo si tuto otázku ani nepokládá, ale měl by, protože se může stát, že si vytváří názory podle názorů svých přátel, blízkých apod. jen proto, aby se s ním nepřestali bavit, nebo se na něj nenaštvali, přičemž svůj skutečný názor si nechává pro sebe, protože si třeba myslí, že je směšný, neo že nikoho nezajímá. Ovšem jsou i lidé, a těch je z nás myslím většina, kteří si tuto otázku ani pokládat nemusí. Jsou neuvěřitelně sví, na vše mají svůj vlastní názor a nebojí se ho všem říct a obhájit si ho. Co vy? Máte tmu v duši?


Menší dovětek: Tak jsem poprvé napsala článek na téma týdne a musím říct, že mě to opravdu baví. Je fajn zamyslet se nad nějakým určitým tématem a pak napsat, co si myslím. Doufám, že se vám článek bude líbit.

Další z mnoha random článků

20. září 2016 v 19:43 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak je skoro konec měsíce a já mám za sebou takové úvodní hodiny ze všech předmětů. Byl to docela záhul, ale určitě to budu zvládat. Jakmile se mi zprovozní noťas, hodlám si nastavit určitý denní plán, který by mi měl aspoŇ trochu pomoct všechno stíhat. Jinka mám docela nabitý rozvrh, od pondělí do čtvrtka mám 7 hodin a jenom v pátek mám 6 hodin. V pondělí mám ještě k tomu klavírní seminář, takže se doml dostanu buď ve 4 anebo v 6, podle toho, jak budu stíhat bus a v úterý mám klavír, to mám ozkoušené, že dorazím v 6. Ještě čekám, až mamka zavolá chlápkovi, kterej mi má zprovoznit noťas. Pak bych měla relativně stíhat. Omlouvám se všem svým SBnkám za případné neobíhání vašich blogů. Ale řeknu vám, že někteří moji učitelé jsou vážně "úžasní". :D Už jsme stihli psát z češtiny a z chemie, přičemž z češtiny jsem byla asi nejlepší ze třídy. V pátek ještě píšeme z biologie a 3.10. ze zeměpisu. Ta iškola je děsnej satan, máte nutkání se tam pořád dívat, protože si pořád nejste jistí, jestli jste si správně zapamatovali změny v rozvrhu a čísla učeben, do kterých se v náhradních hodinách stěhujete. :D
Zrovna dneska jsem se začala bavit s takovým fajn týpken z naší třidy a je s ním fakt prča. Je fajn zjistit, že i pár dalších lidí z vaší třídy jsou zapálení marveláci. :D
Tak bych se vás chtěla zeptat na váš názor na Temá týdne. Přemýšlela jsem, že bych každý týden na to téma napsala článek, protože mi některá témata přijdou zajímavá.
Jinak jak zvládáte školu vy? Změnili byste něco na vašem rozvrhu, nebo byste chtěli mít jinýho učitele?

Dovolená v Praze

29. srpna 2016 v 22:34 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak je tady článek o mé dovolené v Praze!

SOBOTA
Na začátek fotka z příjezdu, kdy jsme byli všichni utahaní a já s mamkou ještě k tomu naštvané, protože jsme si myslely, že nás strejda povede, protože má navigaci. No ve finále jsme zjistily, že stou navigací ani neumí. :D


NEDĚLE
V neděli jsme byli v Aquapalace Praha, tam jsem nefotila, protože by se mi ten mobil při mé šikovnosti nejspíš utopil.

PONDĚLÍ
V pondělí jsme byli na Václaváku. Ahoj Václave!


A na Staromáku. Ahoj sochy-nesochy!A ahoj Karlův moste!


Jinak na Karlově mostě jsem si koupila tenhle úžasnej medailonek.


ÚTERÝ
V úterý vydali na Pražský hrad za Milošem a potkali jsme tyhle dva borce.


A toto je výhled od Pražského hradu.


A zde je vážení Katedrála Sv. Víta.


Mám takový pocit, že jsme pak byli ještě někde, ale netuším kde. Každopádně Miloš se na nás vykašlal a nepřišel si za náma ani na skleničku. Taky mě zklamalo, že jsme nešli do Zlaté uličky, i když z jednoho prostého důvodu. Kdybysme do ní chtěli jít, museli bychom si platit prohlídkový okruh, kde je zahrnuto i to, kam jsme jít nechtěli, takže jsme od Zlaté uličky upustili.

STŘEDA
Ve středu jsme byli pouze na Petřínské rozhledně a v zrcadlovém bludišti. A řeknu vám, na té rozhledně jsem se překonala, protože já se strašně bojím výšek a tohle bylo strašně vysoko.


Ale byl z ní krásnej výhled.Zrcadlové bludiště bylo fakt epické! Přiznávám, že jsem se viděla tolikrát, že mi to stačilo na celej život.


ČTVERTEK
Ve čtvrtek jsme byli tak klasicky v ZOO a ukážu vám jenom pár ( přesnějí tři :D) zvířata, která mě osobně nejvíc zaujala. První je lední medvěd. Jen si představte, kdybyste si ho ochočili a mazlili byste se sním :D Cool.


Další je psoun, kterej vypadá jako sysel. Je prostě cute!


A poslední je...... chvíle napětí....sakra, já zapomněla, jak se to jmenuje! :D Budeme tomu říkat král Jelimán!


PÁTEK
Pátek byl takový odpočinkový, protože to byl den před odjezdem a tak jsme znovu jeli do Aquapalace.

SOBOTA
V sobotu jsme si sebrali svých 5 švestek, naskládali jsme se do aut a jelo se domů!


Doufám, že se vám článek líbil a určitě mi napiště do komentářů, jestli bych podobné články měla vydávat dál. :)
Ještě taková vsuvka nakonec. Znáte takovej ten pocit, když se fotíte a na každé z těch pět seti fotek, které vyfotíte, vypadáte jako idiot, zatímco někdo jinej vyfotí momentku s váma a vypadá to úplně úchvatně? Tak to se přesně děje mně! Neustále! Tohle je toho důkazem.
Jsem zpět, atd...

27. srpna 2016 v 23:12 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak jsem dneska přijela z dovolené a umírám! Vyjeli jsme z Prahy o půl deváté ráno a vrátili se kolem jedné odpoledne. Jsem unavená a bolí mě zadek z celodopoledního sezení. Proto jsem se rozhodla, že článek o dovolené i s fotkama vydám až zítra nebo někdy v blízké budoucnosti a teď vydám jen takovej kecací článek, kde tu dovolenou trochu okecám, abych to necpala mezi zážitkové fotky aještě se asi přidám nějaké infošky...ještě nevím. Smějící se


Tak přejdeme k dovolené. Ta voda v bazéně vedle chaty byla fakt děsně ledová, jasný? To bylo maximálně tak na ochlazení, když jsme přišli z města. Tuhle jsem si vyzula svoje Adidasky, který jsou vidět svojí barvou na sto honů, že si půjdu zaplavat, ale nevyšlo to. Jak jsem ty nohy měla z chození rozhicovaný, tak se dostavila křeč a já se radši přesunula ke knížce.


Taky jsem chtěla napsat, že nastupuju první rok na gympl a netuším, jak to tam budeme mí zařízené, takže netuším, jak to bude se článkama a s obíháním SBnek, ale zkusím to nějak vychytat.
Jinak jsem asi jediný člověk, kterej se do školy těší, protože v druhé polovině prázdnin se už nudím. Když ale začne škola, tak najednou zjistím, že toho mám strašne na dohnání a tak. Smějící seHorory ve dvou větách

21. srpna 2016 v 8:00 | Wafer

• ,,Nemůžu spát," zašeptala a vlezla si ke mně do postele. Probudil jsem se zimou, svíraje v rukou šaty, ve kterých ji pohřbili.

• Ukládal jsem svého syna a vtom mi povídá: ,,Tati, podívej se, jestli pod postelí není strašidlo." Abych ho uklidnil, nakoukl jsem pod postel, kde vidím jeho, jak na mě vyděšeně zírá a šeptá: ,,Tati, někdo leží v mojí posteli!"

• Moje dcera celé noci křičí a pláče. Chodím k jejímu hrobu a prosím ji, aby přestala, ale nepomáhá to.

• V telefonu jsem našla fotku, jak spím. Bydlím sama...

• Ptala se, proč dýchám tak nahlas. To jsem ale nebyl já.

• Usmívající se obličej se na mě zadíval ze tmy za oknem ložnice. Bydlím ve 14. poschodí.

• Pozoroval jsem svůj odraz v zrcadle, jak na mě mrká.

• Přicházím domů, maminka na mě volá z kuchyně: ,,Večeře!". V tu chvíli mi přichází maminčina SMS: ,,Přijdu pozdě. Něco si ohřej."

Dovolená

20. srpna 2016 v 8:00 | Wafer

Ahoj všichni!

Dneska jedu na dovolenou a budu tam až do 27.8., takže nebudu obíhat. Články přednestavím, ale nebudu mít čas komentovat ty vaše, takže se mějte fanfárově a za týden jsem zpět!

Jsem doma!

14. srpna 2016 v 23:10 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak už jsem přijela od taťky a rozhodla jsemse vám trochu nastínit, co jsem tam dělala, i když toho moc nebylo.
Takže, když víme, že jsem k němu přijela v Pondělí, tak v Pátek taťka hrál se svojí kapelou...no nevím kde to bylo, ale jela jsem s ním. A hned další den hrál taky, takže jsem s ním automaticky taky jela. Řeknu vám, zase dlouho na žádnej koncert nepůjdu, protože tohle mi fakt stačilo. Hodím vám sem písničku a jedeme dál!

Taťka nás taky vzal na oběd do Chlumce nad Cidlinou, takže to taky bylo fajn. No a samozřejmě jsme si museli vyfotit selfie!

Taky jsme se s taťkou dívali na HP, protože on ho ještě neviděl, načež jsem si tam nechala celou sadu těch HP DVDček, takže jsem šťastná. :D V Sobotu jsem se teda opět napakovala, taťka mě vyvezl na nádraží do Pardubic, odkud jsem jela do Hranic na Moravě, kde mě čekala mamka.

U táty

6. srpna 2016 v 16:59 | Wafer
Ahoj všichni!
Tohle je spíš takový informační článek. Celý tenhle týden jsem u táty a příští taky, a protože nevím, co má táta v plánu, tak nevím, jak to budu mít s vydáváním článků a obíháním SSnek. Tenhle týden to bylo takové všelijaké, protože jsem se ještě musela věnovat bráchovi, ale příští týden už by to mělo být v pohodě.
Díky za pochopení.☺

Pirates of the Caribbean madley

25. července 2016 v 22:34 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak jsem si dneska vytiskla noty k soundtracku z Pirátů z Karibiku s tím, že se to naučím hrát. Celé to má 22 stránek, takže nevím, jestli jsem nepřecenila svoje síly. Nahrávka trvá skoro 15 minut je to fakt krutý, takže počítám s tím, že nejmíň za dva roky to budu umět. :DSpisovatelská chvilka

11. července 2016 v 22:24 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak jsem se tak nudila, brouzdala jsem po youtube, znáte to, a narazila jsem na tohle úžasné video:

Já z něj prostě chcípala. Ta písnička je totáůně geniální. :D Když jsem si to pustila, vzpomněla jsem si na žárlivýho Tonyho z Avengers school. :D
Taky jsem našla další "creepy" povídky, takže zase budou vycházet, ale řeknu vám, že to ode mne bylo rozumné (jediná rozumná věc, kterou jsem spáchala), když jsem se rozhodla, že budu vydávat jen jednu povídku týdně, protože bych to pak totálně nestíhala. :D
Taky jsem našla na wattpadu jednu knížku, kam kluk přidává různý funny obrázky s Avengers (shippuje stony!!). A asi do čtvrté části přidával obrázky jen se shipama. Taky tam přidal jedno shiping meme a já zjistila, že to to meme, který jsem dělala já! Bože já se cejtila tak trapně! :D
To je vše tady ještě máte podpis od Lokiho:

A tady ještě máte můs pisovatelský koutek:
 
 

Reklama