Filadelfský experiment

12. června 2018 v 10:37 | Wafer |  Zajímavosti
Filadelfský experiment (též Project Rainbow) je označení pro údajný vojenský experiment,který měl proběhnout na filadelfské námořní základně v Pensylvánii v Roce 1943. Podstatou experimentu mělo být skrytí či zneviditelnění torpédoborce USS Eldridge tak, aby nebylzjistitelný nepřátelskými sledovacími zařízeními.
Experiment byl založen na principu jednotné teorie pole, jejímž cílem je jednotně popsat povahu sil, které zahrnují elektromagnetické zíření a gravitaci.
Teorie měla být aplikována tak, aby silné elektromagnetické pole způsobilo ohnutí světelných paprsků kolem objektu. Tím by se stal neviditelný.
Při testu 22. července 1943 s posádkou se prý podařilo dosáhnout téměř úplné neviditelnosti, někteří svědci toto zmizení popsali jako zahalení objektu "nazelenalou mlhou"
Experiment byl údajně opakován 28. října 1943. Tentokrát se prý Eldridge nejen stal neviditelným, ale fyzicky zmizel z oblasti v záblesku modrého světla a teleportoval se do 320 km vzdáleného Norfolku ve Virginii. Zde byl prý pozorován námořníky z lodě SS Andrew Furuseth, načež opět zmizel z jejich dohledu a pak se objevil zpět ve filadelfii na původním místě. Podle odhadů celá loď cestovala zpět v čase asi 10 sekund. Přeživší Alfred Bielek potverzuje, že se jim podařilo cestovat v čase.
Udává se, že někteří námořníci, kteří byli na lodi, si po pokusu stěžovali na nevolnost, v horších případech došlo k interakci mezi materiálem a osobami,kdy části jejich těl byly "zataveny" do trupu lodě, a byli mrtví nebo úplně zmizeli.
Původ legendy lze vystopovat do roku 1955,kdy pisatel podepisující se jako "Carlos Allende" nebo "Carl Allen" zaslal několik dopisů ufologovi Morrisi Jessupovi (1900-1959). Allende tvrdil,že pozoroval zjevení a opětné zmizení torpédoborce, když sloužil na obchodní lodi SS Andrew Furuseth. Nepředložil ale žádné důkazy pro svá další tvrzení,ve kterých spojoval experiment s jednotnou teorií pole a údajným Einsteinovým řešením tohoto problému.
Případem bylyl inspirovány americké filmy Tajemná záře nad Pacifikem, Experiment Philadelphia,Experiment Philadelphia 2 a Neviditelná loď.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeeva Steeeva | Web | 18. června 2018 v 8:59 | Reagovat

tak o tom som nepočula, je to naozja zaujímavé, tiež rada pozerám na takéto dokumenty ktoré to riešia :-D, mno takže ono to naozja existuje heeeej O_O  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama