Březen 2018

Prý budu šťastná...

12. března 2018 v 21:48 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo
Před nějakou chvilkou u nás byla mamčina kamarádka a jen tak mezi řečí prohodila, že se naučila číst z ruky a už to dost obstojně ovládá. Mě, mamku, i mou kámošku (která u nás ten den spala) strašně lákalo to vyzkoušet.
Popravdě jsem byla trochu nervózní a nebyla jsem si jistá, jestli to chci vůbec slyšet. Protože, možná to některým bude připadat směšné, takovým věcem jako je čtení z ruky nebo vykládání karet (to jsme taky zkoušely) věřím.
Musím říct, že to, co jsem se dozvěděla, mě dost mile potěšilo. Především prý budu v životě šťastná. To je podle mě ta nejdůležitější věc. Být šťastný. Taky se dokážu prosadit, říct svůj názor (s čímž nejspíš souvisí i moje vlastnost, že když už nějaký ten názor mám, tak ho jen tak nezměním). Tuhle vlastnost jsem měla z naší trojice jako jediná, což mě překvapilo, protože mamka mi přišla jako průbojný člověk. No, asi jsem ji za těch 17 let nestihla ještě pořádně poznat.
Další věc, u které jsem si jistá, že se mi určitě splní, je ta, že budu hodně cestovat. Miluju cestování. Je to asi jeden z mých největších snů, procestovat všechny ty krásný města po světě a tak.
Taky bych měla potkat dvě velké lásky. A mít dvě, maximálně tři děti.
Zmiňovala jsem i vykládání karet, což jsme tedy taky dělaly, ale z toho už si bohužel nic nepamatuju, ale mám i takový pocit, že by to stejně už nebylo aktuální. Nejsem si jistá, na jaký časový úsek jsme si vykládaly.
Každopádně doufám, že vás článek zaujal. Do komentářů mi třeba napiště, jestli se čtením z ruky a vykládáním karet máte nějaké zkušenosti a jestli tomu věříte.

Výsledek obrázku pro happiness quotes

Gravity Falls

9. března 2018 v 22:51 | Wafer


Výsledek obrázku pro gravity falls

Animovaný/Komedie/Rodinný/Horor
USA, 2012 - 2015, 41x22 min

Výsledek obrázku pro gravity falls

Rodiče pošlou dvojčata Dippera a Mabel na léto k prastrýčkoví Stanovi do Gravity Falls, kde děti zjistí, že se ve městě děje něco velice zvláštního.

Výsledek obrázku pro gravity falls

Můj názor:
Na tnhle seriál jsem se původně chtěla podívat jenom proto, abych zjistila, proč ho lidé spojují s Rickem a Mortym. První série mě nenadchla, ale nezklamala. Mabel a Dipper mě jako hlavní postavy nijak nezaujali, nepřišli mi v ničem moc výrazní. Stejně tak jejich prastrejda Stan, kterého jsem si ale z nějakého důvodu oblíbila.
V druhé sérii už byo trochu víc té akce, což mě neuvěřitelně nadchlo a zkoukla jsem ji během tří dnů. Stan se ukázal nebýt Stanem a mě by nikdy nenapadlo, že animovaný seriál pro děti bude mít zrovna takovouhle zajímavou zápletku, vzhledem k jiným dětským seriálům dnešní doby.
Druhí série u mě poravdu zabodovala a když jsem se na seriál dodívala, tak mě docela zamrzelo, že Gravity Falls nemá víc sérií.

Káva

3. března 2018 v 16:07 | Wafer |  Zajímavosti
Káva je obvykle horký napoj z plodů kávovníku. Označuje také prášek, který se k výrobě nápoje používá. Ten se získává mletím pražených semen kávovníku.
Káva je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou. Obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdečí činnost a pro jeho povzbuzující účinky se káva pije především. Káva také zvyšuje krevní tlak.
Je po ropě nejprodávanější komoditou na světě.
Plod kávovníku je podobný tvarem i barvou naší třešni. Uvnitř plodu jsou ukryta dvě proti sobě položená semena - kávová zrna.

Zdraví

Ačkoli je mýtus o dehydratačních účincích kávy hojně rozšířen, její močopudné nebo dehydratační účinky nebyly v rozumných dávkách (do 5-7 šálků denně) prokázány. Zavodňovací účinky kávy jsou při konzumaci v rozumné míře shodné s vodou.
V roce 2016 Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny konstatovala, že pití rakoviny nemůže klasifikovat jako karcinogen. Pouze pití horkých nápojů (včetně kávy) tato agentura klasifikuje jako pravděpodobný karcinogen pro člověka.

Mletí zrnkové kávy

Při přípravě kávy je nejlépe umlít poutw tolik kávy, kolik se přímo spotřebuje - mletá káva si nedokáže dlouho udržet své aroma, které rychle ztrácí.

Orientační hrubost mletí:
Velmi jemné - turecká káva
Jemné - Espresso
Střední - filtrovaná káva, překapávaná káva
Hrubé mletí - Mokka

Druhy kávy

Kávu lze rozdělit do několika skupin podle kvality a zpracování:
Zrnková káva
Mletá káva
Porcovaná káva
Fair trade káva
Instantní káva
Bio káva
Bezkofeinová káva

Druhy přípravy kávy
Cappuccino - kávový nápoje, který se skládá z 1/3 z Espressa, z 1/3 z mléka a z 1/3 z mléčné pěny
Espresso - je moc složité to vysvětlit, tak tady máte odkaz na starou dobrou Wikipedii
Moccacino - Espresso s čokoládovým sirupem a mlékem nebo šlehačkou
Alžírská káva - káva, šlehačka a vaječný likér
Holandská káva - káva, gin, šlehačka
Irská káva - káva, whiskey, cukr, smetana
Karibská káva
Café au lait - druh kávy s horkým mlékem
Caffe crema - je vlastně synonymum k Espressu
Vídeňská káva - káva se šlehačkou
Vídeňská melange - jeden ze způsobů přípravy vídeňské kávy