Leden 2018

Happy B-Day!!

30. ledna 2018 v 7:00 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo

Ahoj všichni!
Tak já už jsem na tomhle blogu dva roky, chápete to? Já jsem upřímně dost překvapená. Na začátku roku jsem si uvědomila, že na ten blog poslední dobou tak trochu víc kašlu a taky jsem si uvědomila, jak katastrofálně dopadl můj článek, který jsem psala, když jsem měla blog 1 rok. Jeho dohledávání na vlastní nebezpečí.
Asi v listopadu jsem objevila creepypastu Necrosleep, kterou jsem začala překládat, jenže jsednoho dne celý můj překlad záhadně zmizel, takže jsem musela začít úplně od začátku. Když už jse ji měla znovu celou přeloženou a vydanou, všimla jsem ji, že tam mám nějaé chyby, tak jsem ji smazala a ve smazaných článcích je jenom její stará verze, takže jestli se do jejího překladu pustím potřetí, to je ve hvězdách.
Ale přesuňme se k tomu, kvůli čemu tento článek vůbec píšu!


Zapomenutý pokoj

9. ledna 2018 v 9:22 | Wafer

Autor: Lincoln Child
Žánr: Thriller
Nakladatelství: BB art
Rok vydání: 2015
Počte stran: 264
Vlastní hodnocení:99%
Obsah:
Přísně tajný projekt
Jeremy Logan je "záhadolog" - vyšetřovatel, který se specializuje na analyzování jevů, které nemají zjevné vysvětlení. Logan se ocitne na pobřeží Newportu, na Rhode Islandu, kam ho pozval Lux, jedna z nejuznávanějších expertních skupin v Americe. Jen o pár dní dříve v sídle organizace se jeden z doktorů začne chovat nevypočitatelně. Skupina najme Logana, aby diskrétně vypátral, co přivedlo toho vzdělaného muže k šílenství. Vyšetřování ho dovede k nečekanému objevu. V dávno opuštěném křídle sídla najde Logan důmyslně ukrytý tajný pokoj…


Můj názor:
Knížka se zezačátku tvářila jako další nudná detektivka, kterým moc nefandím, protože se stejně nakonec ukáže, že vrahem byl zahradník. Tady ale o zahradníka vůbec nešlo.
Když Jeremy v Luxu objevil "zapomenutý pokoj", měla jsem nepřekonatelné nutkání co nejrychleji se dozvědět, co se vlastně stalo.
Child píše velmi poutavým způsovem a po dočtení knížky jsem popravdě málem zešílela.
Takže pokud už vás nebaví Sherlock Holmes a jeho kolegové, tahle knížka je příjemná změna.