Fullmetal alchemist

8. srpna 2017 v 15:43 | Wafer
Atl. Název: Hagane no Renkinjutsushi, FA, FMA, HnR, Full metal Alchemist
Počet dílů: 51
Žánry: Adventura, Akční, Fantasy, Komedie, Krev, Magie, Minulost, Podle mangy, Seinen, Shönen, Střelné zbraně, Thriller, Tragédie, Vojenský

Výsledek obrázku pro fma


Příběh: Není možné cokoli získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte dát věc stejné hodnoty. To je princip rovného obchodu v alchymii... Příběh o Edwardu a Alphonsovi Elricových poté, co jim zemřela matka. Alchymie je mocná věda a Al s Edem se rozhodnou s její pomocí maminku oživit. Lidská transmutace je však v alchymii největší tabu. A bratry stojí porušení tohoto tabu vysokou cenu. Al ztrácí celé tělo a jeho duše je přichycena ke starému brnění, Ed zase o ruku a nohu, které nahrazují automaily. A maminka stále neožívá. Bratři se zapřísáhnou, že svá těla získají zpět. Věří, že jim k tomu pomůže legendární kámen mudrců. Ale kde je hledat? Aprotože nejlepší informace má vojsko, je Ed nucen vstoupit do nenáviděné armády. Ale bratři nejsou jediní, kteří po kameni pátrají.

Výsledek obrázku pro fma homunculus

Můj názor: Úžasné anime plné emocí. Na jednu stranu neuvěřitelně tragické, ale autor si dal práci i s tím, aby to nebylo jen o tom "eeeeh, musíme najít kámen mudrců, nebo chcíípneme". O Edovi jako o hlavní postavě mám pořád takový neustálený názor, i když se u dívám na pokračování FMA, tedy Bratrství. Líbí se mi jeho odvaha, to, jak se snaží chránit ty, které miluje. Na druhou stranu si ale myslím, že je chrání až přehnaně. V některých chvílích mi přijde, že se snaží všechno zvládnout sám, i když nemusí. Možná to je tím, že si myslí, že za to, co se stalo Alovi, může on sám, i když to byl spíš Alův nápad, aby mamku oživili. Každopádně koho jsem si ale zamilovala, byl Roy Mustang. Podle mě jedná z nejúžasnějších postav. Takový ten "f*ck you all" typ, který vždycky já osobně miluju. Zezačátku je sice takový odtažitý, ale později se mi strašně líbí jeho relationship s Hawkeyeovou, i když ona se mi jako charakter moc nelíbí. Ale to je spíš kvůli tomu, že mám z nějakého důvodu averzi vůči ženským charakterům. Dalším úžasným charakterem byl Maes Hughes, u jehož smrti jsem asi jako u jediné brečela, protože ti homunculové jsou děsný hovada.
Ale abych nepsala jen o postavách. U podobných anime typu "něco hledáme" to je většinou stejná nuda. Hlavní postava jde něco hledat, po cestě na ní všichni útočí, nebo se jí nějakým způsobem staží co nejvíce zdržet, aby byl seriál co nejdelší, viz například animák Cesta kolem světa za 80 dní nebo jak se to jmenovalo. FMA je ale jiné v tom, že nezačíná v tu chvíli, kdy je charakter naprotsto rozhodnutý o tom, že danou věc najde. Začíná opravdovým začátkem, který měl ale také svou minulost, která se ovšem vyjasní. Edovi a Alovi uniká něco většího, což po objevení kamene mudrců zjistí, a stojí před otázkou, jestli jsou i přes tuhle skutečnost schopní použít kámen na své zachránění.
Wow. To je asi ta nejdelší recenze, kterou jsem napsala, a musím se přiznat, že mě to docela baví. Na závěr bych chtěla napsat, aby jste se na anime určitě podívali, pokud máte rádi akčňáky, které neutíkají ani moc pomalu ani moc rychle
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeeva Steeeva | Web | 10. srpna 2017 v 9:07 | Reagovat

ja som to začala pozerať ale doterz neviem prečo som prestala :-D

2 Nivashima Nivashima | 12. srpna 2017 v 0:07 | Reagovat

FMA je boží anime! Patří mezi mé oblíbence :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama