Květen 2017

Sparbossa

30. května 2017 v 8:00 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj všichni!
Tak v pátek jsem byla na Pirátech z Karibiku 5, na který nejspíš udělám v nejblížší době recenzi, ale o tom jsem tak mluvit nechtěla. S tímto mým výletem do ina totiž souvisí můj včerejší objev. Hledala jsem si nějaká fanvidea na Piráty z Karibiku, no a stalo se, že jsem do vyhledávání ze srandy zadala 'Jack x Barbossa' v domnění, že mi to nic extrémního nevyhledá. To jsem se ovšem spletla. Vyhledalo mi to ship mezi Jackem a Barobossou, kterej se nazývá Sparbossa, a vypadá to, že je dost populární. Samozřejmě bych to nebyla já, kdybych je hned nezačala shipovat. :D
Co si o tomhle shipu myslíte vy?
Carrie

26. května 2017 v 10:35 | WaferAutor: Stephen King
Žánr: Světová literatura, horor
Nakladatelství: Laser-books
Rok vydání: 1974 - originál, 1992 - překlad
Počet stran: 176
Vlastní hodnocení: 97%


♫♪ Více pod perexem ♪♫

1999 - část 1.

23. května 2017 v 8:00 | Wafer |  Creepypasty
,,Je rok 1999"
Tato věta mě vrací zpět do mé třídy v mateřské škole, když mi bylo pět let, kde jsme byli zvyklí každý den číst datum napsané na tabuli. Rok 1999 je jako skvrna v mé paměti, jako vzpomínka, která nechce odejít, ať se snažím jakkoliv ji zapomenout. 1999 je rok, kdy mi vypadl první zub, kdy jsem poprvé letěl letadlem a také rok, kdy jsem ztratil mou dětskou nevinnost.
tato vzpomínka, kterou bych nejraději zapomněl, začala s tou novou (nebo starou) televizí. V té době začalo to Pokémon šílenství. Pokémoní kartičky, hry, samolepky a samozřejmě nejpopulárnější - seriál Pokémon. Takže jsem samozřejmě pokaždé, když jsem přišel domů že školy, seděl přilepený u televize dokud v pět nezačali dávat Pokémony. Jediný problém byl, že můj táta se díval na zprávy v 5:30, a epizody Pokémoa dávali hned za sebou, což znamenalo, že jsem každý den jednu epizodu zmeškal. Tátu nakonec přestalo bavit moje každodenní fňukání, takže nakonec koupil novou televizi.
Dal ji do mého pokoje, ale naneštěstí to byla jen stará malá televizka s králičíma ušima. Taky měla jen 20 kanálů, ovšem ani jeden z nich nevysílal pokémony. To mi ale nevadilo, byl jsem příliš unesený, že mám v pokoji svoji vlastní televizi. Po dlouhém projíždění kanálů jsem zjistil, že pouze kanál 2 (TVO Kids) vysílá to, co by mě bavilo, takže jsem se na něj chvíli koukal. Uběhlo jen pár měsíců, než jsem našel kanál 21. Jeden den v dubnu jsem se proklikával kanály a snažil jsem se zjistit, jestli někde nevysílají Pokémony. Zmáčkl jsem na ovladači kanál 21 doufajíc, že je tam nějaký další kanál a k mému překvapení tam byl. Táta byl taky překvapený, ale nechal mě se dívat, protože to vypadalo, že je to taky dětský kanál. Jmenoval se Caledon Local 21 a později jsem zjistil, že byl doopravdy vysílán z města Caledon v Ohiu, což bylo městečko nedaleko našeho města.
Seriály, které se vysílaly na Caledon Local 21, byly špatně udělané a nikdy jsem pořádně nepochopil, co se v polovině z nich děje. Každopádně když jsem vyrostl, pokaždé, když jsem si vzpomněl na ten kanál, čím dál víc jsem si uvědomoval, o čem ty seriály byly, a pokaždé jsem si říkal: ,,Na co jsem se to sakra díval?"
Následuje seznam seriálů a epizod, které si pamatuju. Trochu mě děsí, kolik detailů si pamatuju, ale hádám, že věci jako tahle vám na chvíli zůstanou v paměti.

Duben 1999


Booby - Epizoda 6 "Společně"
Pamatuji si, že Booby byl seriál, ve kterém postavy byly pouze ruce. Žádné loutky nebo tak něco, prostě jen ruce. Seriál byl o ruce jménem Booby, která se nacházela ve stále nových situacích každou epizodu. Každá epizoda byla pouze 5 minut dlouhá. Vypadalo to, že byla natáčená před vlhkou bílou stěnou, a ruce se nacházely na stole s červeným ubrusem. To byla první epizoda, kterou jsem viděl. Epizoda začala tím, že Booby se snažil dostat kečup ze sklenice. S víčkem zápasil dobré tři minuty. Potop přišla druhá ruka a podívala se na Boobyho. ,,Společně," řekla druhá ruka a pokusili se otevřít kečup, který za chvíli vycákl ze sklenice na celý stůl. Booby se pak pár sekund díval na nepořádek z kečupu, načež se podíval do kamery, která se přibližovala.

Mr. Bear's Celler - Epizoda 12
Velmi povrchní jméno, pokud se na to podíváme teď. Seriál byl o muži v medvědím kostýmu, který měl ve svém sklepě každý den nového návštěvníka (vždy to bylo dítě). Seriál byl točený na videokameru a ne zrovna dobrou. Policie se mě ptala na spoustu věcí ohledně tohoto seriálu. Epizoda začala tím, že Mr. Bear seděl u stolu a hrál dámu sám se sebou (nejdříve jsem si toho nevšiml, ale ten stůl byl stejný jako ten u Boobyho). Poté se ozvalo zaklepání na dveře. Kamera se natočila na schody u dveří, načež se ozvalo další zaklepání. Mr. Bear vyšel schody a otevřel dveře dvoum malým dětem. Jedno byl chlapec asi mého věku a druhé byla dívka vypadající tak na osm.
Mr. Bear se zaradoval a začal mluvit s dětmi. Vzpomínám si, že jsem toho moc neslyšel. Mr. Bear pam zavedl děti do temného sklepa, který osvětlovala jen malá olejová lampička na stole. Na víc už asi nevzpomenu. Tedy kromě zpívání, kterému jsem taky moc nerozuměl (asi kvůli té medvědí masce). Epizoda končila tím, že všichni hráli na schovávanou. Děti se schovaly ve skříni a Mr. Bear pikal.

Květen 1999


Soup and Spoon
Nemyslím si, že by tohle byl vůbec seriál. Spíš to byl podivný druh filmu. Všechno, co si pamatuju, je, že jsem se na nějakou chvíli přestal na Caledon Local 21 dívat, protože jsem si myslel, že tento seriál byl strašně hloupý a navíc protože Pokémoni se začali vysíla ve 4:30 a 5:00. Moc si z toho nepamatuji, ale v zápěru byla plechovka polévky a lžíce. Oboje bylo kontrolováno špagátky, které se houpaly tam a zpátky, jako kdyby je někdo dřel a nechal houpat před kamerou. Seriál byl natáčen ve sklepě, který vypadal jako ten z Mr. Bear's cellar. Jak jsem říkal, nepamatuji si moc, ale konec si pamatuji dobře.
Celá věc trvala dobrou půlhodinu a jediné, co se tam dělo, bylo to, že lžíce honila polévku, protože ji chtěla 'sníst'. Na konci byl ukázán stůl (opět ten z Boobyho) a asi sedm dětí kolem něj, každé před sebou mělo misku s polévkou. Seděly a dívaly se do kamery, ale vypadaly zmateně, skoro až vystrašeně. Kameraman drřící plechovku polévky řekl: ,,Lžíííce připraveny?" A pak to skončilo.

Červenec 1999

Bylo léto a já jsem se nějakou dobu nedíval na kanál 21. Až do dne, kdy jsem přespával u kamaráda, a rozhodli jsme se to vyzkoušet. Kamarád dostal televizi k šestým narozeninám, tak jsme zůstali dlouho vzhůru a dívali se na ni. Chtěli jsme vědět, jestli kanál 21 ještě vysílal. A k našemu překvapení ano (museli změnit vysílací čas).

Mr. Bear's Cellar - Epizoda 23
Tato epizoda byla pro mě a mého kamaráda zábavná. Hlavně proto, že se tam nadávalo. Když se nad tou epizodou teď zamyslím, dochází mi, že něco bylo doopravdy špatně, když se natáčela. Na začátku epizody kamera zapírala Mr. Beara, jak jde do schodů ke dveřím od sklepa. Kamera na pár sekund zčernala. Když znovu naskočila ukazovala Mr. Beara. Také tam bylo jakési dítě, které na něj mluvilo, ale tentokrát vypadalo na jedenáct nebo dvanáct.
Ještě chvíli mluvilo na Mr. Beara, ale nic jsem neslyšel (znovu špatná kamera), dokud dítě nezačalo zvyšovat hlas. Dítě říkalo jak je pozde a že jeho sestra už musí domů. Také jsme v pozadí slyšeli víc hlasů. Pamatuji si, že Mr. Bear řekl: ,,Jdi kurva pryč! Nejsi pozvaný!" Pamatuji si, že jsme se na sebe s kamarádem dívali a smáli se sprostému slovu, ale epizoda začala být divnější. Dítě sešlo schody, otočilo se a křičelo, že zavolá policii. Mr. Bear se rozběhl k dítěti, které začalo křičet a bežet také. Potom se kamera vypla a to byl konec epizody. O chvíli později začal kanál se statikou.

Booby - Epizoda 42 "Hraní si s nůžkami"
Jednoho deštivého odpoledne jsem se nudil, tak jsem si zapnul kanál 21. Když jsem se začal dívat, nějaký seriál o muži sedícím v křesle zrovna končil, ale zapomněl jsem, o čem byl. Když jsem poprvé uviděl tuto epizodu, myslel jsem si, že je určená pro teenagery, protože v ní byla krev a byla dost hrubá. Když mi policie všechno řekla, bylo mi jasně, čí ta krev byla. Epizoda ukazovala Boobyho a druhou ruku s mašlí okolo malíčku (Boobyho přítelkyně). Booby držel nůžky a poskakoval sem a tam, zatímco se jeho přítelkyně bezcílně otáčela kolem.
Na scéně se objevila další ruka, která byla menší a vypadala, že ji někdo nutil být pod stolem a držel ji (později jsem zjistil, že to tak bylo). ,,Nůžky jsou nebezpečné, proto je musíte držet opatrně," řekl Booby do kamery. Občas jsem zaslechl i tlumené výkřiky, ale nebyl jsem si jistý, odkud vycházejí, kvůli špatné kvalitě zvuku.
Boobygo přítelkyně vzala menší ruku, která sebou mlátila, Booby vzal nůžky a začal s palcem, krev byla všude. Tlumené výkřiky se začaly měnit v hlasitější. Mé pětileté já bylo znechucené a v tu chvíli jsem si začal myslet, že Booby je možná seriál určený pro dospělé a teenagery. Pak se nůžky dostaly ke kosti a já uslyšel křupání, v tu chvíli jsem televizi vypnul. Nikdy jsem o tom neřel tátovi, protože jsem se bál, že by mi televizi zakázal.

Deset knižních dní 10. den

19. května 2017 v 8:00 | Wafer

Ahoj všichni!
Poslední den Deseti knižních dní je tady. A úkol je zcela jasný: Jedna schopnost!
Popravdě nevím, kterou schopnost bych si ze všech knížek, které jsem četla, vybrala. Ale vzhledem k tomu, že knihy, ve kterých se vyskytují nějaké nadpřirozené schopnosti a které jsem četla, tvoří minimum všech mých přečtených knih, tak si vyberu nějakou (klasicky) z HP. A to Nitrozpyt.
Doufám, že se vám challenge líbila, mě osobně dost bavila.

Deset knižních dní 9. den

18. května 2017 v 8:00 | Wafer

Ahoj všichni!
S předposledním dnem tady máme dva žánry!

1. Horor
Já jsem typ člověka, kterej se strašně rád bojí, a neustále to všem připomínám.

2. Detektivka nebo Thriller
Nemůžu si rozhodnout, kterej z těchto žánrů mám radši, oba jsou boží.

Deset knižních dní 8. den

17. května 2017 v 8:00 | Wafer

Ahoj všichni!
Tak jsme u dnu osm a dnes to budou tři citáty! Jdeme na to!

1.Harry Potter
,,After all this time?" ,,Always."

2. Maly princ
,,Když si mně ochočíš, budeme potřebvat jeden druhého. Budeš pro mně jediným na světě a já zase pro tebe budu jedinou na světě."

3. Moje sestra Jodie
,,Tak řeknu Harleymu, a on si to s nima vyřídí. Velkej je dost" ,,Harley by si to nevyřídil ani se záhonem salátu."

Deset knižních dní 7. den

16. května 2017 v 8:00 | Wafer

Ahoj všichni!
Už máme sedmý den a mám si vybrat čtyři knižní hrdiny. Tak jdeme na to!

1. Severus Snape
Ještě mi tvrďte, že Snape není hrdina! :D

2. Sky
Sy je hlavní hrdinka knížek Bez naděje a Ztracená naděje a děsně se mi líbí její osobnost.

3. Gréta Kaiserová
Gréta je z knížky Deník Gréty Kaiserové, kterou jsem v téhle challengi jsem ji už zmiňovala. Líbilo se mi na ní, že si toho hodně prožila, ale stejně se snažila zůstat sama sebou, i přes nátlak rodiny.

4. Jodie
Jodie je z knížky Moje sestra Jodie a strašně se mi líbilo, jak si nic nebere k tělu a nebojí se říct svůj názor.

Deset knižních dní 6. den

15. května 2017 v 8:00 | Wafer

Ahoj všichni!
Dnes mám napsat pět emocí, nejspíš při čtení knížek, tak jdeme na to!

1. Napětí
Co se stane dál? Kdo umře a neumře?

2. Strach
Je to za mnou? Chce mě to zabít?

3. Štěstí
Já tu knížku dočetla!

4. Překvapení
Cože?? To se nemohlo stát!

5. Nadšení
Většinou z nějakýho epickýho konce.

Deset knižních dní 5. den

14. května 2017 v 8:00 | Wafer

Ahoj všichni!
Den pět a šest oblíbených autorů. Jdeme na to!

1. J. K. Rowlingová
Když už jsem zmínila Harryho Pottera, tak musím samozřejmě zmínit i Rowlingovou.

2. Jacqueline Wilsonová
Od Wilsonové jsem četla spoustu knih, když mi bylo asi tak 13 a neskutečně jsem ji milovala.

3. Sandra Brown
Od Sandry Brown jsem toho moc nečetla, ale strašně se mi líbí její styl.

4. Anthony Horowitz
Horowit je někdo, kdo je neskutečně dobrej v psaní hororů. Většina hororových knížek, které jsem četla, byla od něj.

5. Alan Bradley
Detektivky neskutečně miluju a Bradley je píše děsně dobře.

6. Melissa de la Cruz
Od téhle spisovatelky jsem četla sérii Modrá krev a vřele doporučuu.

Deset knižních dní 4. den

13. května 2017 v 8:00 | Wafer

Ahoj všichni!
V našem čtvrtém knižním dni si řekneme 7 filmových verzí, které jsem četla. Tak jdeme na to!

1. Dřív než půjdu spát
K filmu jsem se dostala díky tomu, že jsem o knize měla referát ve škole. Učitelka se mě ptala, jestli jsem viděla i film, ale já jsem tehdy ani nevěděla, že je i film. Proto jsem neváhala a podívala se na něj a musím říct, že se dost povedl

2. Harry Potter série
Klasicky... S Harrym Potterem jsem to řešila dost problematicky. Nejdřív jsem přečetla knihu a až potom jsem se podívala na film, protože mi bylo jasné, že po filmu by se mi už nechtělo knihu číst. Bylo to dost zajímavé. :D

3. Sherlock Holmes
Seriál s Benem a filmy s RDJ, moje srdcovky. :D

4. Pod kupolí
Na seriál jsem se začala dívat teprve nedávno a musím říct, že se dost povedl, rozhodně doporučuju.

5. Dívka ve vlaku
Na filmové zpracování jsem se před pár dny podívala, ale moc mě nenadchlo. I když v knize mi časové přeskakování typu 'o 6 měčíců dříve' nevadilo, ve filmu mě trochu otravovalo, i když mi bylo jasně, že to ylo nejspíš nezbytné.

6. Kniha džunglí
Na Knize džunglí jsem byla v kině s mladším bráchou a neskutečně se mi líbila, vřele doporučuji.

7. Prokletý ostrov
Přiznám se, že tohe je tak trochu podvod, protože jsem viděla jenom film, na knihu se teprve chystám, ale neskutečně se na ni těším.