Dalších top 10 Nejstrašidelnějších míst světa

21. března 2017 v 8:00 | Wafer |  Top 5/10

1. Capela dos Ossos (kaple kostí), Portugalsko

Kapli kostí v portugalském městě Évora vybudoval františkánský mnich v 16. století. K dekoraci yly použity kosti 5 000 lidí. Vchod do kaple zdobí nápis: "Tady naše kosti čekají na vaše."


2. Mumie ve vesnici Kabayan, Filipíny

Odlehlá filipínska vesnice Kabayan ukrývá zváštní poklad. V jeskyních po okolí jsou ukrytí mumifikovaí příslušníci kmene Ibaloi, ke kterým se váží děsivé pověry. Rozhodně se nevyplatí si tyto mumie rozhněvat...


3. Most psích sebevrahů, Skotsko

Most psích sebevrahů, takto se přezdívá mostu Overtoun ve skotské vesnici Milton, ze kterého zdánlivě dobrovoně skočilo nejméně padesát psů vstříc jisté smrti. Most byl vybudován v roce 1862, první zaznamenané sebevraždy psů se ale datují k padesátým létům 20. století. Přesné číslo psích sebevrahů není známo, některé odhady se ale zmiňují dokonce až o 600 psech!
Důvod, proč se psi vrhají přes zídku do patnáctimetrové propasti, se zatím nepodařilo s jistotou určit. Ještě podivuhodnější je, že několik psů, kteří pád přežili, se po návratu na most pokusilo spáchat sebevraždu znovu. Psi sebevrazi se rovněz z neznámého důvodu vybírají na mostě vždy jedno místo, z kterého se vrhají dolů a to výkledek na pravé stranš mostu.


4. Město mrtvých, Dargavs

Město mrtvých Dargavs se nachází v ruské Severní Osetii a jde o rozsáhlé pohřebiště, které tvoří celkem 95 středověkých staveb. Podle místních ti, kdo do města vstoupí, se už zpátky živí nevrátí.


5. Nemocnice Beelitz Heilstätten, Berlín

Bývalá nemocnice a sanatorium Beelitz Heilstätten se nachází přibližně šedesát kilometrů od Berlína a čas ji proměnil v dům hrůzy. V dobách první a druhé světové války šlo o vojenskou nemocnici a dokonce se zde v roce 1916 léčil i Adolf Hitler. Komplex fungoval ještě v době Sovětského svazu a definitivně zanikl až v roce 2000.

6. Středisko Schan Zhi, Tchaj-wan

Středisko San Zhi bylo postaveno jako luxusní vesnice pro znuděné bohaté rodiny. Nicméně, během stavby se zde udála série podivných úmrtí, a tak se od střediska upustilo. Dodnes je prázdné a místní říkají, že tu straší.

7. Ostrov Hashima, Japonsko

Ostrov byl obýván mezi roky 1887-1974 jako zařízení pro těžbu uhlí. Nejpozoruhodnějšími rysy ostrova jsou opuštěné původní betonové domy, které obklopuje mořská zeď. Byl známý pro své uhlené doly a jejich provoz během mindustrializace Japonska. Koncern Mitsubishi koupil tento ostrov v roce 1890 a začal projekt, jehož cílem bylo dobývání uhlí z možského dna. V roce 1916 zde byly postaveny první velké betonové stavby (9 pater) pro uspokojení rozrůstající se řady pracovníků. Beton bylspeciálně užívaný na ochranu proti tajfunům.
Roku 1959 dosáhla populace 6,3 hektarového ostrova svého vrcholu - 5 259 lidí.
Když v 60. letech v Japonsku uhlí nahradila ropa a uhelné doly se začaly zavírat po celé zemi. Mitsubishi oficiálně oznámilauzavření dolu v roce 1974 a dnes jsou budovy na ostrově prázdné a pusté, což je důvpdem, proč se nazývá ostrov duchů. Cesty na ostrov byly znovu otevřeny pro veřejnost 22. dubna 2009, 35 let po uzavření.


8. Jacob's Well, Wimberley, Texas

Místo je movažováno za posvátné a s patroarchou Jákobem ho věřící spojují už přes 2 000 let. Údajně se právě tady měla nacházet studna, z níž dala Ježíšovi napít Samaritánka, jak je popsáno v Bibli. Od 4. století se tu budovaly svatyně a putovali sem poutníci z celé země. Dnes tu stojí ortodoxní klášter sv. Photiny. Při pohledu shora vypadá Jákobova studna jako klidný a neškodný vodní útvar s křišťáloově čistou vodou, její hlubiny však skrývají nástrahy. Potápěči se tu i bez profesionálního vybavení snadno dostanou širokým hrdlem do hloubky zhruba deseti metrů. Užsími skulinami se pak mohou dostat i níž, ale to už chce zkušenosti apotápěčský přístroj. Celkově sahá podvodní jeskyně do hloubky kolem čtyřiceti metrů. Nejhlubší prostory však zůstávají neprobádané.

9. Ruiny v Detroitu

Detroit je zkrachovalým a zapřášeným symbolem úspěchu amerického automobilového průmyslu, který nedokázal zareagovat na konkurenci z Japonska a Evropy a postupně tak město upadalo do zapomnění. Kdysi metropole plná života od roku 1950 ztratila přes 60% obyvatel, kteří zde po postupném krachu automobilového průmyslu postupně ztráceli práci. Tento fenomén se nejvíce prohlubuje od roku 2008, kdy na něj dopadl stín ekonomické krize. Nyní je jedna pětina města téměř neobydlená a starosta Bing ho chce koncentrovat pouze do centra a opuštěné periferie odstřihnout od energie. Jestli semu to povede, tak se Detroit pravděpodobně stane největšímměstem duchů na světě.


10. Černobyl

Roku 1997 byla v bezprostřední blízkosti města Černobyl postavena stejnojmenná jaderná elektrárna. V dubnu roku 1986 došlo ve 4.reaktorovém bloku kpotížím, které se postaraly o největší jadernou katastrofu od Hiroshimy a Nagasaki. V důsledku výbuchu reaktoru a následnému úniku radiace byla města na severu Ukrajiny Černobyl a pař. Pripjať vysídlena. Stala se tak zónou klidu, kde si příroda bez zásahů člověka bere nazpět vše, co jí patří a pohlcuje tak místní zástavbu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeeva Steeeva | Web | 21. března 2017 v 19:10 | Reagovat

na niektoré miesta by som teda nešlacaj keby zadarmo, som lroste strachoput :D  :D  :D  :D ale inak sú niektoré pekné miesta a aj zaujímavé, ono to všetky sú zaujímavé ale mno proste nie pre každého :D  :D  :D  :D

2 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 23. března 2017 v 16:10 | Reagovat

Ako... ja som možno strašne creepy človek, ale ja by som tam šla :D A najprv do Černobylu lebo proste mesto duchov ach! Ale ako.. som strachopud dosť ale aj tak ma to láka :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama