Top 10 Nejstrašidelnějších míst na světě

29. listopadu 2016 v 8:00 | Wafer |  Top 5/10
1. Les Hoia-Baciu, Rumunsko
Tento les je známý jako tykový ,,rumunský bermudský trojúhelík". Ztratila se zde sposta lidí, byly zde nahlášeny výskyty UFO, zváštní nevysvětlitelné úkazy a další.
2. Brána do pekla, Turkmenistán
Před 40 lety se přišli sovětští geologové, aby zde vytěžili zemní plyn. Při vrtu fšak narazili na podzemní jeskyni a celý komplex se tak zhroutil. Plyn začal unikat do okolí, a tak se rozhodli ho zapálit. To ještě nevěděli, že bude hořet dodnes.
3. Hrad Leap, Irsko
Hrad Leap je jedním z nejstarších hradů na světě. Prý se v jeho chodbách potuluje elementární duch, jakási nevysvětlitelná síla. Historicky se zde událo mnoho masakrů, včetně bratrovraždy, a saotné základy hradu jsou prý postaveny na rituální půdě starých druidů.
4. Wonderland, Čína
Wonderland měl být čínskou verí Disneylandu. Při stavbě ale nastaly problémy, a tak projekt zanikl. Základy jsou ae pořád na svém místě. Uprostřed pustiny.
5. Muynak, Uzbekistán
Muynak bylo kdysi rušné přístavní město u Aralského moře. Sověti však moře vysušili a z Muynaku tak zbyly jen trosky v pustině.
6. Centralia, Pennsylvánie
Centralia bylo velké těžařské město. Kvůli nehodě s vypalováním skládky požár zasáhl černé uhlí pod městem a to tak od roku 1962 nepřetržitě hoří. Město bylo opuštěno, v současnosti zde žije asi 10 lidí. Centralia byla jednou z inspirací pro film Silent Hill.
7. Ostrov panenek, Mexiko
Neobydlený ostrov v kanálech Xochimilca. Podle pověsti v kanálech utonula malá holčička z nedaleké vesnice.Julian Santana Barrera našel její panenku a zavěsil ji na nejbližší strom. Julian od té doby slýchal výkřiky, kroky a šepot. Po dalších 50 let věšel Julian po ostrově další a další panenky, jen aby uklidnil rozzobené duchy. Nakonec ho našli prtvého tam, kde on našel utopenou holčičkou.
8. Jatinga, Indie
Jatinga je poměrně normální město. Až na to, že v září a říjnu se ptáci přilétají spáchat hromadné sebevraždy.

9. Les Aokigahara, Japonsko
Aokigahara je les na úpatí hory Fudži v Japosku. K lesu se váže legenda o démonech z japonské mytologie a místo si rovněž vysloužilo přezdívku "les sebevrahů". Ročně se tu zabije kolem 30 lidí, v roce 2003 tu bylo nalezeno dokonce 105 těl. Úřady už raději statistiky nezveřeňují. Po Golden Gate Bridge jde o druhé nejoblíbenější místo pro odchod ze života.

10. Opuštěný blázinec v italské Parmě
Jakoby blázinec, ještě k tomu opuštěný, nebyl už tak dost děsivý. Ten v italské Parmě vyzdobil brazilský umělec Herbert Baglion instalací "1000 stínů". Temné stíny ztracených duší učinily toto místo ještě strašidelnějším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeeva Steeeva | Web | 29. listopadu 2016 v 19:58 | Reagovat

tak to je veľmi zaujímavé ako tovs tou dierou plnou lávi takto vyzerá aj pekne ale nechcela by som tam :D  :D ale ako aj som sa nové dozvedela ;-)

2 Percabeth Percabeth | Web | 3. prosince 2016 v 13:24 | Reagovat

Wow hustě, ty stíny stolu jsou pěkně creepy
:D

3 Katka Katka | Web | 12. prosince 2016 v 0:53 | Reagovat

Takováhle téma mám ráda, docela dlouho jsem si i kupovala časopis Magazín 2000 záhad :D, ale studium historie mě z toho docela "vyléčilo" :D.
Na druhou stranu jsem si to ráda připomněla, především si vybavuji ten ostrov s panenkami, ten je asi nezapomenutelný. Ale po přečtení o ostatních místech, těžko říct, které je nejděsivější, raději z nich nechci naštívit žádéné, přece jen by to taky mohl být můj poslendí zážitek :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama