Listopad 2016

Top 10 Nejstrašidelnějších míst na světě

29. listopadu 2016 v 8:00 | Wafer |  Top 5/10
1. Les Hoia-Baciu, Rumunsko
Tento les je známý jako tykový ,,rumunský bermudský trojúhelík". Ztratila se zde sposta lidí, byly zde nahlášeny výskyty UFO, zváštní nevysvětlitelné úkazy a další.
2. Brána do pekla, Turkmenistán
Před 40 lety se přišli sovětští geologové, aby zde vytěžili zemní plyn. Při vrtu fšak narazili na podzemní jeskyni a celý komplex se tak zhroutil. Plyn začal unikat do okolí, a tak se rozhodli ho zapálit. To ještě nevěděli, že bude hořet dodnes.
3. Hrad Leap, Irsko
Hrad Leap je jedním z nejstarších hradů na světě. Prý se v jeho chodbách potuluje elementární duch, jakási nevysvětlitelná síla. Historicky se zde událo mnoho masakrů, včetně bratrovraždy, a saotné základy hradu jsou prý postaveny na rituální půdě starých druidů.
4. Wonderland, Čína
Wonderland měl být čínskou verí Disneylandu. Při stavbě ale nastaly problémy, a tak projekt zanikl. Základy jsou ae pořád na svém místě. Uprostřed pustiny.
5. Muynak, Uzbekistán
Muynak bylo kdysi rušné přístavní město u Aralského moře. Sověti však moře vysušili a z Muynaku tak zbyly jen trosky v pustině.
6. Centralia, Pennsylvánie
Centralia bylo velké těžařské město. Kvůli nehodě s vypalováním skládky požár zasáhl černé uhlí pod městem a to tak od roku 1962 nepřetržitě hoří. Město bylo opuštěno, v současnosti zde žije asi 10 lidí. Centralia byla jednou z inspirací pro film Silent Hill.
7. Ostrov panenek, Mexiko
Neobydlený ostrov v kanálech Xochimilca. Podle pověsti v kanálech utonula malá holčička z nedaleké vesnice.Julian Santana Barrera našel její panenku a zavěsil ji na nejbližší strom. Julian od té doby slýchal výkřiky, kroky a šepot. Po dalších 50 let věšel Julian po ostrově další a další panenky, jen aby uklidnil rozzobené duchy. Nakonec ho našli prtvého tam, kde on našel utopenou holčičkou.
8. Jatinga, Indie
Jatinga je poměrně normální město. Až na to, že v září a říjnu se ptáci přilétají spáchat hromadné sebevraždy.

9. Les Aokigahara, Japonsko
Aokigahara je les na úpatí hory Fudži v Japosku. K lesu se váže legenda o démonech z japonské mytologie a místo si rovněž vysloužilo přezdívku "les sebevrahů". Ročně se tu zabije kolem 30 lidí, v roce 2003 tu bylo nalezeno dokonce 105 těl. Úřady už raději statistiky nezveřeňují. Po Golden Gate Bridge jde o druhé nejoblíbenější místo pro odchod ze života.

10. Opuštěný blázinec v italské Parmě
Jakoby blázinec, ještě k tomu opuštěný, nebyl už tak dost děsivý. Ten v italské Parmě vyzdobil brazilský umělec Herbert Baglion instalací "1000 stínů". Temné stíny ztracených duší učinily toto místo ještě strašidelnějším.

Do ničeho se mi nechce...

23. listopadu 2016 v 8:00 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj všichni,
určitě jste si všimli, že jsem teď docela neaktivní, a to se týče jak článků, tak obíhání SB. Ve škole mám fakt záhul, však to znáte. Ale nechci se na nic vymlouvat, pravdou je, že čím víc toho mám, tím víc se mi nechce moje povinosti plnit. Strašně lenivím a chci tomu předejít, ale nevím jak. Pokaždé, když jdu ze školy si slíbím, že se budu učit, protože druhý den píšeme test a nakonec to dopadne tak, že do šesti sedím počítače a až potom se jdu učit. A ještě se mi do toho nechce. Taky jsem dost otrávená z toho, že nemůžu každý den svičit na klavír, protože většinou nemám kdy a když už mám čas, tak už je večer a všichni spí, proto nechci rámusit.
Proto jsem se rozhodla, že články si asi budu přednastavovat o víkendu, kdy asi budu i obíhat. A chci se vás zeptat, jestli by vám nevadilo, kdybych obíhala jen jednou za týden a to v ty víkendy. Vím, že někteří z vás možná obíhají i víckrát, ale já to opravdu nestíhám, tak doufám, že vám to moc vadit nebude.
Taky bych se vás chtěla zeptat, jak to třeba vy děláte se školou? Plánujete si nějak přesně, jak a kdy se budete učit, nebo se učíte hned jak přijdete ze školy?

Avengers school - Totálně zkažený večer [poslední část]

22. listopadu 2016 v 19:51 | Wafer
,,Příště by neuškodilo, kdybys mě o návštěvě jakýhokoli tvýho kamaráda informoval předem," zopakoval už asi potřetí Tony a Steve už potřetí přikývl na souhlas a řekl: ,,Jistě Tony, omlouvám se, příště to udělám." Oba už se drali davem směrem k východu z divadla.
Venku už na ně čekal Bucky a neustále kontroloval čas na svých hodinkách. Byl na Steva trochu naštvaný, že nemohl ten večer u Tonyho zrušit a on tam musel jít s ním. Jen dvoum by jim bylo líp. Když ale zvedl hlavu, uviděl Steva s Tonym, jak už jsou k němu, tak své dosavadní myšlenky zahnal a zamával na pozdrav. Steve mu šťastně zamával zpátky, zatímco Tony a něj jen tak mávnul, aby se neřeklo.
,,Ahoj," pozdravil je Bucky, když k němu došli, načež vykročili ulicí směrem Tonyho domu. ,,Tak jak se ti to líbilo?" usmál se Steve na Buckyho a zavěsil se do něj. Bucky se na něj usmál a prohlásil: ,,Bylo to úžasný." Tony se trochu uchechtnul a nechal se slyšet: ,,Jasně. Jediný, co se ti na tom líbilo, byl Steve." ,,Tony!" pronesl Steve káravým hlasem. ,,Co je?" odsekl hnědovlásek. ,,Vždyť je to pravda." ,,Omlouvám se za něj. Je ještě trochu nervózní z toho vystoupení," omlouval se Steve Buckymu, který jen chladně prohlásil: ,,To nic."
,,Nebylo by lepší, kdybyste šli s Buckym k tobě?" napadlo Tonyho po chvíli chůze. ,,Jako bez tebe? Ale vždyť jsme byli domluvení, Tony. A navíc v pátek máme vždycky filmový večer!" protestoval Steve. ,,Bucky se s náma bude rád dívat na filmy, že jo Bucky?" otočil se blonďák na Buckyho. Nechtěl přijít o film, který měli naplánovaný s Tonym na tento večer. Těšil se na něj tak dlouho. A navíc v něm hrál jeho oblíbený herec Johnny Depp. ,,A na co se chcete dívat?" zajímalo Buckyho. ,,Na Alenku v Říši divů: Za zrcadlem," usmál se Steve. ,,No..já už to viděl. Byl jsem na tom v kině se spolužákem," přiznal Bucky. ,,Aha," řekl zklamaně Steve. ,,Prostě běžte. Mě to nebude vadit," zalhal Tony.
,,Tak pojď," pobídl Bucky Steva, když viděl, že váhá. ,,Vážně ti to nevadí?" ujistil se ještě jednou Steve. Tony zavrtěl hlavou a odpověděl: ,,Můžeš přijít třeba zítra až Bucky odjede. Zase se dlouho neuvidíte, takže..." Samozřejmě mu to vadilo. Tonymu přišlo, že mu to vadí až nepřirozeně moc, ale nechtěl, aby byl Steve špatný z toho, že se Bucky nudí.
Tony vykročil temnou ulicí směrem domů a nechal Steva a Buckyho stát na místě. Jakmile zahnul za roh, vytáhl z kapsy mobil a vytočil Bruceovo číslo. Bruce mu to téměř okamžitě zvedl a starostlivě se zeptal: ,,Co se děje, Tony? Přijel Bucky, že?" Tony zamručel na souhlas a prohodil: ,,Máš čas? Myslíš, že bys ke mě mohl přijít? Můj a Stevův filmový večer jsem zrušil, protože bych musel Barnse po půl hodině zmlátit." ,,No...nic nemám, takže klidně přijdu," souhlasil Bruce s Tonyho návrhem a dodal: ,,Za patnáct minut jsem u tebe."
Tony si strčil mobil zpět do kapsy a oddychl si. Nesnesl by, kdyby musel být dnešní večer sám. Rozběhl se domů, aby měl ještě nějako časovou rezervu.
,,Kde máš Steva?" spustila chůva, jen co Tony otevřel dveře. ,,Šel domů s Buckym," odpověděl Tony. Dal si záležet na tónu, který naznačoval, že je mu to totálně ukradené a že je nad věcí jako nikdo jiný. Požadovaný tón se mu ale moc nevydařil. ,,Ale přijde Bruce," dodal proto, aby spíš sobě, než chůvě, dokázal, že je mu to opravdu jedno. ,,Super," řekla pobaveně chůva. Tony jen cosi zavrčel a odebral se do pokoje, aby vymyslel, co budou s Brucem dělat. Už zvážil hraní her na Xboxu a jiných zařízeních, které měl doma, ale bylo mu jasné, že to by Bruce asi nebavilo. Proto začal přemýšlet nad tím, že by se dívali na filmy, jako to měl naplánované se Stevem. Ale na co se budou dívat? Filmy, které měl naplánované na dnešek, si chtěl nechat na zítřejší večer, až přijde Steve. Proto si sedl ke svému notebooku a začal projíždět nespočet stránek s filmy.
Za necelých pět minut ovšem někdo zaklepal, vešel do pokoje a pozdravil. Bruce. Tony se otočil a usmál se. ,,Ahoj," odpověděl. ,,Co budeme dělat?" optal se Bruce. ,,Nevim, chtěl by ses dívat na filmy?" navrhl Tony. ,,Jasně, už jsem dlouho žádnej neviděl," souhlasil nadšeně Bruce. Tony přikývl a ulevilo se mu, že nemusí nic dalšího vymýšlet. ,,A na co se chceš podívat?" zeptal se Tony a Bruce jen pokrčil rameny. ,,Netuším. Co třeba na... Sherlocka Holmese? Já už jsem to sice viděl, ale miluju ten film," řekl Bruce. ,,Jo, ten jsem viděl, ale můžeme se na něj podívat znovu," přikývl Tony. Najel na stránky, kde si obvykle pouštěl filmy online, když si je nechtěl stahovat. Napsal do vyhledávače Sherlock Holmes a spustil ho.
U filmu se pořádně nasmáli, ale když skončil, nechtělo se jim ještě jít spát. Proto si pustili i druhý díl, Hru stínů. Ke konci se ale začali Bruceovi klížit oči, tak Tony vypnul notebook a oba si šli lehnout.
Na druhý den Tonyho probudil hlas jeho matky, která na něj zezdola volala, že na něj u dveří čeká spolužák. Tony se tedy vyhrabal z postele, sjel po zábradlí a jen tak v boxerkách šel otevřít dveře, za kterými čekal Steve.
,,Steve?" vykulil oči Tony, když blonďáka uviděl. Steve bez pozvání vešel dovnitř, což se mu moc nepodobalo, a zamířil rovnou do kuchyně. Tony vykročil za ním a oba si sedli k jídelnímu stolu. ,,Jak jste se včera s Buckym měli?" začal Tony. ,,No... o tom právě chci mluvit," přiznal Steve. ,,Nebylo to zas až tak super, jak jsem si myslel, že to bude," přiznal blonďák a Tonyho srdce zaplesalo. ,,Proč? Co se stalo?" zeptal se a snažil se mluvit s klidem a bez náznaku radosti v hlase.
,,No..." začal Steve a vzdychl. ,,Nejdřív to bylo v pohodě. Hráli jsme hry a tak, ale on pak začal mluvit o tom, že ho štveš a že nechápe, proč s tebou chodím. Obvinil mě, že jsem jen potřeboval, aby mě někdo chránil a proto jsem mu dovolil, aby se se mnou kamarádil, což samozřejmě není pravda. Je to můj nejlepší kamarád, ale on mě nenechat mu to vysvětlit. Pak se sebral a odešel. Bylo kolem desáté, takže autobusy už nejezdily. Netuším kam šel a jestli se mu něco nestalo," fňukal Steve, zatímco ho Tony objímal a opakoval mu, že to bude v pořádku.
,,Dobré ráno," ozvalo se po chvíli za nimi. Tony se otočil. Byl to Bruce, už oblečený a umytý, ale jeho vlasy, trčící do stran, byly pořád poznamenané spánkem. ,,Dobré," odpověděli Steve s Tonym schlíple. Tony byl docela na větvi ze Stevovy starosti o Buckyho. To Bucky byl ten, kdo urážel Tonyho, to Bucky byl ten, kdo Steva obviňoval z toho, že mu tolik let byl falešným přítelem a to Bucky byl ten, kdo nenechal Steva nic vysvětlit a jen tak si od Steva odešel. Tony by na Stevově místě byl pořádně naštvaný. ,,Měl bych jít," ozval se po chvíli postávání ve dveřích Bruce, na kterého Tony za tu chviličku skoro zapomněl. ,,A nechceš aspoň snídani?" optal se hnědovlasý. Bruce zavrtěl hlavou, prohrábl si rozcuchané vlasy, rozloučil se a vyprovodil se.
,,Mrzí mě to, Stevie," zalhal Tony. Steve jen pokýval hlavou a víc se k Tonymu přimáčknul. ,,Určitě to tak nemyslel. Bude v pořádku. Jsem si jistej," pokračoval přičemž se díval z okna. ,,Pojedeme se podívat na zastávku, jestli tam není. Teď autobusy z města ještě nepojedou, ne?" napadlo Steva a Tony mu jeho domněnku neochotně potvrdil. Takhle brzo se mu rozhodně nikam nechtělo. Byla zima a v noci sněžilo, takže na silnici byla nechutná šedá břečka. ,,Pojedem se tam podívat, jenom co se převleču a umyju," prohlásil nakonec hnědovlasý, vstal a nechal Steva čekat v kuchyni.
,,Dobře, takže prvně pojedeme na autobusový nádraží, jo?" ujistil se Tony, když se Stevem nasedali do auta. Blonďák přikývl a pobídl Tonyho, aby už konečně jel.
Když ale dorazili na nádraží, nikdo tam nebyl. Ani uvnitř. ,,Co teď? Tady není...kde jinde by mohl být," panikařil Steve a Tony se rozhlížel po prázdné zastávce. ,,Hele, a co takhle jít se podívat do-" Tony nestihl dokončit větu, protože ho přerušila veselá melodie, kterou měl Steve nastavenou jako vyzvánění. Blonďák vytáhl mobil z kapsy a podíval se na displej, následně se rozzářil. ,,To je Bucky," oznámil Tonymu, zvedl to a poodstoupil od Tonyho. Jediné, co brunet zaslechl, bylo, že pro Buckyho přijedou.
,,Tak kde je?" optal se už značně otráveně Tony. ,,Přespal u Lokiho a Thora doma," oznámil mu úsečně Steve, protože si všiml Tonyho otrávení. ,,Jak věděl kde bydlí?" nechápal Tony. ,,Loki mu dal svoje číslo," vysvětlil Steve.
Steve vyskočil z auta prakticky hned po tom, co zastavilo. Rozběhl se k brance, kde už stál Bucky a pevně ho objal. Omlouval se mu a mačkal ho, ale Bucky se od něj odtáhl a prohlásil: ,,Nemáš se za co omlouvat, choval jsem se jako idiot. Asi bych se měl omluvit i Tonymu, že jsem o něm tak mluvil. Řekl jsi mu to, že jo?" Steve přikývl a pokynul Tonymu, aby vystoupil z auta. Tony to udělal, ačkoliv nerad, a přistoupil k Buckymu. ,,Promiň. Nebylo to ode mě fér. Vím, že chceš pro Steva jenom to nejlepší. Postarej se mi o něj," řekl vyšší a Stark jen mávl rukou. ,,To je v pořádku," usmál se pak a poplácal Buckyho po rameni.
A já se těšil, jak se budou až na věky věků zabíjet navzájem pohledy," povzdychl si Loki, zatímco se ospale opíral o Thora, který zděšeně zablekotal: ,,Neví, co mluví. Je rozespalý," načež se všichni rozesmáli a rozhodli se domluvit na další menší párty, které se tentokrát zúčastní i Bucky.

Anthony Horowitz - Shebay

15. listopadu 2016 v 21:49 | Wafer |  Povídky jiných autorů
JEN NEČKALA, ŽE BY SE TO MOHLO STÁT I JÍ...
BYLA TÁTOVOU HOLČIČKOU...DOKUD JI NEPRODALI.
Byla to nepochybně ta nejpříšernější věc, kterou kdy slyšela.
,,Je mi to líto Jenny, opravdu." Její otec vypadal hrozně. Kolem očí měl kruhy a nebyl oholený. ,,Víš, v poslední době to bylo stále složitější a složitější. Snížená úvěrová schopnost. Krize... všechny ty problémy, které teď máme."
Její matka plakala. V pravé ruce svírala kapesní. Slzy ho proměnily v promočený žmolek.
,,Nevíme už, co dál," pokračoval otec. ,,Jsme zkrátka na mizině. Budeme muset prodal dům. A auto. Psa budeme bohužel muset utratit. A tebe si taky nemůžeme nechat. Musíme tě prodat."
Zpočátku nemohla Jennyfer Baileyová uvěřit vlastním uším. Samozřejmě věděla o problémech svých rodičů. Otec pracoval déle a déle. Rodiče se hádali, ale Jennyfer si vždycky pustila iPod, aby je neslyšela.
Ale nikdy by nevěřila, že by to mohlo být tak zlé.
,,Ne,ůžeš si půjčit víc peněz?" zeptala se Jenny přesoucím hlasem.
Otec zavrtěl hlavou. ,,Už tak jsme po uši v dluzích. Kreditní karty, hypotéka, půjčky... prostě všechno. Je to moje vina.."
,,Není to tvoje vina," řekla matka Jennyfer. ,,To je trhem. Už není žájem o zahrady."
,,Ale jak mě chcete prodalt?" zeptala se Jenny a oči se jí zalily slzami.
,,Už jsme tě zařadili na sheBay," odpověděl její otec Jonathan.
Dřív existovalo pouze eBay - pro předměty všeho druhu. Ale v současnosti na web přibyly další dvě stránky: heBay pro chlapce a sheBay pro dívky. Tucty dívek musely opustit školu, protože jejich rodiče už nemohli platit školné. A nejméně polovinu z nich pak prodali na sheBay při posledním pokusu jejich rodin o záchranu.
Jen nečekala, že by se to mohlo stát i jí.
,Je mi to líto, Jenny," řekl její otec.
Vyšla do prvního patra do svého pokoje a zavřela za sebou dveře. Kupodivu se nerozplakala.
Sedla si k počítači, stiskla pár klaves a připojila se na sheBay na stránku pročlenské účty.
Jennyfer znala heslo rodičů na eBay. Bylo to jejich příjmení pozpátku: YELIAB. Napsala těch šest písmen nasheBay. Naskočila nová stránka.
Do sekce NABÍDKA poslali několik jejích fotek.
Pod fotkami stálo její jméno. Následoval popis.

JENNIFER JUDITH BAILEYOVÁ
Věk: 12 let 1 měsíc
Výška: 155 cm
Váha: 46 kilogramů
Zdraví: vynikajjící
Jeniffer je rozkošná, inteligentní dívka přátelské a příjemné povahy. Má ve škole trvale dobré známky - jedničky z francouzštiny a zeměpisu, dvojky z matematiky, fyziky a biologie. Její vysvědčení (dostupněk náhlednutí) vyčnívají nad ostatní. Navíc umí dobře vařit a udržuje si dobrou koncidi hraním teisu a lakrosu.
Byla by perfektní služebnou nebo společnicí. Přestože je trochu stydlivá, má rozumné názory na světové udélosti a je dobrá společnice.
Rychle se učí a rychle by si zvykla na novou práci. Je naše jediná dcera a prodáváme ji s velkou neochotou. Nabídky začínají na 1 000 librách. Další dotazy směřujte na jrbailey@aol.com.

Doposud napsali jenom tři zájemci. SBEANSW3 otevřel objednávku na 1 000 librách. Někdo, kdo si říkal drMACNEILcech, ji zvýšil na 1 10 liber. O dvacet minut později 666grimsby nabídl 1 300 liber. Nabídky se poté opět chopil SBEANSW3, který skočil na 2 000 liber, címž se asi snažil zastrašit ostatní.
SBWANSW3 bylo první jméno, které Jenny rozlouskla. SW3 bylo londýnské poštovní směrovací číslo, a když zadala do Googlu Bean a Londýn, nakonec narazila na restauraci v Chelsea. Proč by chtěli koupit mladou holku? Jejich webová stránka nabízela odpověď - a naneštěstí to nebylo na mytí nádobí.
,,Jsme jediná londýnskí restaurace, jež podává lidské maso. Delikátně uvařené sthýnko mladého chlapce či dívky vám poskytne..."
Jenny nemohla číst dál. Měla srdce až v krku a chtělo se jí buď křičet, nebo brečet. V danou chvíli nabízel SBEANSW3 nejvíce. Kdyby ji koupila ta restaurace, skončila by jako dokonalá gastronomická specialita! Jak jí to mohli rodiče udělat? Ale Jenny věděla, že 2 000 liber je hodně peněz a že potřebují každou penci.
Obrátila pozornost k drMACNEILceh. Představovala si ji jako starší doktorku, která nemůže mít děti.
Ale ukázalo se, že pravda je jiná.
Iniciály ceh nakonec Jenny zavedly do -cambrigeské experimentání nemocnice. Zjistila, že doktor MacNeil vede pitevní jednotku.
Cambridgeská experimentální nemocnice stála v popředí lékařského výzkumu, nehledali pouze nové způsoby léčby starých nemocí, ale i nových, zatím neléčitelných chorob. Vedení nemocnice nechtělo experimentovat na zvířatech, tak místo toho nemocnice hledala děti. Přednost měli mladší šestnácti let a dokonale zdraví.
DrMACNEILceh právě zvýšil sumu na 2 200 liber, čímž se ocitl v jasném vedení. Bylo lepší posloužit na lékařské pokusy, než být snědena k večeři? Co se to děje? Je hezká a chytrá. Umí upéct piškotový koláč a zahrát na piano dvě skladby od Chopina. Určitě existuje někdo, kdo ji chce pro to, jaká je.
Nemohla nic najít o 666grimsby. Věděla, že Grimsby se město na severu, ale tři šestky jí rozezněly v hlavě poplašný zvonek. Jenny se podívala do otcovy osobní schránky a našla tam e-mail od 666:
#Mohl byste nám říct, jaké má vaše dcera znamení zvěrokruhu?
Otec si naštěstí e-mail ještě nepřečetl. Jenny odepsala:
#Proč to chcete vědět?
Odpověd přišla téměř okamžitě:
#Krvavá obět se koná večer na Halloween (31. října). Pomůže to zařadit znamení zvěrokruhu dítěte do rituálu. S pozdrave Ethan Kyte.
Jenny myslela, že se pozvrací. Nejdřív restaurace pro kanibaly, potom pokusná nemocnice a teď sabat čarodějnic. 666 bylo samozřejmě ďáblovo číslo.
Nemohla však vůbec nic dělat. Tehdy se Jenny konečně rozbrečela.
A pak těsně po šesté se objevil čtvrtý zájemce.
Nabídka zněla 4 600 liber a zákazík se jmenoval talltreesEastcott. Držitele nebylo těžké odhalit. Eastcott byla vesnice a Tall trees byla webová stránka.
Šlo o sirotčinec na anglickém venkově. Jenny poskočilo srdce.
Našla pouze jeden odstavec textu, ale z něj se dozvěděla vše, co potřebovala vědět.
,,Gerald a Samatha Pettigrewovi založili v roce 2001 sirotčinec v Tall trees sponzorovaný ze zisků soukromých charit. Snaží se poskytnout sirotkům, kteří byli zneužívaní, zdravé životní prostředí a starají se o ně na svém rozsáhlém pozemku."
Jenny pocítila vlnu úlevy.
Ale dají Pettigrewovi dost, aby ji koupii? Byli před ostatními jen o sto liber.
Ráno s prvním světlem se Jenny vrátila k moitoru, ale nic se nezměnilo. Celý den seděla u počítače a sledovala, jak o ni dr.MacNeil, Ethan KYte a Sawney Bean bojují. Večer to vypadao, že jí čeká gurmánská budoucnost... Londýnská restaurace nabídla 7 500 liber. Alespoň, že sabat arodějnic odstoupil.
V osm ji čekal operační stůl.
V devět hodin a s cenou 9 000 liber se opět stala hlavním chodem.
Ze sirotčince stále nic.
V devět dvacet byla zase zpátky pod skalpelem.
Restaurace se o ni naposled pokusila o půl desáté. Zvýšila dražbu na 9 500 liber.
Doktor MacNail neodpověděl.
A potom, v poslední minutě, se Pettigrewovi vrátili s nabídkou 10 000 liber. Tohle určit muselo být poslední slovo. Dostane ji sirotčinec.
Poté se vše seběho strašně rychle. Pan Bailey obdržel poštou šek a okamžitě si ho šel nechat proplatit, zatímco paní Baileyová zabalila dceři zavazadla a koupila jí lístek na vlak do Pewsey, protože Eastcott neměl vlastní stanici.
,,Sbohem, draoušku," řekl otec, když Jenny odjížděla. ,,Nevzpomínej na nás ve zlém. Možná se k nám jednou budeš oc vrátit..."
,,Já nechci zpátky!" pronesla ledově enny. ,,Nikdy vám neodpustím, co jste udělali."
Otec zledl. Matka se rozbrečela.
V Pewseyi už na ni čekali Pettigrewovi a okamžitě se jí zalíbili. Vypadali mileji než na fotkách na internetu. Jenny si dala zavazadla do kufru jejich auta.
Dojeli až na příjezdovou cestu Tall trees. Auto zastavilo.
,,Pojď dovnitř, zavazadla si vezmeš potom," řekl pan Pettigrew.
V domě téměř nebyl nábytek. Ve vzduchu se vznášel divný pach. A vtom Jenny něco uslyšela, něco jako vzdálené bručení, které přicházelo odněkud zevnitř.
,,Tudy!" zavolal pan Pettigrew. Bručení, tedy spíš vrčení, bylo hlasitější.
,,Co je...?" začala Jenny.
Ale už věděla, co se nacházelo za dveřmi. V hluboké jámě přcházelo asi deset zvířat sem a tam, obrovskými drápy škrábalo betom pokrytý slámou, oči jim zářily hladem.
,,Tady jsou!" Pan Pettigrew zamával rukou nad jámou. ,,Naši sirotci."
Jenny se otřásla.
,,-osiřelí bengálští tygři," vysvětlil pan Pettigrew. ,,Je příšerné, jak je zanedbávali. Zemřeli by, kdyby jim nikdo nepomohl. Ale my se o ně staráme. Necháváme je běhat ve sklepě. Hlídáme je. A někdy, jako specialitu, jim dáme čerstvé maso."
Pettigrewovi ji popadli.. Byli překvapivě silní. Cítila, jak ji zvedli ze země.
,,Je čas krmeni!" zakřičel pan Pettigrew.
A za chvilku už Jenny letěla vzduchem po hlavě dolů k čekající smečce.

Avengers and Sherlock

9. listopadu 2016 v 19:42 | Wafer |  Obrázky
Ahoj všichni!
Dlouho jsem přemýšlela, co vydám za článek, a pak jsem se uvědomila, že jsem sem dlouho nepřidala žádné funny picty. Tak jdeme na to! Začneme klasicky Avengers.
Projdeme se po Baker Street a zastavíme se na čaj v bytě 221B.


A zakončíme to prohlídkou Bradavic a "milým" popovídáním s profesorem Snapem.
My top 10 films

4. listopadu 2016 v 10:57 | Wafer |  Top 5/10
Ahoj všichni!
Je to už asi týden, co jsem vydala poslední článek. Nebojte, neumřela jsem. Jen jsem toho měla tenhle týden docela dost. A protože máme třetí a čtvrtou hodinu IKT, kde probíráme, jak se píše do wordu, rozhodla jsem se, že tento čas věnuji něčemu produktivnějšímu. A to psaní článku a obíhání SBnek. Původně jsem chtěla vydat další článek ke knižní výzvě za poslední dva měsíce, ale nemám na školním počítači dostatečné materiály, takže jsem se rozhodla napsat článek o mých top 10 filmech. Tak jdeme na to!

1. Alenka v ŘÍši divů
Miluju Alenku, Timu Burtonovi se vážně povedla. Je to jeden z mála filmů, který se mi bíli víc, než knížka.
2. Prokletý ostrov
Na Prokletý ostrov jsem se podívala nedávno, protože jsem se nudila a po tom, co dostal Leo Oscara, jsem se rozhodla, že se podívám na nšjaký jeho film. Zmrtvýchvstání si nechávám na později, tak jsem se podívala na prokletý ostrov. Můj názor na tenhle film najdete v mém předešlém článku, kde jsem na tenhle film psala recenzi. TADY
3. Piráti z Karibiku
Kdo by neměl rád Piráty z Karibiku? Uznávám, že čtyřka byla taková trochu mimo, protože tam chyběli Elizabeth a Will, ale taky se mi dost líbila. Hodně se těším hlavně na pětku, která se jmenuje Salazarova pomsta. Má tam být Willův syn, jestli tam budou Will a Elizabeth, tím si nejsem jistá.
4. Harry Potter
Harry Potter je taková klasika. Z mého pohledu se lidi, kteří viděli Harryho Pottera, dělí na 3 skupiny. Ti, kteří HP milujou, ti, kteří ho totálně nenávidí, a ti, kterým je opravdu jedno.
5. Dark Harbor (nepamatuju si, jak je to česky :D)
Dark Harbor je podle mě dalším z mnoha úžasných filmů, které jsem viděla. A taky jeden z mnoha filmů, na které jsem se podívala, protože tam hrál jeden z mých oblíbených herců - Alan Rickman.


6. Karlík a továrna na čokoládu
Co k Tomuhle filmu dodat. Prostě Johnny Depp. :D A Helena Bonham Carter tam byla taky úžasná. Přiznávám se, že jsem ji tam skoro ani nepoznala, protože většinou hraje takový šilený ženštiny. Viz. Harry Potter, Alenka v Říši divů a další. :D
7. Kiss kiss bang bang
Opět jeden z mých oblíbených herců - Robert Downey Jr. Taky jsem si díky tomuhle filmu oblíbila Vala Kilmera. Miluju tenhle typ vtipných akčňáků. KKBB mi přijde dost žánrově podobné Avengers.
8. Sherlock Holmes
Tímhle Sherlockem Holmesem myslím ten film, kde hrál Robert Downey Jr. (překvapívě:D). Dost jsem se nasmála u scény, kdy přišel za Johnem a Mary do toho vlaku. Prostě typickej transvestita (ne že bych proti nim něco měla). Fakt to bylo boží. :D


9. Megamysl
Tenhle animák je prostě originální. Koho by napadlo udělat záporáka s velkou modrou hlavou? Dost mě překvapilo, že existují fanarty na ship Megamysl(ten záporák) a Metroman("obránce města", který "zemře"). Jako...vážně? :D Opravdu jsem se tomu zasmála.
10. Stříhoruký Edward
Jeden z mála filmů, u kterých mi bylo do breku. Jedna z mých opravdových srdcovek.