Říjen 2016

Prokletý ostrov

29. října 2016 v 0:17 | Wafer

Drama/Thriller/Mysteriózní
USA, 2010, 138 min.

Detektiva Tennyho Danielse a jeho kolegu Chucka Auleho přivedo na Prokletý ostrov pátrání po šíleé vražedkyni jménem Rachel Solando, která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčeně Ashesliffe a kdesi se úspěěšně skrývá. Píše se rok 1954 a Amerika se dosud nevzpamatovala z následků druhé světové války a avíc přežívá v permanentní paranoi domnělého i skutečného komunistického ohrožení. Daniels je učebnicovou obětí téhle doby. Válečný veterán stále vzpomíná na prožité hrůzy a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky. Na ostrově ale něo smrdí zkušený detektiv to vycítí. Například je přesvědčený o tom, že léčebné metody, které dejší lékaři vedení doktorem Johnym Cowleym aplikují na pacienty, nejsou zcela v souladu s Hippokratovou přísahou. Druhou stranou mince je ale otázka detektivovy příčetnosti, jež je vlivem traumaticých prožitků z minulosti a poměrně děsivé a skličující přítomnosti vystavována čím dál větším otřesům.Můj názor:
Hodně dobře udělaný film, kterému by možá neuškodilo, kdyby se zkrátil o nějaké ty přebytečné scény. Podobné příběhy mě baví a tenhe fim měl výbornou atmosféru. Konec jsem vážně nečekala, pořád jsem byla přesvědčená, že to nemůže být pravda, ale ono nic. :D Určitě doporučuju.


Avengers school - 9. Školní besídka?

22. října 2016 v 21:52 | Wafer

Ahoj všichni!
Tak je tu zase další část Avengers school, tentokrát už předposlední. Až teď si uvědomuju, jak mi tahle povídke bude po příští, tedy poslední, kapitole chybět. Sice jsem do ní psala, co mě napadlo, ale na wattpadu je to moje nejpopulárnější povídka a opravdu jsem se snažila, aby moje čtenáře pobavila. Proto jsem se rozhodla, že poslední kapitola bude extra dlouhá. Dost už ale o poslední kapitole, užijte si tu předposlední!


,,Dvanáctého března, tedy příští měsíc, se bude konat školní besídka, takže bych byl rád, kdybyste se jako třída zapojili a vymysleli si nějaký program," ukončil Fury třídnickou hodin, načež zazvonilo.
,,Ahojky!" vypískl Phil na Clinta, který stál s ostatními členy Avengers klubu kolem Stevovy a Tonyho lavice. ,,Ahoj," pousmál se Clint a dál se věnoval tomu, co říkal Loki. Ani ho to moc nezajímalo, ale nechtěl riskovat, že se ho Loki zeptá, co si o tom myslí, a načapá ho při nejhorším možném prohřešku obyčejného smrtelníka, což bylo neposlouchání někoho tak božsky božského jako je Loki.
,,Něco mě na tu besídku napadlo, ale stydím se to říct ostatním. Mohl bys jim to říct ty?" zašeptal Phil Clintovi do ucha. Ten pokrčil rameny a křikl: ,,Hej! Poslouchejte mě!" Všichni z Avengers klubu zmlkli a otočili se na Clinta. Ten začal tlumočit vše, co mu Phil řekl: ,,Phila napadlo, že by se celá naše třída mohla převlíct za postavy z creepypast." ,,A dál?" nechápala Natasha. ,,Vymyslí nějakou krátkou sestavu a hotovo," pokrčil rameny Clint. ,,To není špatný nápad. Creepypasty jsou teď hodně populární a vzhledem k tomu, že to asi tak z 75% nikoho jiného nenapadne, bychom mohli mít asi tak 90% úspěch," zarozumoval Bruce a Tony souhlasně přikývl. ,,Ale tolik těch postav není, aby vyšly na každýho člověka z naší třídy, ne?" poznamenal Steve. ,,Phil jich sehnal devět. V naší třídě je nás osmnáct, takže když se dva lidi převlečou za jednu postavu, tak to bude pohodka," usmál se Clint. ,,Jaký?" zajímal se Tony. ,,Jeff the Killer, Jane the Killer, Eyeless Jack, Laughing Jack, Laughing Jill, Slenderman, Bloody Mary, SeedEater a Robert the Doll," vyjmenoval Phil a rozhlédl se po ostatních.
První promluvil Loki. ,,Tak to dámě vědět zbytku třídy, ne?" prohlásil a všichni se rozutekli do stran.

Druhý den se nemluvilo o ničem jiném, než o nadcházející besídce a o představení, které vymyslel Phil. Třetí hodinu byla, jak Fury slíbil, třídnická hodina. Tony se postavil před tabuli s papírem v ruce a odkašlal si, aby si získal pozornost ostatních. ,,Takže, abych vám připomněl, jak jsme se domluvili," začal, ,,Jeffa mají Bruce a Ethan, SeedEatera Loki a Mike, Roberta já a Danny, Eyeless Jacka Steve a Clint, Laughing Jacka Phil a Thor, Laughing Jill Natasha a April, Slendermana Jacob a Alex, Jane the Killer Isabel a Alice a Bloody Mary Sasha a Betty," shrnul a dodal: ,,Má někdo připomínky?"
Když se nikdo neozval, tak Tony ještě dodal: ,,Okay, takže si ještě sežeňte co nejvěrohodnější kostýmy a příští týden začneme nacvičovat. Nějaký návrh na den a hodinu?" ,,Co takhle v pátek po škole? Máme nejmíň hodin..." ozval se Ethan a ostatní se k němu přidali. ,,Okay, tak příští týden v pátek," souhlasil Tony a sedl si.

,,Fakt musím? Vypadá strašně děsivě!" protestoval Steve, když mu Tony odpoledne zkoušel kostým Eyeless Jacka. ,,Zase tak strašidelnej není. Buď v klidu a prostě se na sebe do toho zrcadla podívej," uklidňoval ho Tony, zatímco mu upravoval masku kolem očí. Steve zakňoural, obešel Tonyho a postavil se před zrcadlo. Zkroutil rty do křivého úsměvu, což Tony samozřejmě nemohl vidět, protože měl ústa pod maskou, tak prohlásil: ,,Není to tak zlé." Tony se jen uchechtl a podíval se z okna na zapadající slunce. ,,Nechceš se projít?" zeptal se nakonec blonďáka, který nadšeně souhlasil, rychlostí blesku se převlékl do své modrobílé košile a hnědých kalhot a vyrazili.
Mezitím Phil zadýchaně dorazil až do šestého patra před dveře bytu, kde bydlel Clint a vydýchával se. Poté zazvonil na zvonek podepsaný Burtonovi a čekal, až mu někdo otevře. Z celého srdce doufal, že to bude Clint a ne nějaký z jeho rodičů. Jeho přání se naštěstí vyplnilo a otevřel Clint, který na Phila chvíli udiveně hleděl. Pak se zeptal: ,,Co potřebuješ, Phile?" Phil si mírně odkašlal a řekl: ,,Víš, potřeboval bych...já..." Nenapadlo ho si vymyslet nějakou výmluvu, proč za Clintem přišel, ještě předtím, než zazvonil. Proto mu nezbývalo nic jiného, než přiznat pravdu. ,,Já...chtěl jsem tě vidět. Je to moc velký problém? Klidně odejdu," zamumlal, hledíc do země. ,,Aha. Tak pojď dál," řekl vykuleně Clint a uhnul Philovi, aby mohl vejít. ,,Promiň, že jsem tě tak překvapil," omluvil se Phil, když si vyzul boty. ,,To je v pořádku," uklidňoval ho Clint. ,,Já jen, že většina lidí chodí a Stevem, za Tonym....no prostě za všema kromě mě," vysvětlil blonďák dodatečně.
Phil na to nic neřekl, jen si vesele šel za Clintem do jeho pokoje a rozhlížel se po tmavé chodbičce, kterou kráčeli.
V menší místnůstce, která měla být Clintovým pokojem, si sedli na postel a Phil konečně promluvil: ,,Na Tonym mi vadí, že si myslí, jak je strašně chytrej." Clint se zasmál. ,,No jo, Tony. Zatímco ostatní kluci se dívají na holku, protože se jim líbí, on se na ni dívá, aby zjistil, jestli jsou její pihy víc na západ nebo na východ, v jakým je znamení a jak se od ní odráží slunce." Phil se rozesmál a přikývl.

Nastal den besídky a všichni si ještě opakovali svá představení, aby na nic, nedej Bože na všechno, nezapomněli. Creepypasta třída samozřejmě musela mít něco extra, takže nestíhala. Tony lítal všude možně a do kostýmu byl oblečený jenom do půl těla. Naštěstí ho zastavil Steve a výslovně mu přikázal, aby se šel obléct, protože se čeká jen na něj. Tony si tedy navlékl červeno-bíle pruhované tričko, zapnul si lacláče, nasadil si blonďatou paruku a podíval se na hodiny, aby zjistil, že to stihl jen tak tak, protože za pět minut už měli vystupovat.
Dva kluci, kteří celou besídku uváděli, skončili se svým tlacháním, scéna potemněla a v sále nastalo hrobové ticho. Celá třída vyběhla na scénu a seřadila se tak, jak to měla nacvičené. Rozsvítilo se, hudba začala hrát.
Sálem se rozezněl potlesk. Třída se seřadila vedle sebe a všichni se uklonili. Potom opustili scénu a nechali prostor jiným třídám.
,,No...já myslím, že se nám to povedlo," vydechl Steve, když se posadil před zrcadlo, aby se odlíčil. ,,Bylo to totálně úžasný! Děsně se jim to líbilo!" jásal Tony, chytil Steva za ruku, zvedl ho ze židličky a točil se s ním dokolečka, dokud se mu blonďák nevytrhl a s motající se hlavou se nedokulhal zpět do židličky. Tony ale nebyl sám, kdo byl nadšený. Všichni ze třídy nadšeně mluvili jeden přes druhého, zatímco se strojili do svého normálního oblečení.
,,Tony?" oslovil bruneta Steve a ten se otočil. ,,Ano, Stevie?" ,,Ehm, nevadilo by ti, kdyby s náma k vám dneska šel i Bucky? On sem přijel, aby se na nás mohl podívat a ptal se mě, jestli by nemohl být u mě. Jenže já už byla domluvenej s tebou,, tak jsem myslel, že by mohl jít s náma," řekl Steve a Tony se zamračil. Moc se mu nelíbila představa, že mu příjemný večer se Stevem naruší ten Bucky. Jako kdyby nestačilo, že už sem jednou přijel a málem ohrozil Tonyho vztah se Stevem. ,,Jasně, ať jde, aspoň bude větší sranda," odpověděl Tony nakonec.

Halloween

20. října 2016 v 18:16 | Wafer |  Zajímavosti
Ahoj všichni!
Když bude ten Halloween, tak jsem si řekla, že bych vám se o něm něco napsala. Já ví, že je prakticky až za...no je za jedenáct dní, ale to nevadí, ne? :D


•název Halloween je zkratkou spojení All Hallows' Eve (označení pro předvečer všech svatých)

•první zmínky o svátku sahají přibližně až do roku 1745

•historie Halloweenu sahá až ke kelstský slavnostem Samhain, kdy skotští Keltové slavili konec žní a přichod zimy

•od 16. století bylo zvykem chodit v kostýmech od stavení k stavení a výměnou a básničku či koledu vybírat potraviny, kostýmy měly představovat duše zemřelých


Symboly Halloweenu

VYDLABANÉ DÝNĚ jsou nejznámějším symbole Halloweenu, svíčky se do nich vkládaly, aby usnadnily koledníkům orientaci v potemnělých ulicích. Co nejstrašidelnější obličej na dýni má odhánět zlé duchy.

ČARODĚJNICE dle pověr doprovázejí na cestách zlé duchy. Lidé se jich báli a věřili, že na Halloween mají největší moc.

MASKY A KOSTÝMY - Lidé věřili, že kostýmy duchy zmatou a oni je nechají být. Američané se začali převlékat do kostýmů počátkem 20. století, tentokrát pro zábavu.

KOČKA byla za posvátnou bytost považována již Egypťany, kteří ji uctívali jako bohyni úrody. Ve středověku byly černé kočky vnímány jako mazlíčci čarodějnic, a tak jako symbol Halloweenu přetrvaly dodnes.

Halloweenské tradice, zvyky a hry

TRICK-OR-TREATING v překladu znamená ,,Dejte mi koledu, nebo vá něco provedu." a je to nejznámější tradice Halloweenu. Děti v kostýmech obcházejí domy, zpívají koledy a získávají za ně dobré sladkosti. Pokud je majitel domu suchar a neotevře jim dveře, provedou mu drobou lumpárnu. Koledovat se chodí vždy po setmění.

HOROROVÉ HISTORKY a strašidelné příěhy si mezi sebou vypráví starší děti. Čím děsivější, tím lepší. Mnoho seriálů vysílá v halloweenském týdnu speciální čarodějnické díly.

HALOWEENSKÝ PRŮVOD se pořádá ve větších městech, děti v něm soupeří o nejoriginálnější a nejstrašidelnější masku. Nejznámější je newyorský The Village Halloween Parade.


Nový hrnek

15. října 2016 v 11:57 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj všichni! Omlouvám sem že jsem celý týden nic nepřidala a ani jsem neobíhala, ale psali jsme asi 5 písemek, takže super. Smějící se Jinak jsem měla svátek a dostala jsem od mamky úplně boží hrnek. Je na něm napsané Báječná dcera, pod tím je ještě 100% spoleh, nalevo ozdoba rodiny a napravo celá po mamince, takže jsem z něj úplně nadšená.
Taky máme do školy mít čtenářský deník, což asi musí mít všichni, žejo, ale my jsme ho v devítce mít nemuseli kvůli přijímačkám, takže jsem si odvykla do něj psát. Teď ho samozřejmě musím obnovit. Ale kdybyste věděli, co v něm musíme mít! Vyprávěcí způsoby, typy promluv, veršová výstavba (což nechápu, když knížka není veršovaná), jazykové prostředky, tropy a figury, kontext autrovy tvorby... A to ještě není všechno. Prostě...ten náš učitel je blázen. Ale tak šplhla jsem si u něj, když jsme psali z vět vedlejších a hlavních, protože to mi šlo. To se mi totiž stala takov věc. On mi po té písemce říká: ,,Pojď k tabuli." Tak já jdu a ptám se ho: ,,Proč já?" A on na to: ,,Protože jsi byla nejlepší." Takže super. Smějící se Teď ode mě ude asi čekat bůhvíjaké výkony.... :D A přitom mě literatura moc nejde. :D
A co vy? Taky máte tak děsný podmínky pro psaní čtenářských deníků?

Příští oběti

10. října 2016 v 22:21 | Wafer

The Bodies Left Behind
Autor:Jeffery Deaver
Žánr: detektivka
Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2008 - originál, 2010 - česky
Počet stran: 400
Vlastní hodnocení: 90%

Obsah: Noční telefonát na tísňovolinku byl náhle přerušen. Šlo o omyl? Nebo se v odlehlé rekreační chatě stal zločin, který už nemohl být nahlášen? Plicistka Brynn McKenzieová není isce zrovna ve službě, ale profesionální čest jí velí, aby se pokusila věci přijít na kloub.
Za dveřmi chaty na ni čeká scéna jako z hororu. Dvě zkrvavené mrtvoly a k smrti vyděšená dívka, která Brynn oznámí, že vrazi jsou ještě stále v domě. Pokud chtějí přežít, musí okamžitě utéct. Ne, nemají dost času na to, aby se vrátily pro služební pistoli a telefon, kterým by se day přivolat posily. Každá vteřina může být osudná, a tak se Brynn s Michelle vydávají na zběsilý úprk do temného hvozdu, který by jim za normálních okolností naháněl strach, ale nyní v něm doufají nalézt bezpečí.
V patách mají dva profesionální zabijáky, kterí se v lese sice taky nevyzají, ale mají zbraň a velmi dobrý důvod, proč ty dvě ženské zabít: jsou totiž jediné kdo by je mohl usvědčit z dvojnásobné vraždy.

Můj názor: Toto je jedna z těch knih, které jsem chtěla dočíst, ale v žádném připadě jsem je nechtěla očíst. Nikdy by mě nenapadlo, že honička v lese se dá popsat tolika slovy. Co jsem se dívala na recenze, tak si tuto knížku hodně lidí vychvalovalo. Mě na ní trochu vadilo, že autor noc v lese moc natahoval. Potom mi přišlo, že závěr už odfláknul.

Five Nights at Freddy's

6. října 2016 v 22:11 | Wafer |  Zajímavosti
Ahoj všichni!
Před nějakou dobou jsem se zamilovala do hry Five Nights at Freddy's a řekla jsem si, že vám sem o ní mohla napsat pár zajímavostí.

Tak nejdřiv něco málo o hře. Úkolem hráče je přečkat 7 nocí v Pizzerii Freddyho Fazbeara v roli nočního hlídače Mikea Schmidta. Nachází se zde 4 animatronici, kteří přes den baví návštěvníky pizzerie. Freddy Fazbear, Bonnie the Bunny, Chica the Chicken a Foxy the Pirate fox. V noci jsou však uvedeni do volného módu. Pokud Mikea spatří, budou si myslet, že je nahý endoskeleton (kostra, na které je kostým animatronika) a chtějí ho nacpat do kostýmu Freddyho Fazbeara. To by nebylo tak hrozné, kdyby kostým nebyl plný mechanických součástek, které způsobí jeho smrt. Od většiny současných her se liší tím, že se hráč nemůže pohybovat, ale jen rozhlížet kolem sebe. Aby noc přežil, musí sledovat pohyb animatroniků pomocí kamer.

Příběh

Celý příběh začíná ve Freddbear's Family Dinner (pravděpodobně v roce 1983), kde měl syn tzv ,,Purple Guye" slavit narozeniny. V této restauraci měli dva animatroniky: Freddbeara a Sptring Bonnieho. Oslavenci vše zkazila parta kluků, když chtěli, aby dal Freddbearovi pusu. Zvedli ho a jeho tvář dali k puse Freddbeara. Avšak Freddbear skousl a ukousl chlapci čelní lalok (Bite of 83). Ten skončil v nemocnici s velmi těžkým zraněním a minimální šancí na přežití. Poté se mu v nemocnici zdají noční můry s animatroniky. (FNaF4)


Mezitím se restaurace Freddbear's Family Dinner zavřela. Purple Guy se naprosto zbáznil, protože jeho syn zranění podlehl. Věděl, že už nemůže nic ztratit. Poté po otevření restaurace Pizeria Freddyho Fazbeara (1983 - 1987) ty čtyři děti pozval na oslavu. Zatáhl je do místnosti pro zaměstnance a tam je zavraždil. Ale poté mu došlo, že je tady někdo časem najde a ukryl je do čtyř anomatroniků - Freddyho, Bonnieho, Chicy a Foxyho. Ty se poté začali chovat divně, vřela v nich pomstychtivá krev. Mohla za to uniforma, kterou měl Mike Schmidt na sobě. Jakmile se to dozvěděli zákazníci, okamžitě klesla tržba a tím se zavřela Pizerie Freddyho Fazbeara. (FNaF)


Otevřela se restaurace Pizeria Freddyho Fazbeara II (1987), kde nasadili "Toy" verze předchozích animatroniků a animatroniky nové. A začalo to všechno znovu. Staří animatronici se chtěli pomstít a noví jim pomohli. Zabít hlídače se nakonec podařilo Mangle (Bite of 87?). A kvůli tomu se zavřela Pizeria Freddyho Fazbeara II. (FNaF2)


Purple Guye začaly pronásledovat vzpomínky, načež se vrátil do Freddy Fazbear's Pizeria II, kde se ukryl v "Safe room", kam animatronici nemohou. Staří animatronici se mu chtěli stále pomstít, tak ho hledali. Když je viděl přicházet, popadl sekyru a všechny čtyři animatroniky rozmlátil. Jejich duše konečně mohly ven z endoskeletomů animatroniků, načež se objevila i pátá duše. Purple Guy je nechtěl pustit k sobě, tak si rychle nasadil oblek Spring Bonnieho. Avšak jak byl poničený, tak si ho nasadil špatně. Železný oblek se mu zaryl do těla a on ihned zemřel.
Oblek Spring Bonnieho alias Springtrapa našel majitel hororové atrakce Fazbear's Fright 30 let poté (2017). Uvězněný Purple Guy chtěl utéct, ale musel přes místnost nočního hlídače, ten ho pochopitelně nechtěl pustit k sobě. Po sedmé noci se rozhodl, že tento dlouhý příběh musí ukončit, proto celou atrakci podpálil a tělo se nikdy nenašlo. (FNaF3)


Pár faktů na závěr

◘ Bonnie jako jediný ze hry nemá obočí.
◘ Když se Chica pohybuje po místnostech, vydává velmi podivné zvuky.
◘ Foxy je jediný robot, který se hýbe i při sledování kamerou.
◘ Freddy ma na obličeji otisky rukou a návštěvníci mají zakázáno se ho dotýkat.
◘ Foxy je jedním z dvou animatroniků, kteří nezabíjejí přiblížením se k obličeji, ale z dálky. (Druhým je Golden Freddy.)
◘ Bryndáček, který má Chica, je jen namalovaný.
◘ Ve FNaF 1 můžeme vidět z Freddyho jen jeho svítící oči, protože je nejaktivnější ve tmě.
◘ V traileru na FNaF 1 můžeme vidět Bonnieho, jak běži chodbou. Tato schopnost mu byla ale odebrána a dána Foxymu.
◘ Když si do Costumize night ve FNaF 1 nastavíte čísla 1, 9, 8, 7, čili Bite of 87, tak na vás udělá Golden Freddy jumpscare a díky tomu vám hra spadne.
◘ Všichni animatronici na vás útočí, ale Golden Freddy se vám jen zjeví a pak zase zmizí.

Hráli jste už tuhle hru? A jak se vám líbí?

Život ve tmě

4. října 2016 v 21:35 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo
Pod těmito třemi slovy se toho skrývá víc, než se na první pohled může zdát.
Co si představím jako první? Jak stojím u okna svého pokoje a dívám se na noční podobu naší vesničky v horách, která je stejně poklidná a dalo by se říci až nudná jako ta denní. Ale předsi jen je na ní něco poutavějšího. Miluju ten pocit strachu, když si se mnou moje fantazie hraje a přetvoří obyčejnou větev břízy u naší brány na příšeru z jiného světa.Jsem, asi jako většina z vás, takový noční pták. Vydržím klidně celou noc vzhůru, když vím, že druhý den nemusím vstávat.
A co dál? Neexistuje jen tmavá noc, život ve tmě, ale i tma v duši. Co to vůbec je, taková tma v duši? Já osobně si takovou tmu v duši představuju jako nechápání sebe sama. Na otázku Kdo jsem? si člověk povětšinou odpovídá Já nevím. a přemýšlí nad tím, kým by vlastně chtěl být nebo koho by z něj chtělo mít okolí. Někdo si tuto otázku ani nepokládá, ale měl by, protože se může stát, že si vytváří názory podle názorů svých přátel, blízkých apod. jen proto, aby se s ním nepřestali bavit, nebo se na něj nenaštvali, přičemž svůj skutečný názor si nechává pro sebe, protože si třeba myslí, že je směšný, neo že nikoho nezajímá. Ovšem jsou i lidé, a těch je z nás myslím většina, kteří si tuto otázku ani pokládat nemusí. Jsou neuvěřitelně sví, na vše mají svůj vlastní názor a nebojí se ho všem říct a obhájit si ho. Co vy? Máte tmu v duši?


Menší dovětek: Tak jsem poprvé napsala článek na téma týdne a musím říct, že mě to opravdu baví. Je fajn zamyslet se nad nějakým určitým tématem a pak napsat, co si myslím. Doufám, že se vám článek bude líbit.

Avengers school - 8.Kino

2. října 2016 v 14:09 | Wafer
,,... no a tak se to stalo," dokončila Natasha a vzdychla. Nevěděla, jak se to stalo, ale Tony z ní vytáhl příhodu, jak se dali s Brucem dohromady. Poté zavrtěla hlavou nad Tonyho škodolibým úšklebkem. ,,Fakt to nechápu," prohodila. ,,Já taky ne," souhlasil s ní Loki, který zrovna i s Thorem přišel. ,,Co?" podivil se Steve. ,,Znáte ten film Kiss Kiss Bang Bang, ne?" spustil Loki. Všichni přikývli. ,,Však je taky dost starej, ne?" pokrčil Tony rameny a černovlasý přikývl. ,,No právě. Včera jsem se díval, co dávaj v kině, protože od té poutě jsme nic nepodnikli, a říkal jsem si, že bysme zašli na nějakej film, protože při něm nehrozí nevolnost nebo nějaké zranění. A v tom programu jsem právě narazil na Kiss Kiss Bang Bang a říkal jsem si, že bysme na to mohli zajít, pokud byste chtěli," řekl Loki, rozhlédl se po ostatních a čekal, co na to řeknou.
,,Já s tím souhlasím," pokýval hlavou Thor a Natasha se k němu přidala. K nim se přidal i Bruce s Clintem. Nakonec i Tony se Stevem připustili, že by to mohla být sranda. ,,V kolik to je? A kdy?" zeptal se ještě dodatečně Tony. ,,Je to v pátek, tudíž zítra, a myslím, že to začíná v sedm," řekl Loki a Tony zamručel na souhlas.

Tony navolil na mobilu číslo a čekal, až ho osoba, které volal, zvedne. ,,Ano?" ozval se konečně Stevův hlas. ,,Jsi moje jediná záchrana! Nevím, co si mám vzít na sebe do toho kina. Stačí džíny a tričko, nebo si mám vzít radši oblek?" strachoval se Tony. Steve si s povzdychnutím zapnul poslední knoflík u košile a zeptal se: ,,A to mi voláš až pět minut před tím, než mě máš vyzvednout?" ,,Jo, ale neboj, budu tam včas. Co si teda mám vzít na sebe?" odbyl ho Tony a čekal na odpověď. ,,Stačí džíny a nějaká normální košile," řekl Steve a na slovo normální položil obzvlášť velký důraz. ,,Děkuju, za pět minut jsem u tebe, miluju tě," houkl Tony a zavěsil dřív, než mu Steve stačil odpovědět.
Tony na sebe natáhl černé džíny a první košili, kterou našel a vyrazil. Vzhledem k tomu, že Stevovi slíbil, že u něj bude a pět minut, teď musel ujet asi tak šest bloků za tři minuty, takže jel jako šílenec, na semaforech projížděl na červenou, ostatní řidiči na něj naštvaně troubili a Tony měl dokonce pocit, že se někde a ním dvě auta srazila.
Když zastavil u Stevova domu, všiml s, že opravdu přijel na čas, vyběhl tři malé schůdky ke vchodovým dveřím a zazvonil. Téměř okamžitě mu otevřel Steve a už k němu vztahoval ruku. Tony se k němu začal natahovat v klamném domnění, že ho chce políbit. Steve se mu ale začal přehrabovat ve vlasech a vyčetl mu: ,,Neučesal ses." ,,Spěchal jsem," pokrčil Tony rameny.
Když si Steve myslel, že je Tonyho účes v naprostém pořádku, přesunul se k jeho košili, kterou mu hrubě zastrkal za kalhoty. Tony jen poslušně stál, mlčel a čekal, až to skončí.
,,Můžeme jít," rozhodl konečně Steve a vykročil k autu. Tony se trochu zavrtěl, protože nenáviděl, když mě košili zastrčenou v kalhotech, ale neodvážil si ji vytáhnout. Proto doběhl za Stevem k autu a oba nasedli. Teprve až oba seděli, dal Steve Tonymu polibek, který nejspíš trval až moc dlouho, protože když se od sebe odtáhli, zjistili, že nestíhají. Proto Tony šlápl na plyn a co možná nejrychleji jel směrem ke kinu, kde už na ně netrpělivě čekali Thor s Lokim, kteří jediní byli ochotní čekat v takové zimě venku. Ostatní už šli koupit lístky, Clint čtyři lístky odevzdal Thorovi s tím, aby za nimi pak přišli a šel si po vzoru ostatních koupit popcorn.
Do spuštění filmu zbývalo už jen pět minut, když Tony se Stevem konečně přijeli. ,,N že vám to trvalo," zabručel Thor a podal jim jejich lístky. ,,Tak když se ještě před Stevovým barákem deset minut cicmali, tak se nemůžeš divit, že přijeli tak pozdě," pronesl škodolibě Loki. Tony ho jen přátelsky poklepal na rameni a pronesl: ,,Taky jsem rád, že tě dneska zase vidím a musím s tebou trávit večer. Nic lepšího si nemůžu přát, věř mi."
O deset minut později ž všichni seděli na svých místech a sledovali začátek filmu. Byla to krimi komedie o zlodějíčkovi jménem Harry Lockhart, který se omylem nachomýtne na filmový konkurz, kde ho vyberou do role detektiva. Poté se seznámí s konzultantem Perry van Shrikem a ten ho má "naučit" být detektivem. Zapletou se ale do vraždy dcery slavného herce, do čehož se ještě přimotá sebevražda sestry Harryho bývalé spolužačky.

,,Tak co? Jak se vám to líbilo?" ptal se Loki, když všichni po skončení filmu postávali před kinem. Jeden přes druhého začali mumlat, že to bylo super. ,,Jo, zvlášť Tony si to užil. Nejvíc se mu líbily titulky, protože to byla jediná část filmu, u které nespal," prohodil Clint. ,,Vtipné," ušklíbl se Tony a přehraboval se ve všech kapsách, které měl, protože nemohl najít klíčky od auta. Nakonec se obrátil na Steva a s panikou v hlase se ho zeptal: ,,Stevie, nevíš, kde mám klíčky?" Steve mu sáhl do zadní kapsy džínu a klíčky mu podal. Tony jenom nechápavě zamručel. ,,Nechce ještě někdo sézt domů?" zeptal se ještě. Natasha s Brucem odmítli, že prý se projdou, Clint to měl kousek a Thor s Lokim jeden přes druhého vysvětlovali něco o autobusu. ,,Tak se mějte," usmál se Steve a odebral se s Tonym k autu.