Září 2016

Diplomek pro Sayuri

29. září 2016 v 20:05 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak mám po douhé době nové SB a při té příležitosti jsem udělala jako obvykle diplomek za spřátelení, který už jsem dost dlouho nedělala, takže doufám, že jsem jsemm nevyšla ze cviku a že se bude líbit.
Nemohla jsem se rozhodnout ezi Dracem a Luiusem, protože je miuju oba dva, a tak jsem diplomek udělala s oběma.

Filmový TAG

28. září 2016 v 10:37 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak jsem tady s dalším TAGem! Tentokrát to bude filmový TAG.

1. Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
Nejspíš Harry Potter nebo Piráti z Karibiku.

2. Víc si filmy stahuješ, nebo kupuješ?
Většinou si filmy stahuju, ale když si nějakej fakt zamiluju, tak si ho koupím.

3. Jakým filmům dáváš přednost?
Podle toho, na jaké mám zrovna náladu. Komedie, akčňáky, fantasy, ale pokud možno, tak rozhodně žádný romantický.

4. Pláčeš při nich někdy?
Když umře moje oblíbená postava, nebo je to fakt smutný, tak mám trochu na krajíčku, ale smutným filmům se snažím vyhýbat.

5. Jak často chodíš do kina?
To záleží na tom, jestli tam dávají něco, na co bych chtěla jít. Pokud si dobře pamatuju, tak naposledy jsem byla v kině s kámoškou na Alence za zrcadlem a s taťkou na Občanské válce.

6. Díváš se na Vánoce na vánoční filmy?
Vždyť vysílaj pořád to samý. :D Mrazíka a Tři oříšky znám už nazpaměť. Jedinej vánoční film, kterej jsem už dlouho neviděla, je Grintch. :D

7. S kým nejraději sleduješ filmy?
S teplou peřinou a něčím dobrým na zub.

8. Co děláš, když jsou při filmu reklamy?
Na filmy v televizi se zásadně nedivám, protože zaprvé nemám kdy a zadruhé jsem se už buď viděla anebo mě nebaví. Takže tak

9. Jaký je tvůj nejneoblíbenější film?
Asi Hunger games. Je to dobrej nápad, ale prostě mě to nějak nebavilo.

10. Jak často sleduješ filmy?
Jak je čas a chuť. Taky to záleží na tom, jestli nějakej dobrej film najdu.

Zajímavosti o spánku

23. září 2016 v 21:49 | Wafer |  Zajímavosti
• Lenochod prospí až 20 hodin denně ve větvích stromů. Tučňák spí jen několik minut denně. Některá zvířata - jako kůň nebo slon - spí vestoje.


• Leonardo da Vinci prý spal po 4 hodinách vždy na 15 minut.

• Japonka Hamato Hongoová, která byla považována za nejstaršího člověka na světě a zemřela v roce 2003 ve věku 116 let, byla pozoruhodná i tím, že spala jen jednou za dva dny.

• V průběhu let se průměrná délka spánku ve vyspělých zemích zkrátila z 9 hodin za počátku 20. století na současných 7,5 hodin. Největší vliv na spánkové zvyklosti mělo rozšíření elektrifikace a tedy i umělého osvětlení.

• V odborné literatuře se uvádí, že sedmnáctiletý americký student Randy Gardner v roce 1965 vydržel 11 dní za sebou nespát. Tento experiment byl nakonec z rozhodnutí lékařu přerušen, protože hrozilo naprosté vyčerpání organizmu. Podle Guinnessovy knihy rekordů vydržela nejdéle nespat Angličanka Maureen Westonová - 449 hodin, tedy 18 dnů a 17 hodin. Prý se tak stalo v roce 1977. U laboratorních zvířat je potvrzeno, že nepřerušené odpírání spánku vede ke smrti.

• Některé vědecké studie tvrdí, že úplněk dokáže negativně ovlivnit nejen kvalitu našeho spánku, ale i usínání. Během úplňku a několik dní před ním se zvyšuje doba usínání v průměru o pět minut a zkravuje se doba spánku přibližně o dvacet minut. Příčinnou je pokles hladiny melatoninu, což je hormon, který řídí cyklus den/noc.

Další z mnoha random článků

20. září 2016 v 19:43 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj všichni!
Tak je skoro konec měsíce a já mám za sebou takové úvodní hodiny ze všech předmětů. Byl to docela záhul, ale určitě to budu zvládat. Jakmile se mi zprovozní noťas, hodlám si nastavit určitý denní plán, který by mi měl aspoŇ trochu pomoct všechno stíhat. Jinka mám docela nabitý rozvrh, od pondělí do čtvrtka mám 7 hodin a jenom v pátek mám 6 hodin. V pondělí mám ještě k tomu klavírní seminář, takže se doml dostanu buď ve 4 anebo v 6, podle toho, jak budu stíhat bus a v úterý mám klavír, to mám ozkoušené, že dorazím v 6. Ještě čekám, až mamka zavolá chlápkovi, kterej mi má zprovoznit noťas. Pak bych měla relativně stíhat. Omlouvám se všem svým SBnkám za případné neobíhání vašich blogů. Ale řeknu vám, že někteří moji učitelé jsou vážně "úžasní". :D Už jsme stihli psát z češtiny a z chemie, přičemž z češtiny jsem byla asi nejlepší ze třídy. V pátek ještě píšeme z biologie a 3.10. ze zeměpisu. Ta iškola je děsnej satan, máte nutkání se tam pořád dívat, protože si pořád nejste jistí, jestli jste si správně zapamatovali změny v rozvrhu a čísla učeben, do kterých se v náhradních hodinách stěhujete. :D
Zrovna dneska jsem se začala bavit s takovým fajn týpken z naší třidy a je s ním fakt prča. Je fajn zjistit, že i pár dalších lidí z vaší třídy jsou zapálení marveláci. :D
Tak bych se vás chtěla zeptat na váš názor na Temá týdne. Přemýšlela jsem, že bych každý týden na to téma napsala článek, protože mi některá témata přijdou zajímavá.
Jinak jak zvládáte školu vy? Změnili byste něco na vašem rozvrhu, nebo byste chtěli mít jinýho učitele?

Harry Potter fan arts 2

16. září 2016 v 22:09 | Wafer |  Obrázky
Ahoj všichni!
Tak jsem tady s dalšíma fan artama z Harryho Pottera!

Tenhle hrnek musím mít! :3


:'( Kdo by zapomněl, tak zrcadlo z Erisedu vám ukáže nejhlubší tužby vašeho srdce.

Pár urážek ohledně Twilightu. N, že bych proti němu něco měla, miluju ten film, ale prostě...Twilight vs Harry Potter.A na závěr trochu Drarry. Shippuje to tu někdo? A osobně shippuju spíš Snarry. A vy?

Hudební TAG

13. září 2016 v 18:54 | Wafer
1. Píseň, která tě rozesměje.

2. Píseň, která tě donutí napsat "Miluju tě".

3. Píseň, která ti připomíná domov.
Protože mamka si ji pouští neustále. :D

4. Píseň, která se ti obehrála.

5. Píseň, která ti připomene dětství.
To je snad první písnička, kterou jsem mýho tátu slyšela zpívat.

6. Píseň, která se ti podobá.
Koukej na to šílenkství
Nikdo už nikdy nebude jako já
Jako kouzlem se budu volně vznášet
Zmizím z dosahu, až se mě budou snažit zastavit

7. Píseň, která se ti líbí, ale umělce nesnášíš.

8. Píseň, která tě ráno probouzí.

9. Píseň, při které ráda cvičíš, nebo je pohybově náročná.

10. Píseň, která tě nikdy neomrzí.

11. Píseň na party.
Zatančím! Aspoň si zatančím!

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

8. září 2016 v 18:15 | Wafer

Dobrodružný/Rodinný/Fantasy
Usa, 2016, 113 min.


Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do Říse divů, kde se opět setká se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, což je kovová koule uprostřed Velkých hodin, které stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli - i nepřáteli - v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než vyprší všechen čas.


Můj názor: I když tuhle Alenku nerežíroval Tim Burton, což je můj oblíbenej režisér, tak se moc povedla. Líbila se mi víc, než jednička. Nevím, jestli je to tím, že tu jedničku už mám okoukanou, nebo že ta vdojka byla fakt lepší. Ale spíš proto, že tenhle díl je prostě boží. Je tam hodně scén, které vysvětlují určité věci v jedničce a přišlo mi strašně roztomilé, jak se vyvinul vztah mezi Kloboučníkem a Alenkou.

Přečtené knihy za srpen

4. září 2016 v 21:11 | Wafer |  Knižní výzva 2016/2017
Ahoj všichni!
Tak je konec prázdnin a jestli si vzpomínáte, tak jsem se na začátku srpna zaúkolovala knižní výzvnou, kdy mám přečíst 60 knížek za rok. V tomhle článku uvidíte knížky, které jsem přečetla za srpen. Moc jich není ale zlepším se! :D

Michael Grant - BZRK
Tuhle knížku jsem už sice četla a dělala jsem na ni i recenzi, ale půjčila jsem si ji v knihovně a musela jsem si ji prostě přečíst znova, protože ji miluju.

C. D. Payne - Brenda veliká
Od tohohle autora už jsem četla MLádí imrvére v hajzlu a můžu říct, že fakt dobře píše.

H. G. Wells - Neviditelný


My top 10 favourite characters

2. září 2016 v 23:04 | Wafer |  Top 5/10
Ahoj všichni!
Tak včera a dneska jsem byla s novou třídou na adapťáku a bylo to fakt super! Myslím si, že z nás bude fajn parta. Takže tak.
Teď k tématu! Dnešní článek bude o mých deseti oblíbených postavách. Jaké jsou vaše top postavy?

1. Jack Sparrow

2. Severus Snape

3. Lucius Malfoy

4. Jacob Black

5. Tony Stark

6. Steve Rogers

7. Bucky Barnes

8. Loki

9. Perry Van Shrike (Gay Perry)

10. Kloboučník