Avengers school - 7. Pouť

25. srpna 2016 v 8:00 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak další dík Avengers school je tady! Snad se bude líbit.

,,Tak co Steve?" začala na Tonyho dotírat Natasha hned, jak ho uviděla procházet školní branou. Tony jen pokrčil rameny a prohodil, jako by se ho to netýkalo: ,,Řekl, že si to musí rozmyslet a vzal roha. A dneska, když jsem na něj čekal před jeho barákem, tak měl celou cestu skloněnou hlavu a ani jednou se na mě nepodíval. Mám vtíravej pocit, že jsem to totálně pohnojil." Natasha přikývla.
,,Já myslím, že máš docela slušnou šanci. Včera mi totiž Steve volal, zrovna když jsem se s Brucem dívala na film." Když si Natasha uvědomila, co řekla, přitiskla si ruku k puse. Tony se na ni usmál a pak se podíval na Bruce, který přikyvoval jako o život, protože mu Loki něco zapáleně vysvětloval. Pak se obrátil zpátky na Natashu a zeptal se: ,,A co teda říkal?" ,,Kdo?" nechápala Natasha ještě rozhozená svým přeřekem. ,,Steve, kdo jinej?" frknul Tony. ,,No... řekl mi, co se stalo, a že se cejtí strašně trapně," vysvětlila Natasha. Tony semknul rty, takže mu utvořily jen tenkou přimku. Zamyšleně začal cvakat propiskou, dokud nepřišli Loki s Brucem. Loki okamžitě začal mluvit. ,,Tak jsem tady Bruceovi vykládal, že bude od zítra na náměstí pouť, takže by tam celá naše parta mohla zajít." Natasha pokývala hlavou a Tony ji napodobil, protože neměl zapotřebí, aby chtěl ještě Loki vědět o jeho milostném životě.
Zazvonilo a Steve konečně přišel ze záchodu, kde byl i se svou školní taškou, kterou teď ochranitelsky svíral, zatímco mířil ke svému místu vedle Tonyho. Neustále na hnědovlasého upíral své velké modré oči, dokud se neposadil a nebyl donucen si připravit na hodinu.
V tu samou chvíli, kdy vešel Fury do třídy, hodil Steve před Tonyho lísteček s narychlo načmáraným vzkazem.
Potřebuju s tebou mluvit. O přestávce na mě čekej u toho prázdnýho kabinetu na tomhle podlaží.
Nic víc, nic míň. Tony se podíval na Steve, který na něj už nějakou chvilku hleděl a přikývl.
O přestávce Tony nijak nespěchal k místu setkání se Stevem. Ne proto, že by s ním nechtěl mluvit, ale spíš proto, že byl nervózní z toho, co mu Steve řekne. Proto si ještě zašel na záchod, i když se mu nechtělo, a snědl si svačinu. Teprve pak se odhodlal za Stevem jít.
Blonďák už u kabinetu čekal, opíral se o zeď a pokukoval po svých hodinkách každých pět sekund. Tony k němu došel a opřel se o stěnu vedle něj. Chvíli mlčeli, než se Tony odhodlal promluvit jako první: ,,Lokiho, napadlo, že bysme mohli jít zítra na pouť, co ty na to?" Steve pokýval hlavou. ,,To by bylo fajn," zašeptal a opět mezi nimi nastalo ticho.
,,Omlouvám se, jak jsem předtím utekl. Byl jsem trochu...překvapený. Nechci, aby sis to vysvětloval zle," začal Steve a odmlčel se. Tony nic neříkal, jen se na něj upřeně díval a čekal, co mu řekne dál. ,,Ptal ses mě, jestli s tebou chci chodit...já...jo," vytlačil ze sebe Steve. Bylo jasné, že se Steve snažil to nějak okecat, a že nechtě říct jen prosté jo. Nakonec to ale vzdal a Tony za to byl rád, protože takovéhle okecávání upřímně nesnášel.
,,Jo," zopakoval Tony a usmál se na Steva. Zalil ho neuvěřitelný pocit štěstí a letmo stiskl Stevovu dlaň, než odešli zpátky do třídy.
Tony okamžitě utnul konverzaci mezi Natashou s Brucem a zeptal se: ,,Jak se to stalo? Vy dva?" Bruce jen pokrčil rameny, začervenal se a sklonil hlavu. ,,Prostě...se to stalo," pronesla prostě Natasha a pousmála se. ,,Nemysli si, že mi no stačí," prohodil jakoby mezi řečí Tony.
,,Všichni jsou tady?!" zařvala Natasha, když se hlouček členů Avengers klubu strkal před obrovským barákem, který nepatřil nikomu jinému, než Tonyho rodičům. ,,JO!" vykřikli ostatní zpátky a šlo se na pouť.
,,Čí to byl vůbec nápad?" ptal se nechápavě Clint. ,,Můj," pronesl hrdě Loki, tak to Clint raději víc nekomentoval. Místo toho šťouchl do Natashy a kývl hlavou na Steva s Tonym, kteří se drželi za ruce a kývali s nimi dopředu a dozadu. ,,No nejsou divní?" zeptal se Clint ve stejnou chvíli, kdy se Natasha zeptala: ,,No nejsou roztomilí?"
Oba se na sebe podívali, načež dala Natasha Clintovi pořádný pohlavek. ,,Jediný důvod, proč by měli bejt divní," požadovala. Clint pokrčil rameny a zoufale navrhl: ,,Chovaj se jako zamilovaní puberťaci?" ,,Vzhledem k jejich věku a okolnostem by se o nich dalo mluvit jako o zamilovaných puberťácich, protože jsou to puberťaci a ještě k tomu jsou do sebe zamilovaní," vmísil se do toho Bruce a Natasha souhlasně přikývla, takže Clint kapituloval.
,,Na co chcete jít jako první?" zeptal se Thor, když dorazili na pouť, ale měl přitom pocit, že vrhne hlasivky, protože musel mluvit neuvěřitelně nahlas, aby ho přes všechen ten hluk bylo slyšet. Všichni beze slova ukázali na lavici, která právě nabírala další lidi. Okamžitě se k ní rozběhli, aby si mohli koupit lístek. Chvíli nato se naskládali vedle sebe přímo doprostřed lavice a čekali, až se rozpohybuje.
Jakmile odešli z lavice, Tony chytil Bruce za rukáv a odběhl s ním ke stánkům se sladkostmi. Ostatní se za nimi nechápavě vydali.
,,Co blbneš?" nechápal Bruce a popobíhal za Tonym, který ho táhl ke stánku s perníky ve tvaru srdcí. ,,Chci koupit Stevovi perník a myslel jsem, že bys mi pomohl a taky bys Natashe nějakej koupil," vysvětlil Tony a jakmile to Bruce uslyšel, zrychlil a byl u stánku dřív, než Stark. Ten k Bruceovi dohopkal po špičkách a postupoval od začátku stánku, aby si prohlédl všechny perníky. Když už podél stánku přecházel asi počtvrté, zúžil své rozhodování jen na dva. Jeden byl s nápisem Z lásky a na druhém bylo Pro někoho dokonalého. Bruce vedle něho postával s už koupeným perníkem a ještě než se Tony rozhodl, stihl ještě koupit turecký med pro všechny. ,,Kterej mám vzít?" zeptal se Tony a vypadal, jako by byl jediný člověk na planetě. ,,Tenhle," poradil mu Bruce a ukázal na ten s nápisem Pro někoho dokonalého, který byl hlavně větší, a to podle Bruce hrálo největší roli. ,,Dobře, budu ti věřit," usmál se Tony a podal paní, která postávala opodál, peníze.
Ostatní už k nim mezitím došli, ale když je uviděli kupovat perníky ve tvaru srdce, zůstali stát opodál a čekali, až se k nim vrátí. Bruce k nim dohupkal jako první a všem rozdal turecký med. Thor okamžitě pustil Lokiho ruku, roztrhl celoflán a do medu se zakousl jako by týden nejedl. Loki vzdychl, napodobil ostatní, rozbalil svůj med a ukousl ten nejmenší možný kousek. Tony pohupoval taškami zavěšenými na jeho levé ruce a spokojeně ukusoval med.
,,Už to nebudeš?" podivil se Thor, když si všiml, jak Loki do sebe pomalu souká med. Loki zavrtěl hlavou a vrazil med Thorovi, který ho do sebe s ,,Díky" hodil.
Když do sebe všichni med nasoukali, Loki začal trvat na tom, že musí jít na K2. Všech sedm kamarádu si tedy koupilo lístek na K2 a čekali, až skončí jízda. ,,Bojím se," přiznal se Steve Tonymu, který se na něj usmál a vtiskl mu pusu na tvář. ,,Nemáš čeho, snažil se ho utěšit, načež mu vrazil do ruky sáček se srdcem, protože mu to přišlo jako nejvhodnější chvíle. Jakmile Steve vytáhl srdce ze sáčku, mírně se začervenal, pevně objal Tonyho a zašeptal: ,,Děkuju."
Když se celý Avengers klub usadil na K2, zbývalo už jen jediné místo, a to vedle Clinta. To se ovšem ihned zaplnilo překvapivě Philem, který měl v jedné ruce stejný sáček, v jakém koupili Beruce s Tonym srdce, ale on v něm měl turecký med, trdelník, obrovskou modrou gumovou žížalo, spirálovité lízátko a v druhé ruce svíral obrovského medvěda. ,,Ty sladkosti si sním až doma, jinak by mi bylo špatně. A toho medvěda jsem si vystřelil. Je dobrej, že jo?" zakřenil se na Clinta,když si všiml, jak se na něj dívá. Clint jen přikývl a díval se, jak k Philovi přistoupil jakýsi uhrovitý mladík a slíbil mu, že mu sáček i medvěda pohlídá. Phil mu oboje neochotně odevzdal.
Zatímco dole uhrovitý mladík zapásával ostatní čtyři pasažéry, nahoře se už Tony, sedící vedle Steve, rozhlížel po okolí. Každou chvíli zapíchl prst ruky, kterou nesvíral Steve, do vzduchu a popisoval, co vidí. Steve, třesoucí se po celém těle, jen němě přikyvoval a snažil se dívat jen po těch nejbližších budovách, aby si nepřipomínal, jak moc je vysoko. Po chvíli sebou K2 trhla a začala se zvolna pohybovat. Postupně zrychlovala, sedačky se kývaly dozadu a dopředu. Všichni se rozjařeně smáli a ječeli, zatímco Steve pomalu ale jistě zelenal a měl co dělat, aby se nepozvracel hned tady a teď.
Jakmile všichni odvrávorali do bezpečné vzdálenosti od K2, sdělovali si navzájem svoje dojmy a byli z toho celí pryč. Steve místo toho koukal co nejdřív najít záchod, nebo jiné místo, kde by mohl vyklopit turecký med, který předtím snědl. Nakonec vběhl do jakési kavárny a zamířil si to rovnou na záchody, kde vklouzl do kabinky a s úlevou se sklonil nad mísu.
Tony nervózně postával před kavárnou, ve které Steve zmizel a pokukoval po hodinkách. Ostatní šli ještě na Horskou dráhu, ale on je odmítl s tím, že doprovodí Steva domů, protože mu je nejspíš špatně. Kavárna nesla název Matrix a uvnitř to vypadalo útulně. Podél stěn rozestavěné stolky, přímo naproti vchodu bar s přívětivě vyhlížející obsluhou, na konci baru byly tři počítače, u kterých seděli nějací úředníci. Ze záchodků se šinul blonďák s uplakanýma modrýma očima, který si otíral ubrouskem ústa. Tony mu vykročil naproti. Steve mu na okamžik zabořil obličej do ramene. ,,Půjdeme?" optal se zbytečně Tony, Steve přikývl a řekl: ,,Můžu dneska zůstat u tebe?" ,,Jasněže můžeš," neváhal s odpovědí Tony, převzal od Steva sáček se srdcem a než nadobro opustili pouť, koupili si pár blbostí. Jakousi podivnou sladkou hmotu, rovnou pět velkých gumových žížal a podivně střelená trička.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeeva Steeeva | Web | 29. srpna 2016 v 13:17 | Reagovat

tak to je skvelé, že pribudla ďalšia časť, no nemala si sa čoho báť je to dobrá časť a zábavná, dobre si to vymyslela a už sa teším na ďalšiu, vyzerá to medzi nimi naozaj sľubne, myslela som si, že to bude trochu trvať pokiaľ mu na to dá Steve odpoveď ale prišlo to nečakane skoro ale to je dobre lebo by som asi nevydržala :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama