Srpen 2016

Dovolená v Praze

29. srpna 2016 v 22:34 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj všichni!
Tak je tady článek o mé dovolené v Praze!

SOBOTA
Na začátek fotka z příjezdu, kdy jsme byli všichni utahaní a já s mamkou ještě k tomu naštvané, protože jsme si myslely, že nás strejda povede, protože má navigaci. No ve finále jsme zjistily, že stou navigací ani neumí. :D


NEDĚLE
V neděli jsme byli v Aquapalace Praha, tam jsem nefotila, protože by se mi ten mobil při mé šikovnosti nejspíš utopil.

PONDĚLÍ
V pondělí jsme byli na Václaváku. Ahoj Václave!


A na Staromáku. Ahoj sochy-nesochy!A ahoj Karlův moste!


Jinak na Karlově mostě jsem si koupila tenhle úžasnej medailonek.


ÚTERÝ
V úterý vydali na Pražský hrad za Milošem a potkali jsme tyhle dva borce.


A toto je výhled od Pražského hradu.


A zde je vážení Katedrála Sv. Víta.


Mám takový pocit, že jsme pak byli ještě někde, ale netuším kde. Každopádně Miloš se na nás vykašlal a nepřišel si za náma ani na skleničku. Taky mě zklamalo, že jsme nešli do Zlaté uličky, i když z jednoho prostého důvodu. Kdybysme do ní chtěli jít, museli bychom si platit prohlídkový okruh, kde je zahrnuto i to, kam jsme jít nechtěli, takže jsme od Zlaté uličky upustili.

STŘEDA
Ve středu jsme byli pouze na Petřínské rozhledně a v zrcadlovém bludišti. A řeknu vám, na té rozhledně jsem se překonala, protože já se strašně bojím výšek a tohle bylo strašně vysoko.


Ale byl z ní krásnej výhled.Zrcadlové bludiště bylo fakt epické! Přiznávám, že jsem se viděla tolikrát, že mi to stačilo na celej život.


ČTVERTEK
Ve čtvrtek jsme byli tak klasicky v ZOO a ukážu vám jenom pár ( přesnějí tři :D) zvířata, která mě osobně nejvíc zaujala. První je lední medvěd. Jen si představte, kdybyste si ho ochočili a mazlili byste se sním :D Cool.


Další je psoun, kterej vypadá jako sysel. Je prostě cute!


A poslední je...... chvíle napětí....sakra, já zapomněla, jak se to jmenuje! :D Budeme tomu říkat král Jelimán!


PÁTEK
Pátek byl takový odpočinkový, protože to byl den před odjezdem a tak jsme znovu jeli do Aquapalace.

SOBOTA
V sobotu jsme si sebrali svých 5 švestek, naskládali jsme se do aut a jelo se domů!


Doufám, že se vám článek líbil a určitě mi napiště do komentářů, jestli bych podobné články měla vydávat dál. :)
Ještě taková vsuvka nakonec. Znáte takovej ten pocit, když se fotíte a na každé z těch pět seti fotek, které vyfotíte, vypadáte jako idiot, zatímco někdo jinej vyfotí momentku s váma a vypadá to úplně úchvatně? Tak to se přesně děje mně! Neustále! Tohle je toho důkazem.

Jsem zpět, atd...

27. srpna 2016 v 23:12 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj všichni!
Tak jsem dneska přijela z dovolené a umírám! Vyjeli jsme z Prahy o půl deváté ráno a vrátili se kolem jedné odpoledne. Jsem unavená a bolí mě zadek z celodopoledního sezení. Proto jsem se rozhodla, že článek o dovolené i s fotkama vydám až zítra nebo někdy v blízké budoucnosti a teď vydám jen takovej kecací článek, kde tu dovolenou trochu okecám, abych to necpala mezi zážitkové fotky aještě se asi přidám nějaké infošky...ještě nevím. Smějící se


Tak přejdeme k dovolené. Ta voda v bazéně vedle chaty byla fakt děsně ledová, jasný? To bylo maximálně tak na ochlazení, když jsme přišli z města. Tuhle jsem si vyzula svoje Adidasky, který jsou vidět svojí barvou na sto honů, že si půjdu zaplavat, ale nevyšlo to. Jak jsem ty nohy měla z chození rozhicovaný, tak se dostavila křeč a já se radši přesunula ke knížce.


Taky jsem chtěla napsat, že nastupuju první rok na gympl a netuším, jak to tam budeme mí zařízené, takže netuším, jak to bude se článkama a s obíháním SBnek, ale zkusím to nějak vychytat.
Jinak jsem asi jediný člověk, kterej se do školy těší, protože v druhé polovině prázdnin se už nudím. Když ale začne škola, tak najednou zjistím, že toho mám strašne na dohnání a tak. Smějící se
Avengers school - 7. Pouť

25. srpna 2016 v 8:00 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak další dík Avengers school je tady! Snad se bude líbit.

,,Tak co Steve?" začala na Tonyho dotírat Natasha hned, jak ho uviděla procházet školní branou. Tony jen pokrčil rameny a prohodil, jako by se ho to netýkalo: ,,Řekl, že si to musí rozmyslet a vzal roha. A dneska, když jsem na něj čekal před jeho barákem, tak měl celou cestu skloněnou hlavu a ani jednou se na mě nepodíval. Mám vtíravej pocit, že jsem to totálně pohnojil." Natasha přikývla.
,,Já myslím, že máš docela slušnou šanci. Včera mi totiž Steve volal, zrovna když jsem se s Brucem dívala na film." Když si Natasha uvědomila, co řekla, přitiskla si ruku k puse. Tony se na ni usmál a pak se podíval na Bruce, který přikyvoval jako o život, protože mu Loki něco zapáleně vysvětloval. Pak se obrátil zpátky na Natashu a zeptal se: ,,A co teda říkal?" ,,Kdo?" nechápala Natasha ještě rozhozená svým přeřekem. ,,Steve, kdo jinej?" frknul Tony. ,,No... řekl mi, co se stalo, a že se cejtí strašně trapně," vysvětlila Natasha. Tony semknul rty, takže mu utvořily jen tenkou přimku. Zamyšleně začal cvakat propiskou, dokud nepřišli Loki s Brucem. Loki okamžitě začal mluvit. ,,Tak jsem tady Bruceovi vykládal, že bude od zítra na náměstí pouť, takže by tam celá naše parta mohla zajít." Natasha pokývala hlavou a Tony ji napodobil, protože neměl zapotřebí, aby chtěl ještě Loki vědět o jeho milostném životě.
Zazvonilo a Steve konečně přišel ze záchodu, kde byl i se svou školní taškou, kterou teď ochranitelsky svíral, zatímco mířil ke svému místu vedle Tonyho. Neustále na hnědovlasého upíral své velké modré oči, dokud se neposadil a nebyl donucen si připravit na hodinu.
V tu samou chvíli, kdy vešel Fury do třídy, hodil Steve před Tonyho lísteček s narychlo načmáraným vzkazem.
Potřebuju s tebou mluvit. O přestávce na mě čekej u toho prázdnýho kabinetu na tomhle podlaží.
Nic víc, nic míň. Tony se podíval na Steve, který na něj už nějakou chvilku hleděl a přikývl.
O přestávce Tony nijak nespěchal k místu setkání se Stevem. Ne proto, že by s ním nechtěl mluvit, ale spíš proto, že byl nervózní z toho, co mu Steve řekne. Proto si ještě zašel na záchod, i když se mu nechtělo, a snědl si svačinu. Teprve pak se odhodlal za Stevem jít.
Blonďák už u kabinetu čekal, opíral se o zeď a pokukoval po svých hodinkách každých pět sekund. Tony k němu došel a opřel se o stěnu vedle něj. Chvíli mlčeli, než se Tony odhodlal promluvit jako první: ,,Lokiho, napadlo, že bysme mohli jít zítra na pouť, co ty na to?" Steve pokýval hlavou. ,,To by bylo fajn," zašeptal a opět mezi nimi nastalo ticho.
,,Omlouvám se, jak jsem předtím utekl. Byl jsem trochu...překvapený. Nechci, aby sis to vysvětloval zle," začal Steve a odmlčel se. Tony nic neříkal, jen se na něj upřeně díval a čekal, co mu řekne dál. ,,Ptal ses mě, jestli s tebou chci chodit...já...jo," vytlačil ze sebe Steve. Bylo jasné, že se Steve snažil to nějak okecat, a že nechtě říct jen prosté jo. Nakonec to ale vzdal a Tony za to byl rád, protože takovéhle okecávání upřímně nesnášel.
,,Jo," zopakoval Tony a usmál se na Steva. Zalil ho neuvěřitelný pocit štěstí a letmo stiskl Stevovu dlaň, než odešli zpátky do třídy.
Tony okamžitě utnul konverzaci mezi Natashou s Brucem a zeptal se: ,,Jak se to stalo? Vy dva?" Bruce jen pokrčil rameny, začervenal se a sklonil hlavu. ,,Prostě...se to stalo," pronesla prostě Natasha a pousmála se. ,,Nemysli si, že mi no stačí," prohodil jakoby mezi řečí Tony.
,,Všichni jsou tady?!" zařvala Natasha, když se hlouček členů Avengers klubu strkal před obrovským barákem, který nepatřil nikomu jinému, než Tonyho rodičům. ,,JO!" vykřikli ostatní zpátky a šlo se na pouť.
,,Čí to byl vůbec nápad?" ptal se nechápavě Clint. ,,Můj," pronesl hrdě Loki, tak to Clint raději víc nekomentoval. Místo toho šťouchl do Natashy a kývl hlavou na Steva s Tonym, kteří se drželi za ruce a kývali s nimi dopředu a dozadu. ,,No nejsou divní?" zeptal se Clint ve stejnou chvíli, kdy se Natasha zeptala: ,,No nejsou roztomilí?"
Oba se na sebe podívali, načež dala Natasha Clintovi pořádný pohlavek. ,,Jediný důvod, proč by měli bejt divní," požadovala. Clint pokrčil rameny a zoufale navrhl: ,,Chovaj se jako zamilovaní puberťaci?" ,,Vzhledem k jejich věku a okolnostem by se o nich dalo mluvit jako o zamilovaných puberťácich, protože jsou to puberťaci a ještě k tomu jsou do sebe zamilovaní," vmísil se do toho Bruce a Natasha souhlasně přikývla, takže Clint kapituloval.
,,Na co chcete jít jako první?" zeptal se Thor, když dorazili na pouť, ale měl přitom pocit, že vrhne hlasivky, protože musel mluvit neuvěřitelně nahlas, aby ho přes všechen ten hluk bylo slyšet. Všichni beze slova ukázali na lavici, která právě nabírala další lidi. Okamžitě se k ní rozběhli, aby si mohli koupit lístek. Chvíli nato se naskládali vedle sebe přímo doprostřed lavice a čekali, až se rozpohybuje.
Jakmile odešli z lavice, Tony chytil Bruce za rukáv a odběhl s ním ke stánkům se sladkostmi. Ostatní se za nimi nechápavě vydali.
,,Co blbneš?" nechápal Bruce a popobíhal za Tonym, který ho táhl ke stánku s perníky ve tvaru srdcí. ,,Chci koupit Stevovi perník a myslel jsem, že bys mi pomohl a taky bys Natashe nějakej koupil," vysvětlil Tony a jakmile to Bruce uslyšel, zrychlil a byl u stánku dřív, než Stark. Ten k Bruceovi dohopkal po špičkách a postupoval od začátku stánku, aby si prohlédl všechny perníky. Když už podél stánku přecházel asi počtvrté, zúžil své rozhodování jen na dva. Jeden byl s nápisem Z lásky a na druhém bylo Pro někoho dokonalého. Bruce vedle něho postával s už koupeným perníkem a ještě než se Tony rozhodl, stihl ještě koupit turecký med pro všechny. ,,Kterej mám vzít?" zeptal se Tony a vypadal, jako by byl jediný člověk na planetě. ,,Tenhle," poradil mu Bruce a ukázal na ten s nápisem Pro někoho dokonalého, který byl hlavně větší, a to podle Bruce hrálo největší roli. ,,Dobře, budu ti věřit," usmál se Tony a podal paní, která postávala opodál, peníze.
Ostatní už k nim mezitím došli, ale když je uviděli kupovat perníky ve tvaru srdce, zůstali stát opodál a čekali, až se k nim vrátí. Bruce k nim dohupkal jako první a všem rozdal turecký med. Thor okamžitě pustil Lokiho ruku, roztrhl celoflán a do medu se zakousl jako by týden nejedl. Loki vzdychl, napodobil ostatní, rozbalil svůj med a ukousl ten nejmenší možný kousek. Tony pohupoval taškami zavěšenými na jeho levé ruce a spokojeně ukusoval med.
,,Už to nebudeš?" podivil se Thor, když si všiml, jak Loki do sebe pomalu souká med. Loki zavrtěl hlavou a vrazil med Thorovi, který ho do sebe s ,,Díky" hodil.
Když do sebe všichni med nasoukali, Loki začal trvat na tom, že musí jít na K2. Všech sedm kamarádu si tedy koupilo lístek na K2 a čekali, až skončí jízda. ,,Bojím se," přiznal se Steve Tonymu, který se na něj usmál a vtiskl mu pusu na tvář. ,,Nemáš čeho, snažil se ho utěšit, načež mu vrazil do ruky sáček se srdcem, protože mu to přišlo jako nejvhodnější chvíle. Jakmile Steve vytáhl srdce ze sáčku, mírně se začervenal, pevně objal Tonyho a zašeptal: ,,Děkuju."
Když se celý Avengers klub usadil na K2, zbývalo už jen jediné místo, a to vedle Clinta. To se ovšem ihned zaplnilo překvapivě Philem, který měl v jedné ruce stejný sáček, v jakém koupili Beruce s Tonym srdce, ale on v něm měl turecký med, trdelník, obrovskou modrou gumovou žížalo, spirálovité lízátko a v druhé ruce svíral obrovského medvěda. ,,Ty sladkosti si sním až doma, jinak by mi bylo špatně. A toho medvěda jsem si vystřelil. Je dobrej, že jo?" zakřenil se na Clinta,když si všiml, jak se na něj dívá. Clint jen přikývl a díval se, jak k Philovi přistoupil jakýsi uhrovitý mladík a slíbil mu, že mu sáček i medvěda pohlídá. Phil mu oboje neochotně odevzdal.
Zatímco dole uhrovitý mladík zapásával ostatní čtyři pasažéry, nahoře se už Tony, sedící vedle Steve, rozhlížel po okolí. Každou chvíli zapíchl prst ruky, kterou nesvíral Steve, do vzduchu a popisoval, co vidí. Steve, třesoucí se po celém těle, jen němě přikyvoval a snažil se dívat jen po těch nejbližších budovách, aby si nepřipomínal, jak moc je vysoko. Po chvíli sebou K2 trhla a začala se zvolna pohybovat. Postupně zrychlovala, sedačky se kývaly dozadu a dopředu. Všichni se rozjařeně smáli a ječeli, zatímco Steve pomalu ale jistě zelenal a měl co dělat, aby se nepozvracel hned tady a teď.
Jakmile všichni odvrávorali do bezpečné vzdálenosti od K2, sdělovali si navzájem svoje dojmy a byli z toho celí pryč. Steve místo toho koukal co nejdřív najít záchod, nebo jiné místo, kde by mohl vyklopit turecký med, který předtím snědl. Nakonec vběhl do jakési kavárny a zamířil si to rovnou na záchody, kde vklouzl do kabinky a s úlevou se sklonil nad mísu.
Tony nervózně postával před kavárnou, ve které Steve zmizel a pokukoval po hodinkách. Ostatní šli ještě na Horskou dráhu, ale on je odmítl s tím, že doprovodí Steva domů, protože mu je nejspíš špatně. Kavárna nesla název Matrix a uvnitř to vypadalo útulně. Podél stěn rozestavěné stolky, přímo naproti vchodu bar s přívětivě vyhlížející obsluhou, na konci baru byly tři počítače, u kterých seděli nějací úředníci. Ze záchodků se šinul blonďák s uplakanýma modrýma očima, který si otíral ubrouskem ústa. Tony mu vykročil naproti. Steve mu na okamžik zabořil obličej do ramene. ,,Půjdeme?" optal se zbytečně Tony, Steve přikývl a řekl: ,,Můžu dneska zůstat u tebe?" ,,Jasněže můžeš," neváhal s odpovědí Tony, převzal od Steva sáček se srdcem a než nadobro opustili pouť, koupili si pár blbostí. Jakousi podivnou sladkou hmotu, rovnou pět velkých gumových žížal a podivně střelená trička.

Zajímavá fakta v psychologii

23. srpna 2016 v 8:00 | Wafer |  Zajímavosti
Ahoj všichni!
Dnešní článek bude o tom, jak se náš mozek a chování navzájem ovlivňují.

1. Když sníte, vaše tělo je paralyzované.

2. Lidský mozek nedokáže vytvářet obraz tváře. Pokud se vám zdálo o někom, s kým jste se nikdy nesetkali, museli jste ho (ji) už někdy vidět, byť jen na zlomek sekundy.

3. Když si pamatujete něco ze své minulosti, tak si to ve skutečnosti nepamatujete. Pamatujete si jen to, jak jste na to naposledy mysleli.

4. U 68% lidí se vyvinul ,,syndrom fantomové vibrace", kdy jsou si jistí, že jejích telefon v kapse zavibroval, přičemž ve skutečkosti nevibroval.

5. Každý má svou oblíbenou písničku a ta je přímo spojena s emocionální událostí z minulosti.

6. Je lepší zůstat zticha. Když jednou světu sdělíte své životní cíle, ztratíte motivaci k jejich dosažení.

7. Ve skutečnosti nedokážete dělat několik věcí najednou.

8. Naše schopnost být blízkými vůči jiným osobám má maximální limit přibližně 150 lidí.

9. Váš mozek je nejvíce kreativní tekdy, když je unavený.

10. Existují jen 4 základní emoce, ne 6. Je to štěstí, smutek, hněv a strach. Znechucení a překvapení nejsou skutečnými emocemi.

11. Dokážete si vytvořit iluzi progresu, abyste se sami motivovali.

12. Internet je považován za formu závislosti a může být dokonce zařazen i na seznam duševních onemocnění.

13. Vaše podvědomí vidí a ví věci dříve než vy.

14. Čokoláda v těle uvolňuje stejné chemické látky jako láska.

15. Hudba přímo ovluvňuje vaše vidění světa.

16. Zpěv zmírňuje úzkost a depresi.

17. Dokážete oklamat svůj mozek, že jste měli dostatek spánku. Říká se tomu i ,,placebo spánku".

18. Váš mozek cítí odmítnutí a zapamatuje si ho jako bolest.

19. Ztráta vašeho mobilního telefonu vyvolá stejnou reakci jako situace blízká smrti.

20. Pokud někomu chybíte, je 80% šance, že se objeví ve vašem snu.

Horory ve dvou větách

21. srpna 2016 v 8:00 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo

• ,,Nemůžu spát," zašeptala a vlezla si ke mně do postele. Probudil jsem se zimou, svíraje v rukou šaty, ve kterých ji pohřbili.

• Ukládal jsem svého syna a vtom mi povídá: ,,Tati, podívej se, jestli pod postelí není strašidlo." Abych ho uklidnil, nakoukl jsem pod postel, kde vidím jeho, jak na mě vyděšeně zírá a šeptá: ,,Tati, někdo leží v mojí posteli!"

• Moje dcera celé noci křičí a pláče. Chodím k jejímu hrobu a prosím ji, aby přestala, ale nepomáhá to.

• V telefonu jsem našla fotku, jak spím. Bydlím sama...

• Ptala se, proč dýchám tak nahlas. To jsem ale nebyl já.

• Usmívající se obličej se na mě zadíval ze tmy za oknem ložnice. Bydlím ve 14. poschodí.

• Pozoroval jsem svůj odraz v zrcadle, jak na mě mrká.

• Přicházím domů, maminka na mě volá z kuchyně: ,,Večeře!". V tu chvíli mi přichází maminčina SMS: ,,Přijdu pozdě. Něco si ohřej."

Dovolená

20. srpna 2016 v 8:00 | Wafer |  To, co se jinam nevešlo

Ahoj všichni!

Dneska jedu na dovolenou a budu tam až do 27.8., takže nebudu obíhat. Články přednestavím, ale nebudu mít čas komentovat ty vaše, takže se mějte fanfárově a za týden jsem zpět!


Chopin - Waltz in A minor

19. srpna 2016 v 1:16 | Wafer |  Muzika
Ahoj všichni!
Tak jsem si dala další klavírní předsevzetí a chci se naučit Waltz v A moll od Chopina. Je to nádherná skladba. Minulý školní rok jsem už od tohodle skoladatele něco hrála, myslím, že to bylo nějaké Perudium, jestl iněco takového vůbec složil (abych vám nekecala). A děsně se mi to líbilo. Bylo to fakt dost těžky, protože melodie byla v levé ruce, takže jsem se ještě k tomu musela soustředit, aby byla levá víc slyšet. Ale dala jsem to! Na předehrávkách mi tleskali , tak je to okay. :DVzkazy, reklamy atd...

19. srpna 2016 v 1:05 | Wafer
Ahoj všichni!
Pod tenhle článek mi můžete psát cokoliv, co se týká SB (třeba že mě přijímáte). Také sem můžete psát, nápady, připomínky a prostě všechno, co se nevztahuje k běžným článkům.

The Avengers - Disney crack

17. srpna 2016 v 20:59 | Wafer |  Videa
Ahoj všichni!
Tak už jsem dlouho nepřidala žádné video, takže tady máte Avengers crack!

Pověry

15. srpna 2016 v 23:27 | Wafer |  Zajímavosti
Ahoj všichni!
Tak jsem se rozhodla napsat další článek do zajímavostí a to o pověrách.
Pověra je víra v neexistující jevy nebo bytosti, která v rozporu s racionálním myšlením a bez rozumných důvodů přiřazuje věcem a dějům nadpřirozenou schopnost ovlivňovat budoucnost.
Pověry jsou seřazené do několika kategorií, tak si hned nějaké vyjmenujeme.

1.Běžné pověry
• Černá kočka, která vám přeběhne přes cestu, přináší smůlu.
• Něco pěkného se přihodí, když ve vaší blízkosti bílý holub 3x zavrká.
• Nechoďte pod žebříkem, nosí to smůlu.
• Vypadlou řasu hoďte za zída, splní se vám přání. To platí i pokud uvidíte ,,Padat hvězdu".

2.Přináší štěstí:
• Kominík, zejména pokud se ho dotkneme.
• Střepy znamenají štěstí.
• Fůra sena
• Číslo 7.
• Zvířata - bílý kůň, vlaštovka, čáp, hrdlička, světluška, cvrček, pavouk
• Velký pátek, Štědrý den, neděle, úsvit

3.Přináší smůlu:
• Rozbité zrcadlo.
• Převržená slánka.
• Fůra slámy.
• Číslo 13.
• Zvířata - had, kozel, vlk, ropucha, sova, havran, straka, smrtihlav.
• Pátek třináctého, měsíc v úplňku, půlnoc, poledne.

4.Svatební zvyky a pověry:
• Nenoste šperky s modrými kameny. Symbolizují modřiny, kterých se dočkáte od manžela.
• Ženich nesmí vidět nevěstu ve svatebních šatech před obřadem, jinak se brzy rozejdou.
• Plechovky za auty odhání zlé duchy a chudobu.
• Ženich by měl nevěstu přenést přes práh nového domu, aby se v její dlouhé sukni dovnitř nedostali také zlí duchové.

5.Vánoční zvyky a pověry:
• Na štědrý den nepište nikomu zamilované dopisy, jinak vše špatně dopadne.
• Na Štědrý den se neá prát, přinaší to smůlu.
• Kouzelnou moc mají prý vejce snesená 25. prosince a také chleba upečený ve stejný den.
• Na Štědrý se nemají čistit stáje. Dobytek pak bude kulhat.