Avengers school - 5. Bucky

8. července 2016 v 8:00 | Wafer
Steve přešlapoval na autobusové zastávce a pozorně si prohlížel všechny lidi vystupující z autobusů, aby mohl Buckyho hned, jak ho uvidí, pozdravit.
Z autobusu, který jel asi patnáct minut po tom, co Steve přišel, vystoupil brunet s vlasy po ramena a mírně děsivým výrazem v očích. Byl oblečený celý v černém a jakmile uviděl Steva, po tváři se mu rozlil šťastný úsměv.
,,Bucky?" ujistil se udiveně Steve, oslovený k němu došel, položil svou tašku na zem a objal stále ještě překvapeného blonďáka. ,,Rád tě zase vidím, Steve. Vůbec ses nezměnil," zasmál se Bucky, když se od Steve odtáhnul.
,,Zato ty ses změnil až děsivě moc," zašeptal Steve a prohrábl Buckyho dlouhé vlasy. Bucky se rozesmál. ,,Vždycky všechno tak prožíváš," zakroutil brunet hlavou a pak dodal: ,,Tak co? Představíš mi tu partičku, která mě nahradila?" Steve přikývl a vyrazil s Buckym do parku, kde se s ostatními měli sejít.
Když přišli do parku, všichni už tam čekali. Steve se zatvářil překvapeně, ale snažil se to zamaskovat úsměvem. Natasha si vzala černé šaty, Bruce, Tony a Thor na sobě měli obleky a Clint s Lokim na sobě zarputile měli své normální oblečení.
Steve se zastavil, otočil se na Buckyho a řekl mu: ,,Ten brunet v obleku, ten úplně nejmenší, je Tony Stark." ,,Kdo?" nechápal Bucky. ,,Za chvíli ho poznáš. Ale dám ti přátelskou radu - radši ho poslouchej a pokud možno, pokus se mu jednu nevrazit," ignoroval Buckyho otázku blonďák. Bucky se jen zasmál a zkrátil tu přebývající vzdálenost mezi ním a novým Avengers klubem, takže Stevovi nezbývalo nic jiného, než jít za ním.
Než tam došel, Bucky a Tony si už stačili začít nenávistně hledět do očí. Mohl jsem si myslet, že s Tonym zase budou problémy, pomyslel si Steve, ale nechtěl být první, kdo přeruší to dokonalé ticho, které narušovalo jen šustění listí v podzimním větru.
,,Steve je náš, je ti to jasný?" prohlásil Tony konečně, odhrnul si pramen vlasů z očí a přitáhl si Steva za pas k sobě. Ten se snažil z jeho sevření uniknout, ale marně. Bucky se rozesmál a prohlásil: ,,Tím 'náš' asi myslíš 'můj', co?" ,,Náhodou jo, černá vdovo," odvětil Tony a spokojeně se usmál. ,,Trpaslíku," oplatil mu to Bucky. ,,Transvestito!" prskl Tony a Steve se konečně vymanil z jeho stisku. ,,Nepůjdeme si někam sednout? Je docela zima," navrhla Natasha a ostatní s ní nadšeně souhlasili.
Jelikož se Tony najednou pořád motal kolem Steva, Bucky neměl vůbec šanci si s ním pořádně popovídat, ale nevadilo mu to, protože se k němu přidal Loki. ,,Takhle se ten prcek chová vždycky?" zajímal se brunet a Loki zavrtěl hlavou. ,,Ne. Asi je z tebe trochu nervózní. Nikomu to neříkej, ale už nějakou chvilku pozoruju, že si dělá na našeho Kapitána Slušňáka nároky. A včera mi říkal, že by byl radši, kdybys vůbec nepřijel." Bucky naklonil hlavu na stranu, ale nevypadalo to, že by si z toho něco dělal. ,,Stejně se mi nelíbí," pokrčil rameny. Loki se zasmál a přikývl. ,,Jo, mně taky ne. Je to děsnej prudič a taky je strašně ukecanej."
Chvíli mezi nimi bylo ticho, než se Bucky zeptal: ,,A co tamten s tím lukem a šípem na mikině?" ,,Hm..." zapřemýšlel Loki a snažil se vymyslet něco, co by mohl Clintovi přišít na triko. Nakonec prohlásil: ,,Clint je dost podivné stvoření. Vypadá jako by ho jeho vlastní existence otravovala. Připadá mi jako děsně stará, aspoň tisíckrát reinkarnovaná duše, která si ale své minulé životy pamatuje a už jí nebaví žít tento pozemský život. Nejraději by už odešla na věčnost, posunula se dál, ale nějaký lidský hřích, který musí napravit, jí to nedovoluje." Bucky pokýval hlavou. ,,Připadáš mi jako psycholog nebo tak. Líbí se mi, jak mluvíš. Tak teď ten blonďák," řekl brunet a pokývl hlavou na Thora.
,,To je můj bratr....teda jakože nevlastní," pronesl na půl pusy Loki, když se dodíval na chodník oblepený starými žvýkačkami. ,,On je adoptovaný?" povytáhl Bucky obočí. Loki zavrtěl hlavou. ,,Ne, já jsem. Ale to je fuk. Tak Thor.... Je tak milej, až je to k nesnesení. A cpe se jako vepř." ,,Zní to jako bys ho přímo miloval," zasmál se Bucky. Loki odvrátil hlavu, protože nechtěl, aby Bucky viděl, jak zrudnul.
Poté, co téma Thora definitivně uzavřeli, se Bucky ještě zeptal, jaký má Loki názor na Natashu. ,,Mohla by dělat psycholožku," prohlásil černovlasý, ,,protože je taková.... No nedává moc najevo pocity, je sice ukecaná, ale působí dojmem, že si tě ráda vyslechne a poradí ti."
Konečně se doplazili do nedaleké kavárny a tam si zabrali ten největší stůl, aby se za něj všichni vlezli. Tony se s Thorem začal prát o místo, protože chtěl sedět vedle Steva a z druhé strany už seděl Bucky, ale Thor zase chtěl sedět vedle Lokiho a na druhé straně už seděla Natasha a vedle ní Clint. Nakonec se museli Natasha s Clintem posunout o jedno místo vedle, aby měli Thor s Tonym klid.
Steve se obrátil na Tonyho a chladně pronesl: ,,Proč se dneska chováš jako idiot?!" Tony se přestal usmívat, když uslyšel Stevův hlas. ,,Jak se chovám?" optal se Stark s kamennou tváří. ,,Otravně," odsekl Steve a dál si ho nevšímal, raději si povídal s Buckym.

Bucky a Steve seděli vedle sebe na posteli ve Stevově pokoji, zabalení v dekách a hlavy skláněli nad kouřícími se hrnky horké čokolády. ,,Omlouvám se za Tonyho, ale obvykle se tak dotěrně nechová," promluvil konečně Steve. ,,To nevadí. S Lokim se fajn povídá. Měli jsme takovou psychologickou chvilku," zasmál se Bucky a Steve se zatvářil zmateně. ,,Mluvíme o tom samém člověku?" ujistil se blonďák. ,,Hádám, že se taky tak obvykle nechová," rýpnul si Bucky a Steve do něj lehce šťouchl. ,,Vážně nechápu, proč ses tak stresoval, mně ti tvoji noví kamarádi připadaj docela v pohodě. Milionkrát reinkarnovanej Clint, nenažranej Thor, ukecaná Natasha, chamtivej Tony a psycho Loki. O takových přátelích přece sní každý!" vypočítával na prstech Bucky. ,,Ty toho rejpání prostě nenecháš, co?" zasmál se Steve a zhluboka se napil čokolády.
,,Takže, co holky?" zeptal se po chvíli 'nenápadně' Bucky a Steve otráveně vzdychl. ,,Já vím, že to víš," řekl Steve a Bucky se zatvářil, jako by ho někdo načapal při kradení v obchoďáku. ,,Nechtěl jsem ti to říkat...teda jakože chtěl, ale později. A sám. Myslel jsem si, že by ses třeba naštval, kdybys zjistil, že jsem na kluky, protože jsi se celou dobu snažil dohodit mi holku," přiznal Steve a Bucky ho objal kolem ramen, jako to vždycky dřív dělával, když chtěl Steva utěšit. ,,Ale prosímtě..." To bylo jedině, na co se Bucky zmohl.

,,Mně se ten Bucky vůbec nelíbí," opakoval už asi posté Tony, ale jediný, kdo s ním souhlasil, byl Clint, který to komentoval slovy: ,,Mně taky ne. Vypadá divně s těma dlouhejma vlasama. Jako bezďák." Natasha se na něj nechápavě podívala. ,,Tak vypadáš i ty, když ráno vstaneš z postele," odsekla pak, tak Clint radši mlčel. Thor pořád trval na to, že je zajímavý, v čemž ho podporoval překvapivě Loki, ačkoliv byl obvykle proti všemu, co Thor řekl dokonce ještě předtím, než to řekl. Bruce si nechával svůj názor pro sebe a Steva se asi nikdo nechtěl vyptávat.
,,A od Steva bylo teda pěkně neslušný, že nás nepozval k sobě taky," remcal dál Tony. ,,Stejně Buckyho nestrpíš ve stejný místnosti dýl než hodinu," pokrčil Loki rameny, Tony mu ukázal svou dlaň a řekl: ,,Řekni to ruce, ta si o tom s tebou určitě ráda pokecá." Loki by nejradši Tonymu jednu ubalil, ale místo toho se otočil na Thora a prohlásil: ,,Chci jít domů!" Thor se na něj napůl nechápavě a napůl otráveně podíval, ale nic nenamítal a zvedl se ze svého místa na koberci, protože věděl, že není dobré si Lokiho znepřátelit, hlavně když s ním žil pod jednou střechou.
,,Tak se uvidíme ve škole," usmál se blonďák. Tony je oba vyprovodil a chvíli potom vyhodil i Clinta s Natashou, protože ho začala rozčilovat Natashina ukecanost a Clintova duševní nepřítomnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeeva Steeeva | Web | 8. července 2016 v 11:57 | Reagovat

tak to je teda a dejú sa to veci, veľmi sa mi páčilo ako si všetkých zhodnotila to bolo celkom trefné a aj vtipné :D  :D aaa máme tu už aj žiarlivého Tonyho :-P to bolo tiež dobré, teším sa na ďalšiu časť

mno a to čo si mi napísala, ako to chápem veď ani ja nepoznám každého herca a herečku ale ako film Avengers alebo Thor musel predsa vidieť každý aj keď tam má trochu iný výzor, to ziež može byť zavadzajúce, mno proste Tom nie je herec ktorý sa preslávil v hlavnej úlohe nejakého trhaku skor bol na tej druhej priečke

2 nejsso nejsso | E-mail | Web | 8. července 2016 v 14:40 | Reagovat

Nechceš rovnou napsat knihu? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama