Spolubydlící

16. června 2016 v 9:50 | Wafer
Single white female
Autor: John Lutz
Žánr: Světová literatura,thriller, napětí
Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 1992 - originál, 2013 - překlad
Počet stran: 216
Vlastní hodnocení: 95%
Více pod perexem ;)Obsah:
Hledání nového spolubydlícího se pokaždé krok do neznáma. Jenomže Allie Jonesová nemá jinou možnost. Vyhodila z bytu bývalého přítele Sama, protože jí byl nevěrný, a teď potřebuje, aby se s ní někdo podělil o nájem.
Hedra Carlsonová jí připadá jako sázka na jistotu. Stydlivá šedá myška určitě nebude pouštět hlasitou muziku a nechávat na podlaze špinavé ponožky.
A přece je na Hedře cosi divného. Nepokrytě Alii závidí jak vypadá a jaký vede život. A pak začnou ty obscenní telefonáty - Aliie netuší, kdo to dělá, ale on zná její jméno. Potom se jí ztratí kreditní karty. A nakonec ke svému zděšení zjistí, že Hedřin šatník má naprosto stejný obsah jako ten její.
Aliie o tom nemá ani tušení, ale její unylá spolubydlící se s ní zdaleka nedělí jen o nájem. Krvavá noční můra začíná...

Můj názor:
Knížka byla výborná, ale mám pocit, že autor moc uspěchal konec. Kdyby knížka byla o prá stránek delší, vůbec ničemu by to nevadilo. Jinak asi po přečtení této knihy nebudu chtít mít spolubydlícího. Byl to opravdu zajímavý nápad, skvěle napsané.
Jak jsem zjistila, byla tato kniha i zfilmovaná, takže se na film rozhodně podívám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeeva Steeeva | Web | 16. června 2016 v 13:15 | Reagovat

no ta to na mňa pôsobí dosť strašidelne ale je to jednoznačne zaujímavé, a je tu možnosť, že by som si to aj prečítala :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama