Avengers school - 1. Jak to začalo

31. května 2016 v 8:00 | Wafer
Ahoj všichni!
Tak jsem se opět nudila a napsala jsem takovou menší Avengers povídku. Počítám, že bude na kapioly, takže jakmile zase něco sesmolím, tak to sem dám. Jinak už jsem ji začala někdy na začátku měsíce začala publikovat na wattpadu, tam jsem přidala ještě jednu povídku, tak tady máte kdyžtak odkaz: https://www.wattpad.com/user/tessrez


Steve, Natasha, Tony, Clint a Bruce přešlapovali u tabule a čekali, až jejich nový třídní s páskou přes oko dokončí proslov o tom, jak se mají ostatní žáci chovat ke svým novým spolužákům. Byl to zdlouhavý a nudný proslov, takže automaticky nikdo kromě Steva neposlouchal.
Když učitel skončil, ohlédl se na pětici a pokývl hlavou na Steva. Ten vykročil z řady a nervózně se rozhlížel po třídě. ,,Jmenuju se Steve Rogers a jsem z Brooklinu," zašeptal, ale v tichu třídy to znělo spíš jako křik. Na Stevovi bylo vidět, že tu nebyl rád. Jeho nejlepší přítel Bucky zůstal na jeho staré škole a tady mu to nepřišlo dvakrát přívětivé.
Pak byla řada na Natashe a po jejím představování bylo všem jasné, že zahrávání si s ní nebude jen tak. Po Bruceově představování bylo naopak zřejmé, že zahrávat si s ním jen tak bude. Clint působil dojmem, že ho už jen jeho vlastní existence otravuje a Tony ke svému jménu přidal ještě pár chemických vzorců, čistě proto, aby se předvedl.

Steve se coural domů, když se k němu přidal Tony a usmíval se od ucha k uchu. ,,Čau, nechceš k nám někdy zajít? Můžem se třeba podívat na nějakej film nebo si zahrát videohru," navrhnul. Steve pokrčil rameny. ,,Tak jo." Měl dojem, že ne by nebral Tony jako odpověď. Stark spokojeně přikývl a otočil se za sebe na Natashu s Clintem, kteří se pomalu loudali stejnou cestou. Natasha do Clinta pořád něco hustila, ale ten ji očividně neposlouchal.
Tony se Stevem se k nim přidali. Natasha hned zmlkla a Clint se na ně zašklebil. Stark dal Natashe ruku kolem ramen. ,,Uvolni se trochu, ne?" ,,Ne, díky," odsekla Natasha a setřásla Tonyho ruku, načež od něj odstoupila. Tony pokrčil rameny podíval se na Steva. ,,Nějaká protivná." ,,To, že se nelíbíš holce ještě neznamená, že je protivná," poučil ho blonďák se vztyčeným ukázováčkem. Tony si odfrkl a podíval se na Clinta. Ten si ho nevšímal už vůbec, a proto doběhl Steva, který se už hnal za Brucem šinoucím sev osamění po kraji cesty.
,,Myslíš, že má nějakou fobii z lidí? Vůbec s nikým se nebaví a čte si něco o gama záření,," řekl Tony, kdyby to Steve náhodou nezaregistroval. ,,Třeba se jenom stydí. Možná se dobře učí a myslí si, že se mu budou smát," protočil Steve oči. ,,Děcka se vždycky bály inteligence. To není nic novýho," pokrčil Tony rameny a z tašky vytáhl balíček borůvek. Hodil si jednu do pusy a nabídl Stevovi. ten s díky odmítl a dohnal Bruce.

,,To máš nějakej ochranitelskej syndrom nebo co?" bručel Tony, když ho Steve druhý den přemlouval, aby si sedli do lavice před Brucem. ,,Nemám. Přestaň," odsekl a zarazil Tonyho do židle. Ten si dal nohy na lavici a házel do sebe jednu borůvku za druhou. Ani ho nepřekvapilo, když k nim přišli Clint s Natashou a sedli si před ně. Natasha poznamenala, že jestli bude Tony jíst borůvky tímhle tempem aspoň další týden, stane se z něj šmoula.
Tony tak nějak čekal, že se mu Natasha omluví za to, že na něj byla včera protivná, ale místo toho se obrátila na Steva. ,,Už ti Phil řekl o podpis na ty jeho kartičky s tebou?" zeptala se ho a kývla na tmavovlasého klučinu, který seděl na druhé straně třídy a culil se na nějaké obrázky, které měl rozložené na lavici.
,,Kartičky?" vyhrkli Steve a Tony jednohlasně. Steve spíš otráveně a Tony hodně udiveně. ,,Jaký kartičky?" chtěl vědět Tony. ,,Steve hrál dřív v nějakým seriálu, kterej vysílali na Disney Chanellu. Skončil asi před rokem a byl spíš pro holky, takže se divím, že ho Phil viděl," oznámila Natasha. ,,Aha," odpověděl Tony a měl co dělat, aby nevyprsknul smíchy. Steve otráveně vzdychl a vyhrabal ze své tašky penál a sešity.
,,Nejsem si jistý, jestli mám být rád nebo ne," zamumlal Steve asi po pěti minutách hledění na culícího se Phila. ,,Aspoň někdo tě má rád, ne?" zakřenil se Tony, za což si vysloužil pořádnou herdu do zad od Steva.
,,Proč si se odstěhoval z Brooklinu?" zeptal se po chvíli předstírání bolestivého skučení Tony. ,,Táta si tady našel práci, tak jsme se museli přestěhovat," pokrčil Steve rameny. Tony pokýval hlavou, šel vyhodil prázdný sáček od borůvek a následně vytáhl z tašky další. Natasha s Clintem předvedli synchronizované obracení očí v sloup, načež zazvonilo a všichni se se vzdycháním posadili na svá místa.
S Furym přišli do třídy dva chlapci a stoupli si před tabuli na stejné místo, kde předtím stál Tony a spol. Jeden byl blonďatý, vlasy měl až po lopatky a vypadal velmi odhodlaně. Druhý měl naproti tomu vlasy černé, sčesané dozadu a měl je sotva po ramena. Ošíval se a vypadalo to, že by byl raději někde jinde.
,,Toto jsou vaši noví spolužáci," řekl Fury. ,,Thor," ukázal na blonďáka, ,,A Loki," ukázal na černovlasého, načež je poslal bez zbytečných cavyků sednout. Všichni si začali šeptat, jen co si Thor a Loki sedli. Fury zasedl ke katedře, zapsal do třídní knihy a pak jen s kamenným výrazem čekal, až všem dojde, že se mají uklidnit.
Tonyho už to začalo otravovat, protože on sám už si postěžoval Stevovi, který si všiml už dřív, že Stark bere všechno strašně vědecky a obyčejné věci si vysvětluje strašně složitě. Steva napadlo, jestli Tonyho tolik kluků nesnáší, protože má na všechno nějaké fyzikální, chemické, přírodopisné nebo jiné vysvětlení, nebo proto, jak Tony sám říkal, se děcka vždycky bály inteligence.
,,Sklapněte!" zařval Tony, když už mu došla trpělivost. Všichni zmlkli a upřeli na Tonyho tázavé pohledy. Fury mu chladně poděkoval, aniž spustil oči z okna, ze kterého už se pěkných pár minut díval.
,,Těma nováčkama se to tady nějak hemží, ne? Nejdřív my a teď..." postěžoval si Tony o přestávce a pozoroval Thora a Lokiho. ,,Jsou fakt divní," poznamenal Bruce a Steve mírně nadskočil, protože nebyl zvyklý na jeho hlas. Tony spolknul uštěpačnou poznámku, která se mu drala na jazyk, a jen souhlasně přikývl.
Thor a Loki u sebe seděli tak blízko, že mezinimi nebyl snad ani milimetr volného místa. ,,Kissák skoro sedí té Barbie na klíně," informoval všechny Tony s odfrknutím. ,,A ty skoro sedíš na klíně Stevovi," odbyla ho Natasha, Clint se nekontrolovatelně rozřehtal a Tony si nervózně poposedl dál od Steva, který byl rudý až po uši. ,,Máš fakt dobrej postřeh. Určitě sis všimla, že Clinta těma svýma kecama otravuješ," oplatil jí to Tony. ,,Chcípni," zahuhlal Clint, který už se stačil dořehtat. ,,Budu o tom přemýšlet," prsknul Tony a přesunul se na své předešlé místo, tedy blíž ke Stevovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeeva Steeeva | Web | 31. května 2016 v 11:21 | Reagovat

mnoo tak to je teda zaujímavé, niečo také som ešte s Avengers nečítal a dosť sa mi to páči, je to vtipné a ľahké
keď sa môžem opýtať či už to máš premyslené o čom to všetko bude alebo to píšeš za pochodu čo ťa napadne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama